Kdo je to?
Kdo byl Jiří Menzel? Životopis Jiří Menzel, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo byl Jiří Menzel?

Kdo byl Jiří Menzel? Životopis, informace, biografie, umělci

Jiří Menzel je známý herec, režisér i spisovatel. Je absolventem oboru režie na FAMU. Ovlivnil nové pojetí českého filmu, jeho první celovečerní film Ostře sledované vlaky byl v roce 1966 oceněn Oscarem, pozdější film Vesničko má, středisková byl na Oscara nominován.
Kromě mnoha filmů, které Jiří Menzel režíroval nebo v nich působil jako herec, je proslulá i jeho spolupráce s více pražskými divadelními scénami, především s Vinohradským divadlem nebo Činoherním klubem.Kdo byl Jiří Menzel? Životopis Jiří Menzel, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Hlavní informace o osobě Jiří Menzel

Národnost: česká
Datum narození: 23. 2. 1938
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 5. září 2020

Popis osobnosti Jiří Menzel můžete sdílet s přáteli a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Mrtvice? Vzpomenete si na definici slova Kostlánka? Vzpomněli byste si na význam slova Sebepoškozování? Vzpomněli byste si na význam slova Ontologie?

Klíčová slova: vysvětlení, zajímavosti, narození, osobnost, kdy se narodil Jiří Menzel?, popis, lexikon, biografie, Kdy zemřel Jiří Menzel, kdo to je, kde se narodil Jiří Menzel?, životopis, nežijící, osobnosti, Jiří Menzel, umělci

Pojem Jiří Menzel je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat pojem Jiří Menzel ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Jiří Menzel ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jiří Menzel ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Jiří Menzel v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat pojem Jiří Menzel ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Menzel například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Životopis, kdo je Jiří Menzel? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Jiří Menzel? Kdy se narodil Jiří Menzel? Kde se narodil Jiří Menzel? Kdy zemřel Jiří Menzel? Jiří Menzel je v sekci Umělci

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Jiří Menzel kupříkladu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Menzel i v jiné kategorii než je umělci.