Kdo je to?
Kdo je to Jiří Menzel? Životopis Jiří Menzel, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Jiří Menzel?

Kdo je to Jiří Menzel? Stručný životopis

Jiří Menzel je známý herec, režisér i spisovatel. Je absolventem oboru režie na FAMU. Ovlivnil nové pojetí českého filmu, jeho první celovečerní film Ostře sledované vlaky byl v roce 1966 oceněn Oscarem, pozdější film Vesničko má, středisková byl na Oscara nominován.
Kromě mnoha filmů, které Jiří Menzel režíroval nebo v nich působil jako herec, je proslulá i jeho spolupráce s více pražskými divadelními scénami, především s Vinohradským divadlem nebo Činoherním klubem.Kdo je to Jiří Menzel? Životopis Jiří Menzel, lidé, osobnosti z umělci

Hlavní informace o osobě Jiří Menzel

Národnost: česká
Datum narození: 23. 2. 1938
Místo narození: Praha

Popis osobnosti Jiří Menzel můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Uloženka? Znáte definici termínu Zánět? Vzpomněli byste si na význam slova Existenční minimum? Pamatujete si definici pojmu Myxom?

Klíčová slova: popis, definice, formulace, heslo, kdo je Jiří Menzel?, etymologie, pojem, odborný výraz, wiki, význam slova, Jiří Menzel, význam pojmu, synonymum, význam, slovo, co je to Jiří Menzel?

Pojem Jiří Menzel je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat slovo Jiří Menzel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jiří Menzel ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Jiří Menzel ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Jiří Menzel ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Menzel například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jiří Menzel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Jiří Menzel? Kdo to byl Jiří Menzel? Kdy se narodil Jiří Menzel? Kde se narodil Jiří Menzel? Jiří Menzel se nachází v sekci umělci. Sepsáno redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Jiří Menzel dejme tomu např. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Menzel i v jiné kategorii než je umělci.