Kdo je to?
Kdo je to Jiří Menzel? Životopis Jiří Menzel, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Jiří Menzel?

Kdo je to Jiří Menzel? Stručný životopis

Jiří Menzel je známý herec, režisér i spisovatel. Je absolventem oboru režie na FAMU. Ovlivnil nové pojetí českého filmu, jeho první celovečerní film Ostře sledované vlaky byl v roce 1966 oceněn Oscarem, pozdější film Vesničko má, středisková byl na Oscara nominován.
Kromě mnoha filmů, které Jiří Menzel režíroval nebo v nich působil jako herec, je proslulá i jeho spolupráce s více pražskými divadelními scénami, především s Vinohradským divadlem nebo Činoherním klubem.Kdo je to Jiří Menzel? Životopis Jiří Menzel, lidé, osobnosti z umělci

Základní údaje o osobě Jiří Menzel

Národnost: česká
Datum narození: 23. 2. 1938
Místo narození: Praha

Zaujala vás biografie osobnosti Jiří Menzel? Potom se podělte s blízkými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Uloženka? Víte, co je to Kafr? Vzpomněli byste si na význam slova Existenční minimum? Rozumíte pojmu Carpaccio?

Klíčová slova: popis, co je to Jiří Menzel?, synonymum, Jiří Menzel, umělci, význam pojmu, definice, co znamená, kdo je Jiří Menzel?, lexikon, etymologie, přesný výraz, formulace, význam slova, původ slova, odborný výraz

Pojem Jiří Menzel je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Jiří Menzel zkuste tyto odkazy

Hledat termín Jiří Menzel na Google.cz

Vyhledat heslo Jiří Menzel ve Wikipedii

Hledat frázi Jiří Menzel ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Jiří Menzel ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Menzel například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Jiří Menzel?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Jiří Menzel? Kdo to byl Jiří Menzel? Kdy se narodil Jiří Menzel? Kde se narodil Jiří Menzel? Jiří Menzel patří do sekce umělci. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Jiří Menzel řekněme třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Menzel i v jiné kategorii než je umělci.