Kdo je to?
Kdo je to Jiří Menzel? Životopis Jiří Menzel, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Jiří Menzel?

Kdo je to Jiří Menzel? Stručný životopis

Jiří Menzel je známý herec, režisér i spisovatel. Je absolventem oboru režie na FAMU. Ovlivnil nové pojetí českého filmu, jeho první celovečerní film Ostře sledované vlaky byl v roce 1966 oceněn Oscarem, pozdější film Vesničko má, středisková byl na Oscara nominován.
Kromě mnoha filmů, které Jiří Menzel režíroval nebo v nich působil jako herec, je proslulá i jeho spolupráce s více pražskými divadelními scénami, především s Vinohradským divadlem nebo Činoherním klubem.Kdo je to Jiří Menzel? Životopis Jiří Menzel, lidé, osobnosti z umělci

Hlavní informace o osobě Jiří Menzel

Národnost: česká
Datum narození: 23. 2. 1938
Místo narození: Praha

Popis osobnosti Jiří Menzel můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Bílé zlato? Rozumíte pojmu Existenční minimum? Vzpomněli byste si na význam slova Sladěnka? Znáte pojem Sedimentace?

Klíčová slova: přesný význam, synonymum, termín, význam pojmu, slovo, informace, co je to Jiří Menzel?, Jiří Menzel, etymologie, popis, kdo je Jiří Menzel?, odborný výraz, popis, význam, vysvětlení, wiki

Pojem Jiří Menzel je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Jiří Menzel lze najít v následujících zdrojích

Najít pojem Jiří Menzel ve Wikipedii

Hledat heslo Jiří Menzel ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Jiří Menzel ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Jiří Menzel ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Menzel například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Jiří Menzel? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Jiří Menzel? Kdo to byl Jiří Menzel? Kdy se narodil Jiří Menzel? Kde se narodil Jiří Menzel? Jiří Menzel se nachází v kategorii umělci. Sepsáno redaktory Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Jiří Menzel dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Menzel i v jiné kategorii než je umělci.