Kdo je to?
Kdo je to Jiří Menzel? Životopis Jiří Menzel, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Jiří Menzel?

Kdo je to Jiří Menzel? Stručný životopis

Jiří Menzel je známý herec, režisér i spisovatel. Je absolventem oboru režie na FAMU. Ovlivnil nové pojetí českého filmu, jeho první celovečerní film Ostře sledované vlaky byl v roce 1966 oceněn Oscarem, pozdější film Vesničko má, středisková byl na Oscara nominován.
Kromě mnoha filmů, které Jiří Menzel režíroval nebo v nich působil jako herec, je proslulá i jeho spolupráce s více pražskými divadelními scénami, především s Vinohradským divadlem nebo Činoherním klubem.Kdo je to Jiří Menzel? Životopis Jiří Menzel, lidé, osobnosti z umělci

Hlavní data o osobě Jiří Menzel

Národnost: česká
Datum narození: 23. 2. 1938
Místo narození: Praha

Tento text (Jiří Menzel) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Mrtvice? Znáte termín Geriatrie? Vzpomněli byste si na význam slova Korán? Víte, co je to Hanopis?

Klíčová slova: lexikon, wiki, heslo, co znamená, etymologie, umělci, význam slova, synonymum, definice, formulace, přesný výraz, Jiří Menzel, popis, význam pojmu, informace, kdo to je

Pojem Jiří Menzel je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat frázi Jiří Menzel ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Jiří Menzel ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Jiří Menzel ve Wikipedii

Vyhledat termín Jiří Menzel v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Menzel například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Jiří Menzel?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jiří Menzel? Kdo to byl Jiří Menzel? Kdy se narodil Jiří Menzel? Kde se narodil Jiří Menzel? Jiří Menzel je v kategorii umělci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Jiří Menzel kupř. na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Menzel i v jiné kategorii než je umělci.