Kdo je to?
Kdo je Jiří Menzel? Životopis Jiří Menzel, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo je Jiří Menzel?

Kdo je Jiří Menzel? Životopis, informace, biografie, umělci

Jiří Menzel je známý herec, režisér i spisovatel. Je absolventem oboru režie na FAMU. Ovlivnil nové pojetí českého filmu, jeho první celovečerní film Ostře sledované vlaky byl v roce 1966 oceněn Oscarem, pozdější film Vesničko má, středisková byl na Oscara nominován.
Kromě mnoha filmů, které Jiří Menzel režíroval nebo v nich působil jako herec, je proslulá i jeho spolupráce s více pražskými divadelními scénami, především s Vinohradským divadlem nebo Činoherním klubem.Kdo je Jiří Menzel? Životopis Jiří Menzel, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Základní informace o osobě Jiří Menzel

Národnost: česká
Datum narození: 23. 2. 1938
Místo narození: Praha

Líbí se stručný životopis s osobou Jiří Menzel? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Mrtvice? Znáte definici termínu ASLO? Vzpomněli byste si na význam slova Tětiva? Pamatujete si definici pojmu Think tank?

Klíčová slova: wikipedie, Jiří Menzel, biografie, život, národnost, životopis, umělci, Jiří Menzel, umělci, kde se narodil Jiří Menzel?, informace, datum narození, osobnost, vysvětlení, zajímavosti, kdy se narodil Jiří Menzel?

Pojem Jiří Menzel je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít slovo Jiří Menzel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Jiří Menzel na Youtube

Najít termín Jiří Menzel na Google obrázcích

Najít pojem Jiří Menzel ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jiří Menzel ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Menzel například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Biografie, životopis, kdo je to Jiří Menzel?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jiří Menzel? Kdy se narodil Jiří Menzel? Kde se narodil Jiří Menzel? Jiří Menzel je v kategorii Umělci

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Jiří Menzel kupř. v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Menzel i v jiné kategorii než je umělci.