Kdo je to?
Kdo byl Jiří Menzel? Životopis Jiří Menzel, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Jiří Menzel

Kdo byl Jiří Menzel? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, umělci

Jiří Menzel je známý herec, režisér i spisovatel. Je absolventem oboru režie na FAMU. Ovlivnil nové pojetí českého filmu, jeho první celovečerní film Ostře sledované vlaky byl v roce 1966 oceněn Oscarem, pozdější film Vesničko má, středisková byl na Oscara nominován.
Kromě mnoha filmů, které Jiří Menzel režíroval nebo v nich působil jako herec, je proslulá i jeho spolupráce s více pražskými divadelními scénami, především s Vinohradským divadlem nebo Činoherním klubem.Kdo byl Jiří Menzel? Životopis Jiří Menzel, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Hlavní informace o osobě Jiří Menzel

Národnost: česká
Datum narození: 23. 2. 1938
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 5. září 2020

Popis osobnosti Jiří Menzel můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Faktura? Znáte termín Infuze? Vzpomněli byste si na význam slova Společenská škodlivost? Víte, co je to Bondovka?

Klíčová slova: popis, wiki, Jiří Menzel, kdo to je, osobnost, vysvětlení, životopis, národnost, život, umělci, Jiří Menzel, národnost, umělci, datum narození, wikipedie, kdo je Jiří Menzel?

Pojem Jiří Menzel je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Jiří Menzel doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Jiří Menzel na Youtube

Hledat výraz Jiří Menzel ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Jiří Menzel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Jiří Menzel ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Jiří Menzel ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Menzel například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Jiří Menzel?

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo byl Jiří Menzel? Kdy se narodil Jiří Menzel? Kde se narodil Jiří Menzel? Kdy zemřel Jiří Menzel? Jiří Menzel je v sekci Umělci

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Jiří Menzel například ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Menzel i v jiné kategorii než je umělci.