Kdo je to?
Kdo je to Jiří Menzel? Životopis Jiří Menzel, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Jiří Menzel?

Kdo je to Jiří Menzel? Stručný životopis

Jiří Menzel je známý herec, režisér i spisovatel. Je absolventem oboru režie na FAMU. Ovlivnil nové pojetí českého filmu, jeho první celovečerní film Ostře sledované vlaky byl v roce 1966 oceněn Oscarem, pozdější film Vesničko má, středisková byl na Oscara nominován.
Kromě mnoha filmů, které Jiří Menzel režíroval nebo v nich působil jako herec, je proslulá i jeho spolupráce s více pražskými divadelními scénami, především s Vinohradským divadlem nebo Činoherním klubem.Kdo je to Jiří Menzel? Životopis Jiří Menzel, lidé, osobnosti z umělci

Základní informace o osobě Jiří Menzel

Národnost: česká
Datum narození: 23. 2. 1938
Místo narození: Praha

Líbí se stručný životopis s osobou Jiří Menzel? Pak se podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Uloženka? Víte co je Elektronický podpis? Vzpomněli byste si na význam slova Existenční minimum? Vzpomněli byste si co označuje výraz RPSN?

Klíčová slova: pojem, popis, význam, umělci, synonymum, heslo, co je to Jiří Menzel?, vysvětlení, význam pojmu, co znamená, přesný význam, formulace, význam slova, termín, wiki, slovo

Pojem Jiří Menzel je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít slovo Jiří Menzel ve Wikipedii

Vyhledat heslo Jiří Menzel ve Wikislovníku

Hledat heslo Jiří Menzel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jiří Menzel ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Menzel například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Jiří Menzel? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Jiří Menzel? Kdo to byl Jiří Menzel? Kdy se narodil Jiří Menzel? Kde se narodil Jiří Menzel? Jiří Menzel je v sekci umělci. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Jiří Menzel třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Menzel i v jiné kategorii než je umělci.