Kdo je to?
Kdo byl Josef Lada? Životopis Josef Lada, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Josef Lada?

Kdo to byl Josef Lada? Stručný životopis

Josef Lada byl velmi známý český malíř, spisovatel, ilustrátor, karikaturista, scénograf i jevištní výtvarník. Jeho malířskými vzory byli Mikoláš Aleš a Josef Mánes, stejně jako oni se zaměřoval na zobrazení české vesnice a venkovanů stylizovanou a lehce humornou formou. Napsal i ilustroval pohádky i knížky pro děti, říkadla a známé příběhy kocoura Mikeše. Jako ilustrátor proslul u děl K. H. Borovského, K. J. Erbena nebo Jaroslava Haška. Pro divadelní hry a opery tvořil nejen kulisy, ale navrhoval také kostýmy a výpravu, jako výtvarník se zapojil i do tvorby filmu Hrátky s čertem.
Celkem vytvořil více než 15 000 ilustrací a přes 400 obrazů. Za své celoživotní dílo byl oceněn titulem národní umělec, který obdržel v roce 1947.Kdo byl Josef Lada? Životopis Josef Lada, slavní lidé, osobnosti z umělci

Hlavní data o osobě Josef Lada

Národnost: česká
Datum narození: 17. 12. 1887
Místo narození: Hrusice u Prahy
Datum úmrtí: 14. 12. 1957

Sdílejte tuto stránku s osobností Josef Lada se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Korporátní daň? Vzpomněli byste si na význam slova Sója? Znáte termín Loajalita? Znáte definici termínu Atestace?

Klíčová slova: význam pojmu, informace, co znamená, původ slova, odborný výraz, Josef Lada, popis, lexikon, význam, kdo je Josef Lada?, slovo, heslo, přesný význam, definice, vysvětlení, co je to Josef Lada?

Pojem Josef Lada je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Josef Lada ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Josef Lada ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Josef Lada na Google.cz

Vyhledat slovo Josef Lada ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Lada například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Josef Lada

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Josef Lada? Kdo to byl Josef Lada? Kdy se narodil Josef Lada? Kde se narodil Josef Lada? Kdy zemřel Josef Lada? Josef Lada je v kategorii umělci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Josef Lada řekněme například v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Lada i v jiné kategorii než je umělci.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.