Kdo je to?
Kdo byl Josef Lada? Životopis Josef Lada, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Josef Lada

Kdo byl Josef Lada? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, umělci

Josef Lada byl velmi známý český malíř, spisovatel, ilustrátor, karikaturista, scénograf i jevištní výtvarník. Jeho malířskými vzory byli Mikoláš Aleš a Josef Mánes, stejně jako oni se zaměřoval na zobrazení české vesnice a venkovanů stylizovanou a lehce humornou formou. Napsal i ilustroval pohádky i knížky pro děti, říkadla a známé příběhy kocoura Mikeše. Jako ilustrátor proslul u děl K. H. Borovského, K. J. Erbena nebo Jaroslava Haška. Pro divadelní hry a opery tvořil nejen kulisy, ale navrhoval také kostýmy a výpravu, jako výtvarník se zapojil i do tvorby filmu Hrátky s čertem.
Celkem vytvořil více než 15 000 ilustrací a přes 400 obrazů. Za své celoživotní dílo byl oceněn titulem národní umělec, který obdržel v roce 1947.Kdo byl Josef Lada? Životopis Josef Lada, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Hlavní informace o osobě Josef Lada

Národnost: česká
Datum narození: 17. 12. 1887
Místo narození: Hrusice u Prahy
Datum úmrtí: 14. 12. 1957

Popis osobnosti Josef Lada můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Vláknina? Pamatujete si definici pojmu Archeologie? Znáte termín CRP? Vzpomněli byste si co znamená slovo Pouť?

Klíčová slova: životopis, datum narození, kdo je Josef Lada?, umělci, biografie, datum úmrtí, umělci, zajímavosti, Josef Lada, wikipedie, život, popis, kdo to je, místo narození, kdy se narodil Josef Lada?, informace

Pojem Josef Lada je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat výraz Josef Lada ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Josef Lada ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Josef Lada ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Josef Lada ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Josef Lada ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Lada například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Josef Lada

Teďka už zajisté víte Kdo byl Josef Lada? Kdy se narodil Josef Lada? Kde se narodil Josef Lada? Kdy zemřel Josef Lada? Josef Lada se nachází v sekci Umělci

Kategorie umělci, tatér, josef Lada, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Josef Lada dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Lada i v jiné kategorii než je umělci.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.