Kdo je to?
Kdo byl Josef Lada? Životopis Josef Lada, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo byl Josef Lada?

Kdo byl Josef Lada? Životopis, informace, biografie, umělci

Josef Lada byl velmi známý český malíř, spisovatel, ilustrátor, karikaturista, scénograf i jevištní výtvarník. Jeho malířskými vzory byli Mikoláš Aleš a Josef Mánes, stejně jako oni se zaměřoval na zobrazení české vesnice a venkovanů stylizovanou a lehce humornou formou. Napsal i ilustroval pohádky i knížky pro děti, říkadla a známé příběhy kocoura Mikeše. Jako ilustrátor proslul u děl K. H. Borovského, K. J. Erbena nebo Jaroslava Haška. Pro divadelní hry a opery tvořil nejen kulisy, ale navrhoval také kostýmy a výpravu, jako výtvarník se zapojil i do tvorby filmu Hrátky s čertem.
Celkem vytvořil více než 15 000 ilustrací a přes 400 obrazů. Za své celoživotní dílo byl oceněn titulem národní umělec, který obdržel v roce 1947.Kdo byl Josef Lada? Životopis Josef Lada, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Hlavní informace o osobě Josef Lada

Národnost: česká
Datum narození: 17. 12. 1887
Místo narození: Hrusice u Prahy
Datum úmrtí: 14. 12. 1957

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Josef Lada sdílet s ostatnímina Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Devalvace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Steam? Znáte termín Referendum? Víte co je Duální ekonomika?

Klíčová slova: národnost, Josef Lada, národnost, wiki, kde se narodil Josef Lada?, kdo je Josef Lada?, popis, osobnosti, lexikon, wikipedie, osobnost, umělci, Kdy zemřel Josef Lada, Josef Lada, životopis, místo narození

Pojem Josef Lada je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat slovo Josef Lada ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Josef Lada na Google.cz

Hledat frázi Josef Lada ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Josef Lada ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Josef Lada ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Lada například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Biografie, životopis, kdo je to Josef Lada?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Josef Lada? Kdy se narodil Josef Lada? Kde se narodil Josef Lada? Kdy zemřel Josef Lada? Josef Lada se nachází v kategorii Umělci

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Josef Lada třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Lada i v jiné kategorii než je umělci.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.