Kdo je to?
Kdo byl Josef Lada? Životopis Josef Lada, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Josef Lada?

Kdo to byl Josef Lada? Stručný životopis

Josef Lada byl velmi známý český malíř, spisovatel, ilustrátor, karikaturista, scénograf i jevištní výtvarník. Jeho malířskými vzory byli Mikoláš Aleš a Josef Mánes, stejně jako oni se zaměřoval na zobrazení české vesnice a venkovanů stylizovanou a lehce humornou formou. Napsal i ilustroval pohádky i knížky pro děti, říkadla a známé příběhy kocoura Mikeše. Jako ilustrátor proslul u děl K. H. Borovského, K. J. Erbena nebo Jaroslava Haška. Pro divadelní hry a opery tvořil nejen kulisy, ale navrhoval také kostýmy a výpravu, jako výtvarník se zapojil i do tvorby filmu Hrátky s čertem.
Celkem vytvořil více než 15 000 ilustrací a přes 400 obrazů. Za své celoživotní dílo byl oceněn titulem národní umělec, který obdržel v roce 1947.Kdo byl Josef Lada? Životopis Josef Lada, slavní lidé, osobnosti z umělci

Základní informace o osobě Josef Lada

Národnost: česká
Datum narození: 17. 12. 1887
Místo narození: Hrusice u Prahy
Datum úmrtí: 14. 12. 1957

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Josef Lada? s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Korporátní daň? Znáte termín Progresivní daň? Znáte termín Loajalita? Víte, co je to Syntaktická chyba?

Klíčová slova: odborný výraz, etymologie, vysvětlení, co znamená, popis, pojem, wiki, formulace, umělci, slovo, definice, lexikon, termín, popis, heslo, informace

Pojem Josef Lada je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Najít pojem Josef Lada ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Josef Lada na Google.cz

Hledat slovo Josef Lada ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Josef Lada ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Lada například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Josef Lada?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Josef Lada? Kdo to byl Josef Lada? Kdy se narodil Josef Lada? Kde se narodil Josef Lada? Kdy zemřel Josef Lada? Josef Lada je v kategorii umělci. Sepsáno redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Josef Lada například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Lada i v jiné kategorii než je umělci.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.