Kdo je to?
Kdo byl Josef Lada? Životopis Josef Lada, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Josef Lada?

Kdo to byl Josef Lada? Stručný životopis

Josef Lada byl velmi známý český malíř, spisovatel, ilustrátor, karikaturista, scénograf i jevištní výtvarník. Jeho malířskými vzory byli Mikoláš Aleš a Josef Mánes, stejně jako oni se zaměřoval na zobrazení české vesnice a venkovanů stylizovanou a lehce humornou formou. Napsal i ilustroval pohádky i knížky pro děti, říkadla a známé příběhy kocoura Mikeše. Jako ilustrátor proslul u děl K. H. Borovského, K. J. Erbena nebo Jaroslava Haška. Pro divadelní hry a opery tvořil nejen kulisy, ale navrhoval také kostýmy a výpravu, jako výtvarník se zapojil i do tvorby filmu Hrátky s čertem.
Celkem vytvořil více než 15 000 ilustrací a přes 400 obrazů. Za své celoživotní dílo byl oceněn titulem národní umělec, který obdržel v roce 1947.Kdo byl Josef Lada? Životopis Josef Lada, slavní lidé, osobnosti z umělci

Základní informace o osobě Josef Lada

Národnost: česká
Datum narození: 17. 12. 1887
Místo narození: Hrusice u Prahy
Datum úmrtí: 14. 12. 1957

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Josef Lada? s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Konfigurace? Vzpomněli byste si na význam slova Kolovrat? Znáte termín Cirhóza jater? Znáte definici termínu Obrok?

Klíčová slova: přesný výraz, wiki, heslo, kdo to je, původ slova, kdo je Josef Lada?, popis, formulace, význam slova, význam, Josef Lada, etymologie, umělci, přesný význam, informace, lexikon

Pojem Josef Lada je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Josef Lada

Zkusit najít frázi Josef Lada v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Josef Lada ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Josef Lada ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Josef Lada ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Lada například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Životopis, kdo je Josef Lada? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Josef Lada? Kdo to byl Josef Lada? Kdy se narodil Josef Lada? Kde se narodil Josef Lada? Kdy zemřel Josef Lada? Josef Lada je v sekci umělci. Text vytvořen pro server Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Josef Lada třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Lada i v jiné kategorii než je umělci.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.