Kdo je to?
Kdo je to Sokolník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sokolník? Lidé, záliby

Sokolník

Jaký je význam slova Sokolník? Co to znamená?

Sokolník je člověk, který se věnuje sokolnictví. Specializuje se na trénink dravých ptáků za účelem lovu.
Práce sokolníka vyžaduje znalosti chovu ptáků, tréninku a vedení dravců, a také schopnost spolupracovat s nimi při lovu v divočině. Sokolníci musí být pečliví pozorovatelé a rozumět jazyku ptáků, aby s nimi mohli efektivně komunikovat.
Vybavení sokolníka zahrnuje různé nástroje a pomůcky. Patří sem rukavice z tlustého kůže, které chrání sokolníka před ostrými drápy ptáků, a též speciální kapuce, kterou může na hlavu ptáka nasadit, aby ho uklidnil.
Sokolnictví má dlouhou historii. Lov s pomocí dravých ptáků byl oblíbený v mnoha starověkých kulturách, a sokolníci byli často u dvorů šlechticů a králů, kde sloužili jako lovci a ochránci. Dnes je sokolnictví spíše koníček.
Sokolníci hrají také důležitou roli v ochraně ohrožených druhů ptáků. Mnoho sokolníků se angažuje v chovu a vypouštění ohrožených ptáků do volné přírody, čímž pomáhají udržet populace těchto druhů naživu.Kdo je to Sokolník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sokolník? Lidé, záliby

Tento text (Sokolník) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Reklama? Vzpomněli byste si co znamená slovo Hangouts? Vzpomněli byste si co označuje výraz Předsudek? Víte co je Anarchokapitalismus?

Klíčová slova: přesný výraz, informace, záliby, termín, původ slova, význam pojmu, slovo, význam, lexikon, Sokolník, pojem, Sokolník, přesný význam, wikipedie, wiki, vysvětlení

Pojem Sokolník je v kategorii Záliby, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít Sokolník na Google.cz

Hledat výraz Sokolník v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít heslo Sokolník ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Sokolník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Sokolník ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sokolník například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Sokolník

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Sokolník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sokolník? Definice pojmu Sokolník patří do kategorie Záliby

Text vytvořen pro Superia.cz. Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu.Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste najít informace pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Záliby.