Kdo je to?
Kdo je Vanda Hybnerová? Životopis Vanda Hybnerová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Vanda Hybnerová

Kdo je Vanda Hybnerová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Vanda Hybnerová je česká filmová, seriálová, divadelní, rozhlasová a dabingová herečka. Hybnerová se narodila v Praze do rodiny proslulého českého herce a mima Borise Hybnera a malířky J. Kremanové. Nejprve docházela na jazykovou základní školu v Ostrovní ulici a poté studovala na Střední grafické škole v Praze. Následně se po vzoru svého otce přihlásila na herectví na pražskou DAMU. Po úspěšných studiích strávila 7 let v pražském Divadle Labyrint. Kromě Divadla Labyrint hostovala také v pražských divadlech Rokoko, Palace, Komedie, Ungelt, na Vinohradech, Národním divadle, Divadle pod Palmovkou, Švandově divadle, Činoherním klubu, Divadle v Řeznické. Spolupracovala také s divadelním spolkem Depresivní děti touží po penězích. Za roli Catherine v divadelní hře Důkaz obdržela v roce 2004 cenu Thálie v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon (divadlo v Řeznické). V následujícím roce byla na tuto cenu opět nominována, tentokrát za hlavní roli Petry v inscenaci Hořké slzy Petry von Kantové.
Ve filmu Hybnerová debutovala v roce 1987 v komedii Dotyky. Od té doby vytvořila role ve více než třiceti snímcích. Objevila se např. ve filmech Divoké včely, Mach, Šebestová a utržené sluchátko (2001), Štěstí (2005), Taková normální rodinka (2008), Román pro muže, PIKO (2010), Křídla Vánoc (2013), Rodinný film (2015), Bajkeři (2017) nebo Román pro pokročilé (2019).
Vanda Hybnerová je známá také z televizních seriálů jako Ulice, Ordinace v růžové zahradě, Letiště, 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem, Dokonalý svět (2010), Základka (2012), Pan Máma (2013), Cirkus Bukowsky (2013-2014), Přístav(2015-2017), Krejzovi (2018-2019), Anatomie života (2021), Zoo, Pět let (2022).
Jako dabingová herečka propůjčila svůj hlas německým komediálním filmům Holky to chtěj taky (2001) a Kluci to taky chtěj… a pořád! (2002).
Doposud se podílela na načtení čtyř audioknih s názvy Suchý hadr na dně mořském (2016), Když to tam není, tak to tam nehledej (2018), Ostny a oprátky, Sny a sekyry (2019).
V letech 1993-2014 byla provdaná za herce Sašu Rašilova mladšího, se kterým má dvě dcery (Antonie a Josefína). Manželství však skončilo rozvodem.Kdo je Vanda Hybnerová? Životopis Vanda Hybnerová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Vanda Hybnerová

Národnost: česká
Datum narození: 30. 9. 1968
Místo narození: Praha, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Vanda Hybnerová sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Limbus? Pamatujete si definici pojmu Ataka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Vivisekce? Vzpomněli byste si co znamená slovo Pracharanda?

Klíčová slova: wikipedie, vysvětlení, Vanda Hybnerová, herectví, zajímavosti, osobnosti, osobnost, kde se narodila Vanda Hybnerová?, kdo je Vanda Hybnerová?, kdy se narodila Vanda Hybnerová?, wiki, Vanda Hybnerová, narození, lexikon, místo narození, informace

Pojem Vanda Hybnerová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat termín Vanda Hybnerová na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Vanda Hybnerová ve Wikislovníku

Hledat slovo Vanda Hybnerová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Vanda Hybnerová na Youtube

Vyhledat pojem Vanda Hybnerová ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vanda Hybnerová například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Životopis, kdo je Vanda Hybnerová? Stručná biografie

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Vanda Hybnerová? Kdy se narodila Vanda Hybnerová? Kde se narodila Vanda Hybnerová? Vanda Hybnerová je v sekci Herectví

Kategorie herectví, černovlasý muž knír, vanda Hybnerová, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Vanda Hybnerová dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vanda Hybnerová i v jiné kategorii než je herectví.