Kdo je to?
Kdo byl Harry Truman? Životopis Harry Truman, slavní lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Harry Truman?

Kdo to byl Harry Truman? Stručný životopis

Harry Truman byl 33. prezident USA. V prezidentském úřadu vystřídal Franklina D. Roosevelta. Předtím byl 34. viceprezidentem. Měl pověst silného a rozhodného politika.
Za jeho úřadu došlo ke svržení první atomové bomby, začala studená válka a Harry Truman zaujal zásadní postoj k politice komunizmu – Trumanovu doktrínu. V té době vznikla i Organizace Spojených národů.Kdo byl Harry Truman? Životopis Harry Truman, slavní lidé, osobnosti z politici

Hlavní data o osobě Harry Truman

Národnost: USA
Datum narození: 8. května 1884
Místo narození: Lamar
Datum úmrtí: 26. prosince 1972

Tento text (Harry Truman) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Elektronický recept? Znáte termín Flash player? Vzpomněli byste si na význam slova Revoluce? Víte, co je to Liché číslo?

Klíčová slova: etymologie, synonymum, popis, přesný význam, původ slova, co znamená, formulace, slovo, odborný výraz, co je to Harry Truman?, heslo, definice, význam, vysvětlení, význam slova, Harry Truman

Pojem Harry Truman je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Harry Truman doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat heslo Harry Truman ve vyhledávači Yandex

Najít termín Harry Truman ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Harry Truman ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Harry Truman ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Harry Truman například ve Wikipedii, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Harry Truman?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Harry Truman? Kdo to byl Harry Truman? Kdy se narodil Harry Truman? Kde se narodil Harry Truman? Kdy zemřel Harry Truman? Harry Truman je v kategorii politici. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Harry Truman řekněme třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Harry Truman i v jiné kategorii než je politici.