Kdo je to?
Kdo je Barbora Štěpánová? Životopis Barbora Štěpánová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Barbora Štěpánová?

Kdo je Barbora Štěpánová? Životopis, informace, biografie, herectví

Barbora „Bára“ Štěpánová je česká filmová, divadelní a televizní herečka, moderátorka. Štěpánová se narodila v Praze do rodiny hudebního kritika a literárního vědce Václava Štěpána a učitelky. Ve čtyřech letech se začala učit hrát na klavír a později se připojila ke Kuhnově dětskému sboru, se kterým hrála v operách v pražském Národním divadle. V roce 1984 vystudovala hudebně-dramatické oddělení na pražské Státní konzervatoři. Během studií hostovala v Hradci Králové v Divadle Vítězného února a Divadle J. K. Tyla v Plzni. Po studiích získala právě v Divadle J. K. Tyla své první angažmá. Později vystupovala v Divadle F. R. Čecha nebo v Divadle Semafor.
Štěpánová debutovala ve filmu v roce 1971 ve snímcích Slaměný klobouk, Klíč, Dobrodružství na Labi. Od té doby vytvořila role ve čtyř desítkách filmů, mezi které patří, např. Čekání na déšť, Setkání v červenci (1978), Lásky mezi kapkami deště (1979), Tajemství hradu v Karpatech, Pozor, vizita! (1981), Jak svět přichází o básníky (1982), Pětka s hvězdičkou (1985), Jak básníkům chutná život, Discopříběh (1987), Konec básníků v Čechách (1993), Jak se krotí krokodýli (2006).
Bára Štěpánová se objevila také v několika televizních seriálech jako Pan Tau (1972), Slavné historky zbojnické (1985), Chlapec a pes (1989), Rodinná pouta (2004). Od roku 2013 hraje Babetu v seriálu Ordinace v růžové zahradě na TV Nova.
Štěpánová moderovala různé pořady na TV Nova a TV Prima (Trní). Několik let namlouvala společně s hercem Miroslavem Vladykou pořad o cestování Cestománie. V roce 2002 se podílela na rozhlasové hře Talisman.
Před revolucí se Štěpánová zajímala o politiku a roku 1986 podepsala Chartu 77. Roku 1990 chvíli působila jako sekretářka pro nově zvoleného prezidenta Václava Havla.
Barbora Štěpánová je potřetí vdaná. Poprvé se vdala v 80. letech a přijala příjmení Rosendorfová. Podruhé se vdala roku 1990 za podnikatele Luboše Rychvalského, se kterým má dceru Dominiku. Třetí svatbu měla s trumpetistou Miroslavem Barabášem v roce 2009.Kdo je Barbora Štěpánová? Životopis Barbora Štěpánová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Barbora Štěpánová

Národnost: česká
Datum narození: 13. 12. 1959
Místo narození: Praha, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Barbora Štěpánová s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte termín Koprofilie? Vzpomenete si na definici slova CNC stroj? Vzpomenete si na definici slova Observace? Vzpomněli byste si na význam slova Starý zákon?

Klíčová slova: osobnost, národnost, wiki, životopis, zajímavosti, Barbora Štěpánová, wikipedie, biografie, lexikon, místo narození, kdy se narodila Barbora Štěpánová?, herectví, popis, herectví, datum narození, kdo je Barbora Štěpánová?

Pojem Barbora Štěpánová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat výraz Barbora Štěpánová na Google.cz

Vyhledat termín Barbora Štěpánová ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Barbora Štěpánová ve Wikipedii

Vyhledat výraz Barbora Štěpánová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Barbora Štěpánová ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Barbora Štěpánová například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Barbora Štěpánová?

Právě jste zjistili Kdo je to Barbora Štěpánová? Kdy se narodila Barbora Štěpánová? Kde se narodila Barbora Štěpánová? Barbora Štěpánová patří do kategorie Herectví

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Barbora Štěpánová dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Barbora Štěpánová i v jiné kategorii než je herectví.