Kdo je to?
Kdo je Kamila Polívková? Životopis Kamila Polívková, osobnosti, slavná žena z kategorie umělci

Kamila Polívková

Kdo je Kamila Polívková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, umělci

Kamila Polívková je česká divadelní a filmová kostymérka a scénografka a režisérka. Je významnou osobností české divadelní scény.
Vystudovala scénografii na JAMU, poté spolupracovala s řadou českých i zahraničních divadelních scén, a to včetně Národního divadla v Praze a v Brně, Divadla Husa na provázku, Švandova divadla, Dejvického či Jihočeského divadla. Často též působí v projektech v německy mluvících zemích. Její práci je možné ze záznamu vidět například v divadelní hře Vévodkyně a kuchařka, která vznikla v Národním divadle Brno.
Podílela se na vzniku Hřebejkova filmu Odpad město smrt z roku 2012. Za výtvarnou práci na tomto snímku byla nominována na Českého lva.
V roce 2016 se režisérsky představila v inscenaci Skugga Baldur a za tuto práci získala Cenu Divadelních novin.
Jejími rodiči jsou herec Bolek Polívka a Stanislava Polívková.Kdo je Kamila Polívková? Životopis Kamila Polívková, osobnosti, slavná žena z kategorie umělci

Hlavní data o osobě Kamila Polívková

Národnost: česká
Místo narození: 30. března 1975

Tento text (Kamila Polívková) můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Šovinismus? Víte co je Nebezpečný odpad? Víte co je Akvizice? Vzpomněli byste si co označuje výraz Decentralizace?

Klíčová slova: národnost, umělci, kde se narodila Kamila Polívková?, vysvětlení, biografie, narození, lexikon, místo narození, kdo je Kamila Polívková?, informace, osobnost, Kamila Polívková, popis, umělci, životopis, život

Pojem Kamila Polívková je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít výraz Kamila Polívková ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Kamila Polívková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Kamila Polívková ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Kamila Polívková ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Kamila Polívková ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kamila Polívková například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je Kamila Polívková? Stručná biografie

Teďka již bezesporu víte Kdo je to Kamila Polívková? Kde se narodila Kamila Polívková? Kamila Polívková patří do kategorie Umělci

Kategorie umělci, malíř, kamila Polívková, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Kamila Polívková kupříkladu na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kamila Polívková i v jiné kategorii než je umělci.