Kdo je to?
Kdo je Petr Ulrych? Životopis Petr Ulrych, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Petr Ulrych?

Kdo je Petr Ulrych? Životopis, informace, biografie, hudba

Petr Ulrych je český hudební skladatel, zpěvák, textař a také starší bratr zpěvačky Hany Ulrychové. Ulrych se narodil v Hradci Králové. Po úspěšné maturitě na střední škole odešel do Brna, kde studoval obor letecké inženýrství na Vojenské akademii. Během vysokoškolských studií se učil hrát na klavír a na brněnské konzervatoři se po dobu dvou let učil také hrát na kontrabas a skladbu. V roce 1961 se stal spoluzakladatelem brněnského Divadla bez tradic (DIBETRA). V tomto divadle později hrála i jeho mladší sestra Hana Ulrychová. Po roce 1964 hrál v rockové kapele Vulkán a o tři roky později začal hrát v uskupení Atlantis. I do kapely Atlantis jej následovala jeho sestra Hana. Po úspěšném studiu se letectví nikdy nevěnoval. Místo toho se od roku 1966 začal naplno věnovat profesionální hudbě.
Ulrych reagoval na příjezd okupačních vojsk 21. srpna 1968 vlastní písní Zachovejte klid! Kvůli cenzuře měla tato píseň neblahý vliv na Ulrychovu kariéru.
S kapelou Atlantis vystupoval v divadle Rokoko v Praze v pořadu Nepůjdem do kláštera. V rozhlasové hitparádě kapela zvítězila s jejich největším hitem Nechoď do kláštera. Ulrychovi se začal líbit moravský folklor a rock, což se později projevilo na jejich písních.
Společně se svou sestrou Hanou vydali pět desek s názvy 13 HP (1971), Hej dámy, děti a páni (1972), Hana a Petr (1974), Nikola Šuhaj loupežník (1974), Meč a přeslice (1975). Nejvíce se proslavili díky albu Nikola Šuhaj loupežník, na kterém spolupracovali také s Orchestrem Gustava Broma.
Později vydali s Hanou a jejich doprovodnou kapelou Javory desky Ententýny (1978), Zpívání (1982), Zpívání při vínečku (1983), Bylinky (1985) a Příběh (1987). V letech 1991-2014 vydali okolo desítky dalších CD.
Ulrych je autorem televizní hudby k filmovým snímkům Sonáta pro zrzku (1980), O statečném kováři, k seriálu My holky z městečka (1985) a k filmu Díky za každé nové ráno (1994). Sám ztvárnil menší roli ve filmu Cesta, která vede nikam (1969) a v seriálu My holky z městečka (1985).
Se sestrou Hanou se objevil v Městském divadle Brno v muzikálech Legenda, Koločava, Radúz a Mahulena a Máj. Ulrych obdržel cenu Alfréda Radoka za hudbu k muzikálu Koločava.Kdo je Petr Ulrych? Životopis Petr Ulrych, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Petr Ulrych

Národnost: česká
Datum narození: 21. 2. 1944
Místo narození: Hradec Králové, Protektorát Čechy a Morava

Sdílejte tuto stránku s osobností Petr Ulrych se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Travarica? Vzpomenete si na definici slova Impresionismus? Víte, co je to Polyamorie? Vzpomněli byste si na význam slova Běhaci diktát?

Klíčová slova: wikipedie, Petr Ulrych, hudba, vysvětlení, hudba, informace, kdo je Petr Ulrych?, datum narození, Petr Ulrych, život, kde se narodil Petr Ulrych?, biografie, zajímavosti, osobnosti, lexikon, osobnost

Pojem Petr Ulrych je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Petr Ulrych zkuste tyto odkazy

Hledat heslo Petr Ulrych na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Petr Ulrych ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Petr Ulrych na Youtube

Vyhledat slovo Petr Ulrych ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Petr Ulrych ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Ulrych například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petr Ulrych

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Petr Ulrych? Kdy se narodil Petr Ulrych? Kde se narodil Petr Ulrych? Petr Ulrych je v kategorii Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Petr Ulrych např. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Ulrych i v jiné kategorii než je hudba.