Kdo je to?
Kdo byl Serge Gainsbourg? Životopis Serge Gainsbourg, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Serge Gainsbourg

Kdo byl Serge Gainsbourg? Životopis, informace, biografie, hudba

Serge Gainsbourg, rodným jménem Lucien Ginsburg, byl francouzský zpěvák, skladatel, filmový herec a režisér. Gainsbourg se narodil v Paříži do rodiny židovských emigrantů z Ruska. Jeho otec byl klavírista, který učil hrát také Serge i jeho mladší sestru, dvojče Liliane. Navštěvoval gymnáziu v Paříži Lycée Condorcet, ale před maturitou studium ukončil. Poté jej otec zapsal roku 1945 na uměleckou školu Beaux-Arts de Parix, odkud záhy přešel na Académie de Montmartre. Roku 1948 podstoupil roční vojenský výcvik v Courbevoie, kde začal s alkoholem. Později se na akademii seznámil se svou první ženou Elisabeth Levitskou, se kterou se oženil roku 1951. Manželství však skončilo rozvodem v roce 1957.
Po studiích pracoval jako učitel hudby a kreslení na předměstí Paříže Le Mesnil-le-Roi.
Postupně se zlepšoval ve psaní písní a první smlouvu podepsal s nahrávací společností Philips. Jeho hudbu inspirovaly hudební styly jazz, blues, reggae a další.
Podruhé byl ženatý s Béatrice Pancrazzi v letech 1964-1966. V roce 1964 se jim narodila dcera Natascha a roku 1968 syn Paul (*1968). Avšak i tohle manželství skončilo rozvodem.
Gainsbourg psal písňové texty pro francouzské zpěvačky a herečky jako Brigitte Bardot, France Gall, Juliette Gréco, Francoise Hardy, Jane Birkin, aj. Pro France Gall napsal skladbu Poupée de cire, poupée de son, se kterou roku 1965 vyhrála Velkou cenu Eurovize (Eurovision Song Contest).
Kromě psaní písní pro filmy sám ve filmech hrál. Během svého života ztvárnil role ve 40 filmech. Během natáčení filmu Slogan (1969) se blíže seznámil s herečkou Jane Birkin, se kterou následně žil až do roku 1980. Společně natočili v roce 1969 známý duet Je t’aime moi non plus. Měli spolu dceru Charlotte (*1971). Po rozchodu s Birkinovou začal v roce 1980 chodit s francouzskou herečkou a modelkou Caroline Paulus, se kterou měl syna Luciena (*1986).
Gainsbourg režíroval také několik filmů. Debutoval roku 1976 snímkem Je t’aime moi non plus, ve kterém ztvárnila hlavní roli jeho tehdejší přítelkyně Jane Birkin.
Za svůj život vydal 16 studiových alb. Jeho poslední album You’re Under Arrest vyšlo v roce 1987.
Gainsbourg byl považován za bouřliváka, provokatéra a měl za sebou několik skandálů.
Serge Gainsbourg zemřel na infarkt v roce 1991 ve věku 62 let.Kdo byl Serge Gainsbourg? Životopis Serge Gainsbourg, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Serge Gainsbourg

Národnost: francouzská
Datum narození: 2. 4. 1928
Místo narození: Paříž, Francie
Datum úmrtí: 2. 3. 1991

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Serge Gainsbourg? s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Kreditní karta? Znáte pojem Inventura? Vzpomněli byste si co označuje výraz Bible? Vzpomenete si na definici slova Devalvace?

Klíčová slova: informace, osobnosti, hudba, kdo to je, kdo je Serge Gainsbourg?, národnost, popis, kde se narodil Serge Gainsbourg?, nežijící, lexikon, wikipedie, datum úmrtí, Serge Gainsbourg, osobnost, narození, biografie

Pojem Serge Gainsbourg je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Serge Gainsbourg

Hledat termín Serge Gainsbourg ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Serge Gainsbourg ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Serge Gainsbourg ve Wikimedia Commons

Hledat termín Serge Gainsbourg ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Serge Gainsbourg na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Serge Gainsbourg například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Serge Gainsbourg

Právě nyní již víte Kdo byl Serge Gainsbourg? Kdy se narodil Serge Gainsbourg? Kde se narodil Serge Gainsbourg? Kdy zemřel Serge Gainsbourg? Serge Gainsbourg je v kategorii Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Serge Gainsbourg dejme tomu např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Serge Gainsbourg i v jiné kategorii než je hudba.