Kdo je to?
Kdo je Don Cheadle? Životopis Don Cheadle, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Don Cheadle

Kdo je Don Cheadle? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Don Cheadle je americký herec, režisér, producent a spisovatel. Řadí se mezi velmi úspěšné herce své generace a je oblíbený pro svou schopnost ztvárnit širokou škálu postav s přesvědčivostí a hloubkou. Jeho talent potvrzují obdržené ceny Oscar, Zlatý glóbus a Emmy. Nejvíce se proslavil rolemi ve filmech Hotel Rwanda, Crash a Iron Man 2 a oblíbeném seriálu Profesionální lháři.
Don Cheadle se narodil 29. listopadu 1964 v Kansas City v americkém státě Missouri. Vyrůstal v atmosféře plné hudby a umění, což ovlivnilo jeho pozdější kariéru. Jeho rodina se často stěhovala, a tak strávil část svého dětství v Lincolně v Nebrasce a později v Denveru v Coloradu. Už od mládí byl nadšeným hercem a účinkoval v mnoha školních představeních. Kromě toho hrál také na saxofon a zpíval v kostelním sboru. Vystudoval univerzitu California Institute of the Arts, kde získal bakalářský titul z oboru výtvarných umění.
Svou hereckou kariéru zahájil v roce 1985 a nejprve dostával pouze vedlejší televizní role. Postupem času pronikl i do filmů, ale na první významnou roli si počkal do roku 1995, kdy ztvárnil postavu Mousea Alexandra ve filmu Ďábel v modrém. Tato role mu přinesla uznání a ocenění a otevřela mu dveře k dalším filmovým projektům.
Jeho průlomovou rolí byl film Hotel Rwanda z roku 2004, kde hrál skutečnou postavu Paula Rusesabaginu, hotelového manažera, který zachránil stovky životů během rwandské genocidy. Za tuto roli byl nominován na Oscara za nejlepšího herce v hlavní roli. Poté pokračoval ve své úspěšné kariéře a hrál v další řadě skvělých filmů, včetně Crash, Iron Man 2, Avengers: Age of Ultron nebo Captain Marvel. Hrál rovněž v televizním seriálu Profesionální lháři, za nějž získal Zlatý glóbus.
Don Cheadle je ženatý a má dvě děti. Je aktivním zastáncem lidských práv a boje proti globálnímu oteplování. Věnuje se zejména ochraně lidských práv v Africe a za svou filantropickou činnost obdržel mimo jiné prestižní cenu Summit Peace Award či čestný doktorát od Kalifornské univerzity v Los Angeles. Je také vášnivým a úspěšným hráčem pokeru.Kdo je Don Cheadle? Životopis Don Cheadle, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Don Cheadle

Národnost: americká
Datum narození: 29.11.1964
Místo narození: Kansas City, Missouri, USA

Sdílejte tuto stránku s osobností Don Cheadle s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Adobe air? Víte co je Okluzor? Pamatujete si definici pojmu Defenzíva? Vzpomněli byste si co označuje výraz Afekce?

Klíčová slova: lexikon, kdo je Don Cheadle?, herectví, zajímavosti, osobnosti, biografie, herectví, narození, popis, datum narození, wikipedie, národnost, místo narození, osobnost, Don Cheadle, vysvětlení

Pojem Don Cheadle je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Don Cheadle zkuste tyto odkazy

Zkusit najít slovo Don Cheadle ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Don Cheadle ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Don Cheadle ve Wikislovníku

Hledat heslo Don Cheadle na Google obrázcích

Najít termín Don Cheadle ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Don Cheadle například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Don Cheadle

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Don Cheadle? Kdy se narodil Don Cheadle? Kde se narodil Don Cheadle? Don Cheadle patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, muž zelenovlasý, don Cheadle, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Don Cheadle řekněme například v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Don Cheadle i v jiné kategorii než je herectví.