Kdo je to?
Kdo je Bradley Cooper? Životopis Bradley Cooper, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Bradley Cooper

Kdo je Bradley Cooper? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Bradley Charles Cooper je známý americký herec. Narodil se ve městě Abington Township ve státě Pensylvánie, ale vyrůstal v Jenkintownu. Když se jako malý potápěl, prasknul mu bubínek. Studoval střední školu Germantown Academy a během studií pracoval v novinách Philadelphia Daily News. Po střední škole rok navštěvoval Villanova University, odkud přestoupil na Georgetown University. V roce 1997 získal bakalářský titul z anglického jazyka. Půl roku strávil na výměnném pobytu ve Francii a naučil se plynně francouzsky. Na univerzitě také hrál v divadle Nomadic.
Televizní debut přišel v roce 1999, kdy si zahrál v seriálu Sex ve městě. O rok později získal magisterský titul v oboru herectví na škole The New School v New Yorku.
Mezi lety 2001-06 si zahrál ve 4 sériích seriálu Alias. Díky seriálu začal mít více nabídek a zahrál si v komediích Nesvatbovi (2005), Yes Man (2008) a Pařba ve Vegas (2009). Snímek se dočkal dvou dalších pokračování (2011, 2013). Zahrál si v thrilleru Všemocný (2011) a za roli v komedii Terapie láskou (2012) byl poprvé nominován na Oscara, Zlatý Glóbus a cenu BAFTA.
O tři roky později si zahrál ve válečném dramatu Sniper (2015). V roce 2018 spolu s Lady Gaga hráli v hudebním filmu Zrodila se hvězda.
Svůj hlas propůjčil filmu Avengers: Infinity Wars (2018) a Avengers: Endgame (2019).
Časopis People zvolil Bradley Coopera Nejvíce sexy mužem planety (2011).Kdo je Bradley Cooper? Životopis Bradley Cooper, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Bradley Cooper

Národnost: americká
Datum narození: 5. 1. 1975
Místo narození: Abington Township, Montgomery County, Pensylvánie, USA

Popis osobnosti Bradley Cooper můžete sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo ITunes? Pamatujete si definici pojmu Okultismus? Víte, co je to Genetika? Vzpomněli byste si co znamená slovo NGO?

Klíčová slova: vysvětlení, wiki, herectví, narození, popis, datum narození, národnost, Bradley Cooper, informace, kdo je Bradley Cooper?, Bradley Cooper, osobnosti, život, kdy se narodil Bradley Cooper?, herectví, lexikon

Pojem Bradley Cooper je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat heslo Bradley Cooper na Google.cz

Vyhledat pojem Bradley Cooper ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Bradley Cooper ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Bradley Cooper ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Bradley Cooper v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Bradley Cooper například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Bradley Cooper

Právě jste zjistili Kdo je to Bradley Cooper? Kdy se narodil Bradley Cooper? Kde se narodil Bradley Cooper? Bradley Cooper je v sekci Herectví

Kategorie herectví, herec hnědooký, bradley Cooper, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Bradley Cooper dejme tomu např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bradley Cooper i v jiné kategorii než je herectví.