Kdo je to?
Kdo je to, byl Genetik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Genetik? Lidé, věda

Kdo je to Genetik?

Co znamená a jaký je význam slova Genetik?

Genetik je vědecký pracovník v oboru biologie, který se zabývá genetikou čili dědičností, jejími příčinami a důsledky a proměnami organizmů. Název profese je odvozen od nositele dědičné informace, tedy genu.
Původně se genetici zabývali především šlechtěním a křížením rostlin, později se zaměřili na dědičnost všech organizmů obecně. Genetik tedy šlechtí, pracuje s dědičností nebo se věnuje genovému inženýrství.Kdo je to, byl Genetik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Genetik? Lidé, věda

Zaujalo vás slovo, termín Genetik? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Demikát? Víte, co je to Fraktál? Znáte termín Mikrobiologie? Rozumíte pojmu Skiatlon?

Klíčová slova: vysvětlení, termín, synonymum, přesný výraz, popis, význam, pojem, původ slova, kdo to je, přesný význam, heslo, co znamená, informace, Genetik, formulace, odborný výraz

Pojem Genetik je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Genetik

Zkusit najít frázi Genetik ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Genetik v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo Genetik ve Wikislovníku

Najít termín Genetik ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Genetik například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Vysvětlení významu slova Genetik, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Genetik? Kdo to byl Genetik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Genetik? Definice pojmu Genetik se nachází v sekci věda. Sepsáno redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, slovo, termín, definici dejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Genetik i jinde než v sekci než v věda.