Kdo je to?
Kdo je to Nezletilá osoba? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Nezletilá osoba? Lidé, státní správa

Nezletilá osoba

Co znamená a jaký je význam slova Nezletilá osoba?

Nezletilá osoba je osoba ve věku před dosažením plnoletosti, standardně do věku 18 let. Věková hranice zletilosti však může být v jednotlivých zemích stanovena různě.
Nezletilá osoba má svá práva a povinnosti, není však svéprávná a právní akty za ni musí vykonávat zákonný zástupce, což je nejčastěji rodič nebo osoba, které je nezletilec svěřen do péče.
Po dosažení zletilosti (též plnoletosti) se nezletilá osoba stává plně svéprávnou a může činit právní akty jako například uzavírání smluv, provádění finančních transakcí, uzavření sňatku, řízení motorových vozidel, konzumace alkoholu apod.Kdo je to Nezletilá osoba? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Nezletilá osoba? Lidé, státní správa

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Indemnita? Víte co je Vítr? Znáte pojem Tetanie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Velur?

Klíčová slova: formulace, odborný výraz, význam, popis, definice, lexikon, státní správa, státní správa, přesný výraz, wiki, pojem, původ slova, slovo, co znamená, Nezletilá osoba, význam pojmu

Pojem Nezletilá osoba je v kategorii Státní správa, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Nezletilá osoba v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Nezletilá osoba ve vyhledávači Qwant

Najít termín Nezletilá osoba ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Nezletilá osoba na Youtube

Najít výraz Nezletilá osoba ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Nezletilá osoba ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Nezletilá osoba například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Vysvětlení významu slova Nezletilá osoba, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste zjistili Kdo je to Nezletilá osoba? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Nezletilá osoba? Definice pojmu Nezletilá osoba patří do kategorie Státní správa

Kategorie státní správa, úřad práce v zeleném, nezletilá osoba, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Můžete se pokusit také najít informace výraz, slovo, definici, slovíčko např. na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Nezletilá osoba hledat i v jiných kategoriích (než státní správa).