Kdo je to?
Kdo je to, byl Jára Cimrman? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Jára Cimrman? Lidé, fikce

Kdo je to Jára Cimrman?

Jaký je význam slova Jára Cimrman? Co to znamená?

Jára Cimrman je fiktivní postava českého génia a všeuměla vytvořená Jiřím Šebánkem a Zdeňkem Svěrákem představená poprvé 16. září 1966 v humoristickém rozhlasovém pořadu Vinárna U Pavouka. Postava se setkala s úspěchem, proto bylo ještě toho roku založeno Divadlo Járy Cimrmana, které dosud hraje údajné Cimrmanovy hry, z nichž nejznámější jsou: Vyšetřování ztráty třídní knihy, Dobytí severního pólu, Hospoda Na mýtince a České nebe. Jára Cimrman byl podle legendy významný český dramatik, hudebník, básník, učitel, cestovatel, filozof, vědec, vynálezce, kriminalista a sportovec. I přesto, že je Jára Cimrman fiktivní osobou, získal v roce 2005 nejvíc hlasů v anketě Největší Čech.Kdo je to, byl Jára Cimrman? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Jára Cimrman? Lidé, fikce

Sdílejte tuto stránku se slovem Jára Cimrman s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Pendepon? Vzpomenete si na definici slova Báchorka? Vzpomenete si na definici slova Žakár? Vzpomněli byste si na význam slova Bystřina?

Klíčová slova: fikce, odborný výraz, synonymum, co znamená, lexikon, popis, původ slova, Jára Cimrman, co je to Jára Cimrman?, slovo, kdo to je, popis, pojem, přesný význam, wiki, význam pojmu

Pojem Jára Cimrman je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat frázi Jára Cimrman v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Jára Cimrman ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Jára Cimrman ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Jára Cimrman na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jára Cimrman například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Jára Cimrman

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jára Cimrman? Kdo to byl Jára Cimrman? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Jára Cimrman? Definice pojmu Jára Cimrman je v kategorii fikce. Text vytvořen pro server Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se vyhledat pojem, definici, text, výraz dejme tomu například v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci fikce.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?