Kdo je to?
Kdo je to, byl Jára Cimrman? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Jára Cimrman? Lidé, fikce

Kdo je to Jára Cimrman?

Jaký je význam slova Jára Cimrman? Co to znamená?

Jára Cimrman je fiktivní postava českého génia a všeuměla vytvořená Jiřím Šebánkem a Zdeňkem Svěrákem představená poprvé 16. září 1966 v humoristickém rozhlasovém pořadu Vinárna U Pavouka. Postava se setkala s úspěchem, proto bylo ještě toho roku založeno Divadlo Járy Cimrmana, které dosud hraje údajné Cimrmanovy hry, z nichž nejznámější jsou: Vyšetřování ztráty třídní knihy, Dobytí severního pólu, Hospoda Na mýtince a České nebe. Jára Cimrman byl podle legendy významný český dramatik, hudebník, básník, učitel, cestovatel, filozof, vědec, vynálezce, kriminalista a sportovec. I přesto, že je Jára Cimrman fiktivní osobou, získal v roce 2005 nejvíc hlasů v anketě Největší Čech.Kdo je to, byl Jára Cimrman? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Jára Cimrman? Lidé, fikce

Zaujalo vás slovo, termín Jára Cimrman? Potom se podělte s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Pendepon? Víte, co je to Samospráva? Vzpomenete si na definici slova Žakár? Rozumíte pojmu Pejorativní?

Klíčová slova: význam, popis, informace, slovo, lexikon, kdo to je, co znamená, pojem, etymologie, význam slova, fikce, popis, význam pojmu, přesný výraz, synonymum, heslo

Pojem Jára Cimrman je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Jára Cimrman doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat termín Jára Cimrman ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Jára Cimrman ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Jára Cimrman na Google.cz

Hledat heslo Jára Cimrman ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jára Cimrman například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Co znamená Jára Cimrman? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Jára Cimrman? Kdo to byl Jára Cimrman? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Jára Cimrman? Definice pojmu Jára Cimrman se nachází v kategorii fikce. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste hledat výraz, text, termín, pojem dejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste hledat odborný výraz Jára Cimrman i v jiné sekci než je kategorie fikce.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?