Kdo je to?
Kdo je to Pavel Rychetský? Životopis Pavel Rychetský, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Pavel Rychetský?

Kdo je to Pavel Rychetský? Stručný životopis

Pavel Rychetský je politik a právník. Je absolventem Právnické fakulty UK. Krátce byl členem KSČ, jako justiční čekatel pracoval u Městského soudu v Praze, ale byl stíhán za svůj nesouhlas s politickými procesy. Pak byl asistentem na právnické fakultě a podnikovým právníkem. Své články publikoval v samizdatu a podepsal Chartu 77.
Po sametové revoluci byl jmenován generálním prokurátorem. Působil i jako předseda vlády a předseda Legislativní rady vlády. Pavel Rychetský byl také senátorem a ministrem spravedlnosti. Od r. 2003 je předsedou Ústavního soudu České republiky.Kdo je to Pavel Rychetský? Životopis Pavel Rychetský, lidé, osobnosti z politici

Základní informace o osobě Pavel Rychetský

Národnost: česká
Datum narození: 17. srpna 1943
Místo narození: Praha

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Pavel Rychetský? s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Export? Znáte termín Podmáslí? Znáte pojem Yzop? Víte, co je to Cvikla?

Klíčová slova: kdo je Pavel Rychetský?, wiki, etymologie, význam slova, co znamená, vysvětlení, původ slova, co je to Pavel Rychetský?, Pavel Rychetský, pojem, odborný výraz, přesný význam, popis, popis, význam, formulace

Pojem Pavel Rychetský je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat heslo Pavel Rychetský ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Pavel Rychetský v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat výraz Pavel Rychetský ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Pavel Rychetský na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavel Rychetský například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Pavel Rychetský?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Pavel Rychetský? Kdo to byl Pavel Rychetský? Kdy se narodil Pavel Rychetský? Kde se narodil Pavel Rychetský? Pavel Rychetský je v kategorii politici. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Pavel Rychetský například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavel Rychetský i v jiné kategorii než je politici.