Kdo je to?
Kdo je Pavel Rychetský? Životopis Pavel Rychetský, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Pavel Rychetský

Kdo je Pavel Rychetský? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Pavel Rychetský je politik a právník. Je absolventem Právnické fakulty UK. Krátce byl členem KSČ, jako justiční čekatel pracoval u Městského soudu v Praze, ale byl stíhán za svůj nesouhlas s politickými procesy. Pak byl asistentem na právnické fakultě a podnikovým právníkem. Své články publikoval v samizdatu a podepsal Chartu 77.
Po sametové revoluci byl jmenován generálním prokurátorem. Působil i jako předseda vlády a předseda Legislativní rady vlády. Pavel Rychetský byl také senátorem a ministrem spravedlnosti. Od r. 2003 je předsedou Ústavního soudu České republiky.Kdo je Pavel Rychetský? Životopis Pavel Rychetský, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Pavel Rychetský

Národnost: česká
Datum narození: 17. srpna 1943
Místo narození: Praha

Sdílejte tuto stránku s osobností Pavel Rychetský s vašimi sledujícími na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Falafel? Znáte pojem Urbanizace? Znáte pojem Umělá inteligence? Vzpomenete si na definici slova Vakuum?

Klíčová slova: osobnosti, místo narození, lexikon, popis, politici, národnost, politici, osobnost, biografie, narození, datum narození, Pavel Rychetský, zajímavosti, vysvětlení, informace, život

Pojem Pavel Rychetský je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Pavel Rychetský zkuste navštívit tyto odkazy

Najít výraz Pavel Rychetský ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Pavel Rychetský na Google.cz

Hledat pojem Pavel Rychetský na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Pavel Rychetský ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Pavel Rychetský ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavel Rychetský například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Pavel Rychetský

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Pavel Rychetský? Kdy se narodil Pavel Rychetský? Kde se narodil Pavel Rychetský? Pavel Rychetský patří do kategorie Politici

Kategorie politici, sekretář politiky , pavel Rychetský, ilustrační obrázek

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Pavel Rychetský dejme tomu např. v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavel Rychetský i v jiné kategorii než je politici.