Kdo je to?
Kdo je Pavel Rychetský? Životopis Pavel Rychetský, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Pavel Rychetský?

Kdo je Pavel Rychetský? Životopis, informace, biografie, politici

Pavel Rychetský je politik a právník. Je absolventem Právnické fakulty UK. Krátce byl členem KSČ, jako justiční čekatel pracoval u Městského soudu v Praze, ale byl stíhán za svůj nesouhlas s politickými procesy. Pak byl asistentem na právnické fakultě a podnikovým právníkem. Své články publikoval v samizdatu a podepsal Chartu 77.
Po sametové revoluci byl jmenován generálním prokurátorem. Působil i jako předseda vlády a předseda Legislativní rady vlády. Pavel Rychetský byl také senátorem a ministrem spravedlnosti. Od r. 2003 je předsedou Ústavního soudu České republiky.Kdo je Pavel Rychetský? Životopis Pavel Rychetský, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní údaje o osobě Pavel Rychetský

Národnost: česká
Datum narození: 17. srpna 1943
Místo narození: Praha

Zaujala vás biografie osobnosti Pavel Rychetský? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Playmate? Znáte termín Ekumenická bohoslužba? Znáte pojem Ampérhodina? Víte, co je to Flegmóna?

Klíčová slova: wiki, politici, životopis, wikipedie, kdy se narodil Pavel Rychetský?, kdo je Pavel Rychetský?, národnost, politici, život, zajímavosti, narození, Pavel Rychetský, osobnost, osobnosti, Pavel Rychetský, datum narození

Pojem Pavel Rychetský je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Pavel Rychetský

Vyhledat termín Pavel Rychetský ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Pavel Rychetský ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Pavel Rychetský ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pavel Rychetský ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavel Rychetský například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Pavel Rychetský?

Právě jste zjistili Kdo je to Pavel Rychetský? Kdy se narodil Pavel Rychetský? Kde se narodil Pavel Rychetský? Pavel Rychetský patří do sekce Politici

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Doporučujeme vyhledat osobnost, osobu, člověka Pavel Rychetský řekněme třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavel Rychetský i v jiné kategorii než je politici.