Kdo je to?
Kdo je Vladimír Polívka? Životopis Vladimír Polívka, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Vladimír Polívka?

Kdo je Vladimír Polívka? Životopis, informace, biografie, herectví

Vladimír Polívka je český divadelní, filmový a televizní herec, moderátor. Polívka se narodil ve švýcarské Ženevě do rodiny českého herce Bolka Polívka a francouzské herečky Chantal Poullain. Díky své matce má také francouzské občanství. Dětství prožil v obci Olšany u Brna a v Brně. V Brně docházel na Cyrilometodějskou církevní základní školu v Lerchově ulici. Následně se přestěhoval do Prahy, kde studoval na gymnáziu. Po maturitě na gymnáziu strávil šest měsíců v Kanadě, kde studoval herectví a angličtinu. Vladimír současně závodil na snowboardu a věnoval se výtvarnému umění. Po návratu z Kanady začal studovat herectví na katedře alternativního a loutkového herectví na pražské DAMU.
Po úspěšném dokončení studia na DAMU začal od roku 2015 působit v Klicperově divadle v Hradci Králové, kde také začal hrát v divadelní kapele s názvem 11:55. Ve stejném roce hostoval v Dejvickém divadle v Zimní pohádce. V Dejvickém divadle získal stálé angažmá v roce 2018. Hostuje v Národním divadle (Manon Lescaut), v divadle Komediograf, nebo v otcově Divadle Bolka Polívky (Šašek a syn).
Polívka debutoval ve filmu v roce 2011 ve snímku Poupata. Od té doby ztvárnil role ve více než dvaceti filmech, mezi které patří např. Místa (2014), Řachanda (2016), Hastrman (2018), Ženy v běhu (2019), Matky (2021), Vánoční příběh nebo Slovo (2022). Ve filmu Slovo si zahrál po boku svého otce Bolka Polívky.
Vladimír Polívka vytvořil role v řadě televizních seriálů jako Místo zločinu Plzeň (2015), Bohéma (2017), První republika (2017-2018), Slunečná (2020-2021), Polda (2020-2022) a Dobré zprávy (2022-2023).
V roce 2020 moderoval sedmou řadu televizní show Tvoje tvář má známý hlas.Kdo je Vladimír Polívka? Životopis Vladimír Polívka, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Vladimír Polívka

Národnost: česká
Datum narození: 5. 7. 1989
Místo narození: Ženeva, Švýcarsko

Zaujala vás biografie osobnosti Vladimír Polívka? Potom se podělte s blízkými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Dysartrie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Galangal? Pamatujete si definici pojmu TikTok? Víte co je Lumbalgie?

Klíčová slova: kde se narodil Vladimír Polívka?, narození, život, životopis, biografie, vysvětlení, místo narození, kdo je Vladimír Polívka?, lexikon, Vladimír Polívka, popis, wikipedie, datum narození, zajímavosti, wiki, herectví

Pojem Vladimír Polívka je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Vladimír Polívka

Hledat videa s názvem Vladimír Polívka na Youtube

Zkusit najít slovo Vladimír Polívka ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Vladimír Polívka na Google.cz

Zkusit najít termín Vladimír Polívka v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Vladimír Polívka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Vladimír Polívka například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Životopis, kdo je Vladimír Polívka? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Vladimír Polívka? Kdy se narodil Vladimír Polívka? Kde se narodil Vladimír Polívka? Vladimír Polívka patří do sekce Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Vladimír Polívka třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vladimír Polívka i v jiné kategorii než je herectví.