Kdo je to?
Kdo byla Ljuba Hermanová? Životopis Ljuba Hermanová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Ljuba Hermanová

Kdo byla Ljuba Hermanová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Ljuba Hermanová byla česká divadelní, muzikálová a filmová herečka, operetní zpěvačka, šansoniérka. Hermanová se narodila v Neratovicích do rodiny úředníka a ochotnické herečky. V jedenácti letech se s rodinou přestěhovala do Prahy, kde studovala na gymnáziu v Hálkové ulici. Později přestoupila na reálné gymnázium Minerva a na pražskou Státní konzervatoř. V té době se učila na klavír, francouzsky a již od dětství vystupovala v divadelních představeních v Hudební divadle v Nuslích. V 17 letech však konzervatoř opustila a začala působit ve smíchovské Aréně. Poté se stala členkou Švandova divadla. Jako operetní zpěvačka začala v bratislavském Národním divadla a později pokračovala v Moderní operetě v Praze ve Varieté Karlín, ve vídeňském Theater an der Wien a v Divadle ve Stýblově v Praze. Hostovala také v Brně nebo dokonce v Paříži.
Už ve třicátých letech 20. století byla velmi populární. Během roku 1934 působila jako hlavní zpěvačka v Osvobozeném divadle. S Voskovcem a Werichem si spolu zahráli roku 1932 ve filmu Peníze nebo život, kde Hermanová zpívala s Hanou Vítovou píseň Život je jen náhoda. Po osvobozeném divadle se usadila až do začátku druhé světové války v Novém divadle Oldřicha Nového.
Z rasových důvodů (poloviční Židovka) nesměla během války veřejně vystupovat. V roce 1947 se připojila k Hudebnímu divadlu v Karlíně. V divadle působila až do roku 1958. Od té doby vystupovala po Československu se zpěvákem Rudolfem Cortésem. Později zpívala v Redutě, v kavárně Viola a v Divadle Na zábradlí. V Divadle Na zábradlí pro ni napsal první recitál Nejlepší rocky paní Hermanové tehdejší dramaturg Václav Havel. Hostovala v Brně a dokonce získala zahraniční angažmá ve Spolkové republice Německo v kabaretu Renitenztheater ve Stuttgartu.
Hermanová během svého života ztvárnila kolem třiceti filmových rolí. Zahrála si např. ve filmech Nezlobte dědečka (1934), Otec Kondelík a ženich Vejvara (1937), Poslušně hlásím (1957), Morálka paní Dulské (1958), Ta naše písnička česká (1967) nebo Vražda Ing. Čerta (1970). V roce 1966 obdržela titul Zasloužilá umělkyně.
Ljuba Hermanová byla během svého života celkem čtyřikrát vdaná, ale z manželství nevzešly žádné děti. Hermanová zemřela v roce 1996 ve věku 83 let.Kdo byla Ljuba Hermanová? Životopis Ljuba Hermanová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Ljuba Hermanová

Národnost: česká
Datum narození: 23. 4. 1913
Místo narození: Neratovice, Rakousko-Uhersko
Datum úmrtí: 21. 5. 1996

Líbí se stručný životopis s osobou Ljuba Hermanová? Pak se podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Euromajdan? Vzpomněli byste si na význam slova Spojka? Pamatujete si definici pojmu Proudový chranič? Znáte definici termínu Manifest?

Klíčová slova: Ljuba Hermanová, biografie, Ljuba Hermanová, narození, osobnost, místo narození, kdo to je, nežijící, životopis, wikipedie, národnost, lexikon, zajímavosti, datum úmrtí, informace, wiki

Pojem Ljuba Hermanová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Ljuba Hermanová

Zkusit najít výraz Ljuba Hermanová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Ljuba Hermanová na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ljuba Hermanová ve Wikimedia Commons

Najít slovo Ljuba Hermanová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Ljuba Hermanová na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ljuba Hermanová například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ljuba Hermanová

Právě nyní již víte Kdo byla Ljuba Hermanová? Kdy se narodila Ljuba Hermanová? Kde se narodila Ljuba Hermanová? Kdy zemřela Ljuba Hermanová? Ljuba Hermanová je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, herec knír blondýn, ljuba Hermanová, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Ljuba Hermanová dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ljuba Hermanová i v jiné kategorii než je herectví.