Kdo je to?
Kdo byl Jiří Baborovský? Životopis Jiří Baborovský, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Jiří Baborovský?

Kdo byl Jiří Baborovský? Životopis, informace, biografie, věda

Jiří Baborovský byl český vědec a odborník v oboru fyzikální chemie.
Vystudoval farmacii a chemii na univerzitě v Praze, poté přesídlil na univerzitu do Lipska, kde se začal soustředit na fyzikální chemii.
V roce 1912 se vrátil do Československa, konkrétně do Brna, kde se budoval ústav chemického inženýrství. Jiří Baborovský byl průkopníkem fyzikální chemie u nás, byl třikrát děkanem chemického inženýrství a též rektorem Vysoké školy technické v Brně.
Věnoval se mimojiné experimentálnímu studiu hydratace iontů ve vodných roztocích elektrolytů a kinetice chemických reakcí.
Je autorem učebnic Theoretická a fysikální chemie (1919) a Úvod do theoretické a fysikální chemie (1926), které byly v jeho době zásadní a přelomové, neboť byly prvními soubornými skripty v tomto oboru v Československu, a mnoha dalších vědeckých prací.Kdo byl Jiří Baborovský? Životopis Jiří Baborovský, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní údaje o osobě Jiří Baborovský

Národnost: česká
Datum narození: 28. srpna 1875
Místo narození: Březové Hory, Příbramsko
Datum úmrtí: 10. října 1946

Zaujala vás biografie osobnosti Jiří Baborovský? Potom se podělte s přáteli a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Oxidační stres? Vzpomenete si na definici slova Kvas? Víte co je Wap? Vzpomněli byste si na význam slova Fleece?

Klíčová slova: Jiří Baborovský, wiki, biografie, zajímavosti, osobnost, osobnosti, nežijící, wikipedie, datum úmrtí, kdy se narodil Jiří Baborovský?, místo narození, lexikon, věda, datum narození, narození, kdo je Jiří Baborovský?

Pojem Jiří Baborovský je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Jiří Baborovský zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít frázi Jiří Baborovský ve vyhledávači Qwant

Najít termín Jiří Baborovský ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Jiří Baborovský ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jiří Baborovský ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Baborovský například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jiří Baborovský

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Jiří Baborovský? Kdy se narodil Jiří Baborovský? Kde se narodil Jiří Baborovský? Kdy zemřel Jiří Baborovský? Jiří Baborovský se nachází v sekci Věda

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Jiří Baborovský řekněme na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Baborovský i v jiné kategorii než je věda.