Kdo je to?
Kdo byl Jiří Baborovský? Životopis Jiří Baborovský, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Jiří Baborovský

Kdo byl Jiří Baborovský? Životopis, informace, biografie, věda

Jiří Baborovský byl český vědec a odborník v oboru fyzikální chemie.
Vystudoval farmacii a chemii na univerzitě v Praze, poté přesídlil na univerzitu do Lipska, kde se začal soustředit na fyzikální chemii.
V roce 1912 se vrátil do Československa, konkrétně do Brna, kde se budoval ústav chemického inženýrství. Jiří Baborovský byl průkopníkem fyzikální chemie u nás, byl třikrát děkanem chemického inženýrství a též rektorem Vysoké školy technické v Brně.
Věnoval se mimojiné experimentálnímu studiu hydratace iontů ve vodných roztocích elektrolytů a kinetice chemických reakcí.
Je autorem učebnic Theoretická a fysikální chemie (1919) a Úvod do theoretické a fysikální chemie (1926), které byly v jeho době zásadní a přelomové, neboť byly prvními soubornými skripty v tomto oboru v Československu, a mnoha dalších vědeckých prací.Kdo byl Jiří Baborovský? Životopis Jiří Baborovský, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní údaje o osobě Jiří Baborovský

Národnost: česká
Datum narození: 28. srpna 1875
Místo narození: Březové Hory, Příbramsko
Datum úmrtí: 10. října 1946

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jiří Baborovský s vašimi známými a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Fake news? Znáte definici termínu Kyselo? Víte co je SEO? Pamatujete si definici pojmu Mainstream?

Klíčová slova: kdy se narodil Jiří Baborovský?, život, osobnost, kde se narodil Jiří Baborovský?, kdo je Jiří Baborovský?, životopis, vysvětlení, datum úmrtí, věda, národnost, národnost, informace, biografie, osobnosti, místo narození, lexikon

Pojem Jiří Baborovský je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat výraz Jiří Baborovský ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Jiří Baborovský v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít termín Jiří Baborovský ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Jiří Baborovský ve Wikipedii

Hledat heslo Jiří Baborovský ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Baborovský například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Jiří Baborovský?

Právě jste zjistili Kdo byl Jiří Baborovský? Kdy se narodil Jiří Baborovský? Kde se narodil Jiří Baborovský? Kdy zemřel Jiří Baborovský? Jiří Baborovský se nachází v kategorii Věda

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Jiří Baborovský například v české Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Baborovský i v jiné kategorii než je věda.