Kdo je to?
Kdo byl Wilhelm Conrad Röntgen? Životopis Wilhelm Conrad Röntgen, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Wilhelm Conrad Röntgen

Kdo byl Wilhelm Conrad Röntgen? Životopis, informace, biografie, věda

Wilhelm Conrad Röntgen byl německý fyzik.
Jeho cesta za úspěchem nebyla snadná. Nezískal maturitu, protože byl před dokončením studií ze školy vyloučen. Röntgen však toužil studovat a nakonec se mu podařilo se i bez maturity dostat na univerzitu v Curychu, kde vystudoval strojní inženýrství a též získal doktorát.
Jako vědec a pedagog potom působil na řadě německých univerzit, nejdelší byla jeho spolupráce s giessenskou a později s würzburskou univerzitou, kde se dokonce stal i rektorem.
Během svého působení v Giessenu učinil objev, který jej proslavil. Během svých vědeckých experimentů v podstatě náhodně narazil na dosud neznámý druh elektromagnetického záření. Nejprve jej nazval paprsky X a začal o něm přednášet - s tím, jak se jeho práce proslavovala, přijala pro tento jev odborná veřejnost název rentgenové záření. Jeho objev způsobil významný rozvoj v medicíně, neboť se dal využít jako zobrazovací metoda pro vyšetření kostí a zároveň umožnil další vědecké experimenty. Tento objev byl jedním z významných objevů přelomu 19. a 20. století, který byl základem pro další fyzikální objevy v následujících letech.
Rentgenové záření však nebylo Röntgenovým jediným přínosem vědě, ačkoli je nejslavnější. Mimojiné zkoumal magnetické pole vznikající při pohybu polarizovaného dielektrika (izolantu). Na tuto jeho práci navazoval nobelista Hendrik Antoon Lorentz zabývající se vlivem magnetismu na záření.
V roce 1901 se Wilhelm Conrad Röntgen stal prvním laureátem Nobelovy ceny za fyziku.Kdo byl Wilhelm Conrad Röntgen? Životopis Wilhelm Conrad Röntgen, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní data o osobě Wilhelm Conrad Röntgen

Národnost: německá
Datum narození: 27. března 1845
Místo narození: Lennep, dnešní Německo
Datum úmrtí: 10. února 1923

Tento text (Wilhelm Conrad Röntgen) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte co je Reflux? Pamatujete si definici pojmu Skafocefalie? Rozumíte pojmu Parka? Vzpomněli byste si co znamená slovo IMAO?

Klíčová slova: lexikon, věda, život, osobnost, místo narození, biografie, kdo to je, Wilhelm Conrad Röntgen, Kdy zemřel Wilhelm Conrad Röntgen, kdy se narodil Wilhelm Conrad Röntgen?, narození, národnost, kdo je Wilhelm Conrad Röntgen?, informace, nežijící, národnost

Pojem Wilhelm Conrad Röntgen je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Wilhelm Conrad Röntgen lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít Wilhelm Conrad Röntgen ve Wikipedii

Vyhledat výraz Wilhelm Conrad Röntgen ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Wilhelm Conrad Röntgen na Youtube

Zkusit najít výraz Wilhelm Conrad Röntgen ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Wilhelm Conrad Röntgen na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Wilhelm Conrad Röntgen například v metavyhledávači Info.com, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Wilhelm Conrad Röntgen? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byl Wilhelm Conrad Röntgen? Kdy se narodil Wilhelm Conrad Röntgen? Kde se narodil Wilhelm Conrad Röntgen? Kdy zemřel Wilhelm Conrad Röntgen? Wilhelm Conrad Röntgen patří do sekce Věda

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Wilhelm Conrad Röntgen dejme tomu třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Wilhelm Conrad Röntgen i v jiné kategorii než je věda.