Kdo je to?
Kdo je Cliff Richard? Životopis Cliff Richard, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Cliff Richard

Kdo je Cliff Richard? Životopis, informace, biografie, hudba

Harry Rodger Webb, známý jako sir Cliff Richard, je anglický zpěvák, který se může pochlubit dvojím občanstvím: britským a barbadoským. Jeho rodiče byli Rodger Oscar Webb, živící se jako manažer cateringové společnosti, která obsluhovala indické železnice a matka Dorothy Marie Dazely zplodili celkem čtyři děti. Tři dcery a jediného syna. Původně rodina žila několik let v Howrah v Západním Bengálsku. V Den přímé akce, který vešel v celosvětovou známost násilnostmi, se rodina ze strachu o bezpečnost vrátila natrvalo do Anglie.
V Carshaltonu v severním Surrey začal malý Harry chodit do místní základní školy Stanley Park Juniors. V roce 1949 se rodina opět stěhovala z důvodu otcova nového pracovního místa do Watham Cross v Hertforshire. Tam začal Hary navštěvovat Kings Road Juniors Mixed Infants School. Mezitím se dočkal úspěchu v anglické literatuře. V té době se začal hodně zajímat o skiffe (pod žánr folkové hudby s vlivem jazzu a blues, který bývá hrán na podomácku vyrobených hudebních nástrojích). Ve svých 16 letech mu otec koupil jeho první kytaru, na kterou se s vervou sobě vlastní naučil hrát. V roce 1957 založil svoji vlastní, vokálovou skupinu The Quintones. Tehdy dostal návrh na změnu svého jména a zrodil se Cliff Richard.
V počátcích své umělecké kariéry byl Cliff uváděn na trh coby britský ekvivalent Elvise. Začal se oblékat jako on, dokonce obměnil i šatník, který se co nejvíce podobal právě rokenrolovému králi. Při všech vystoupeních si dával pozor, aby přesně zaujal rockovou pózu. Jeho umělecký růst nabral doslova kosmické tempo. Začal dostávat nabídky na hraní ve filmech. Nakonec kývnul na šest celovečerních filmech, v nichž si zahrál. V letech 1970-1976 uváděl svoji vlastní show It s Cliff.
Polovina roku 1986 se nesmazatelně zapsala do jeho života. V srpnu toho roku měl Richard v přívalovém dešti na dálnici M4 v západním Londýně hrozivě vypadající nehodu. Jeho auto po kolizi bylo na odpis, jemu samotnému se nestalo nic vážného. On sám své štěstí připisuje bezpečnostním pásům. Po autonehodě mu policisté přivolali taxíka, aby mohl odjet vystupovat v muzikálu Time.
V roce 1995 získal titul rytíře bakaláře. Tím si zapsal prvenství udělení tohoto titulu rockové hvězdě.Kdo je Cliff Richard? Životopis Cliff Richard, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Cliff Richard

Národnost: anglická
Datum narození: 14. října 1940
Místo narození: Lucknow, Britská Indie

Popis osobnosti Cliff Richard můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Growshop? Vzpomenete si na definici slova Zirkon? Znáte pojem Předdůchod? Vzpomněli byste si na význam slova S-rank?

Klíčová slova: wikipedie, zajímavosti, vysvětlení, hudba, kdo je Cliff Richard?, životopis, datum narození, lexikon, biografie, Cliff Richard, popis, wiki, kde se narodil Cliff Richard?, hudba, narození, kdy se narodil Cliff Richard?

Pojem Cliff Richard je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Cliff Richard lze najít v následujících zdrojích

Hledat pojem Cliff Richard ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Cliff Richard ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Cliff Richard ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Cliff Richard ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Cliff Richard ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Cliff Richard například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Cliff Richard? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Cliff Richard? Kdy se narodil Cliff Richard? Kde se narodil Cliff Richard? Cliff Richard se nachází v sekci Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Cliff Richard dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Cliff Richard i v jiné kategorii než je hudba.