Kdo je to?
Kdo je Charlotte Gainsbourg? Životopis Charlotte Gainsbourg, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Charlotte Gainsbourg

Kdo je Charlotte Gainsbourg? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Charlotte Gainsbourg, narozená 21. července 1971 v Londýně, je herečka a zpěvačka, známá svým výrazným hlasem a intenzivním vystupováním na obrazovce. Hrála například v adaptaci Jany Eyrové či filmech 21 gramů, Antikrist, Melancholia či Den nezávislosti: Nový útok. Na svém kontě má také pět hudebních alb.
Charlotte Gainsbourg je dcerou anglické herečky Jane Birkinové a francouzského zpěváka a skladatele Serge Gainsbourga, dvou ikonických postav světa zábavy. Narodila se v Londýně a v útlém věku se s rodinou přestěhovala do Paříže. Jako dítě dvou slavných osobností byla od dětství vystavena záři reflektorů. Navštěvovala École Active Bilingue Jeannine Manuel v Paříži a později studovala herectví na Lee Strasberg Theatre and Film Institute v New Yorku. Její herecký debut přišel ve 13 letech ve filmu Paroles et Musique. Avšak až role ve filmu L\'Effrontée v roce 1985 jí vynesla francouzskou cenu César pro nejslibnější herečku. V průběhu let spolupracovala s uznávanými režiséry, včetně Larse von Triera ve filmech jako Antikrist a Melancholia. Výraznou roli předvedla také ve filmu Nymfomanka, za níž získala cenu Bodil Award pro nejlepší herečku v hlavní roli.
Souběžně s hereckou kariérou se Charlotte věnovala také hudbě. V roce 1986 vydala své debutové album Charlotte for Ever, které napsal a produkoval její otec Serge. Její hudební cesta pokračovala alby jako 5:5 a Rest, na kterých se projevil její éterický hlas a schopnost ponořit se do hloubky emocí. Její osobní život je stejně bohatý jako ten profesní. Má dlouholetý vztah s hercem Yvanem Attalem a společně vychovávají tři děti. V roce 2013 ji postihla tragédie, když zemřela její nevlastní sestra, módní fotografka Kate Barry. O život sama bojovala v roce 2007, kdy ji po nehodě na vodních lyžích postihlo krvácení do mozku.Kdo je Charlotte Gainsbourg? Životopis Charlotte Gainsbourg, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Charlotte Gainsbourg

Národnost: britská
Datum narození: 21.7.1971
Místo narození: Londýn, Anglie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Charlotte Gainsbourg? s jinými lidmi prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Outlook? Znáte definici termínu Dobírka? Víte co je Brainstorming? Pamatujete si definici pojmu Toleranční patent?

Klíčová slova: herectví, zajímavosti, biografie, životopis, Charlotte Gainsbourg, kdo je Charlotte Gainsbourg?, kdy se narodila Charlotte Gainsbourg?, herectví, vysvětlení, osobnost, Charlotte Gainsbourg, místo narození, datum narození, národnost, osobnosti, wikipedie

Pojem Charlotte Gainsbourg je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Charlotte Gainsbourg lze najít v následujících zdrojích

Najít výraz Charlotte Gainsbourg ve Wikislovníku

Hledat frázi Charlotte Gainsbourg ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Charlotte Gainsbourg ve Wikipedii

Hledat heslo Charlotte Gainsbourg ve vyhledávači Qwant

Najít termín Charlotte Gainsbourg na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Charlotte Gainsbourg například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Charlotte Gainsbourg? Stručná biografie

Nyní již víte Kdo je to Charlotte Gainsbourg? Kdy se narodila Charlotte Gainsbourg? Kde se narodila Charlotte Gainsbourg? Charlotte Gainsbourg patří do kategorie Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Charlotte Gainsbourg dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Charlotte Gainsbourg i v jiné kategorii než je herectví.