Kdo je to?
Kdo je Otakar Petřina? Životopis Otakar Petřina, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Otakar Petřina

Kdo je Otakar Petřina? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Otakar Petřina, více známý jako Marpo, je český rapper a bývalý bubeník kapely Chinaski.
Hudbě a rapu se Marpo věnoval od nízkého věku. Prošel několika kapelami, ve kterých byl obvykle jednou z předních postav - Charakter, TroubleGang, duo Marpo & Mc Wohnout. Kromě toho, že si budoval kariéru na rapovém poli, byl v letech 2008-2017 také bubeníkem populární popové kapely Chinaski.
Jako o nadějném rapperovi se o Petřinovi začalo mluvit okolo roku 2005, kdy vydal své první album a zároveň začal sbírat vítězství v českých rap battlech.
Oficiální debutovou desku vydal v roce 2005 pod názvem Původ Umění, o rok později následovala Marpokalypsa. V dalších letech to byly například Knockout, Lone Survivor či Death Man Walking. Zatím poslední album (k roku 2023) bylo Backwoods Bred v roce 2021.
V roce 2018 vyprodal jako první český rapper O2 arénu.
Kromě hudby se Petřina profesionálně věnoval také thai boxu.
Jeho otcem je kytarista Otakar Petřina starší.Kdo je Otakar Petřina? Životopis Otakar Petřina, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Otakar Petřina

Národnost: česká
Datum narození: 29. ledna 1985
Místo narození: Praha

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Otakar Petřina sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Progresivní daň? Víte, co je to Alias? Znáte pojem Interpolace? Rozumíte pojmu Heliskiing?

Klíčová slova: osobnosti, wiki, osobnost, popis, vysvětlení, kdy se narodil Otakar Petřina?, wikipedie, lexikon, narození, život, místo narození, informace, národnost, Otakar Petřina, Otakar Petřina, zajímavosti

Pojem Otakar Petřina je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat výraz Otakar Petřina ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Otakar Petřina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Otakar Petřina ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Otakar Petřina ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Otakar Petřina na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Otakar Petřina například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Otakar Petřina

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Otakar Petřina? Kdy se narodil Otakar Petřina? Kde se narodil Otakar Petřina? Otakar Petřina je v kategorii Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Otakar Petřina dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Otakar Petřina i v jiné kategorii než je hudba.