Kdo je to?
Kdo byl Konstantin Jireček? Životopis Konstantin Jireček, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Konstantin Jireček?

Kdo byl Konstantin Jireček? Životopis, informace, biografie, věda

Konstantin Jireček byl český historik a politik, který významně ovlivnil vznik bulharského státu v 19. století.
V Praze vystudoval Filozofickou fakultu, stal se docentem v oboru východních dějin.
Na konci 70. let 19. století se vydal do Bulharska, kde se zapojil do budování nově vznikajícího státu. Jako velmi mladý zde zaujal pozici ministra národní osvěty a ovlivnil podobu nového bulharského školství; působil i jako ředitel bulharské Národní knihovny.
Po svém angažmá v Bulharsku přesídlil na univerzity do Prahy a do Vídně a stal se uznávaným odborníkem na balkánské dějiny a kulturu a je považován za zakladatele a průkopníka balkanistiky.
Ve svém oboru publikoval řadu odborných prací - např. Dějiny národa bulharského; Cesty po Bulharsku nebo Dějiny Srbska.
O Konstantinu Jirečkovi vznikla v roce 1983 odborná monografie Ivana Dorovského Konstantin Jireček: život a dílo.Kdo byl Konstantin Jireček? Životopis Konstantin Jireček, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní data o osobě Konstantin Jireček

Národnost: česká
Datum narození: 24. června 1854
Místo narození: Vídeň
Datum úmrtí: 10. ledna 1918

Sdílejte tuto stránku s osobností Konstantin Jireček s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Rouhání? Pamatujete si definici pojmu Pyrolýza? Vzpomněli byste si co označuje výraz SIPO? Vzpomněli byste si co znamená slovo Sendvič?

Klíčová slova: kde se narodil Konstantin Jireček?, Kdy zemřel Konstantin Jireček, wikipedie, osobnost, kdo to je, osobnosti, lexikon, zajímavosti, biografie, věda, vysvětlení, kdy se narodil Konstantin Jireček?, národnost, datum narození, datum úmrtí, životopis

Pojem Konstantin Jireček je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Konstantin Jireček

Najít termín Konstantin Jireček ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Konstantin Jireček ve Wikislovníku

Najít pojem Konstantin Jireček v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Konstantin Jireček ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Konstantin Jireček ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Konstantin Jireček například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Konstantin Jireček?

Nyní již víte Kdo byl Konstantin Jireček? Kdy se narodil Konstantin Jireček? Kde se narodil Konstantin Jireček? Kdy zemřel Konstantin Jireček? Konstantin Jireček je v sekci Věda

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Doporučujeme taktéž hledat osobnost, osobu, člověka Konstantin Jireček kupř. v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Konstantin Jireček i v jiné kategorii než je věda.