Kdo je to?
Kdo byl James Knox Polk? Životopis James Knox Polk, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

James Knox Polk

Kdo byl James Knox Polk? Životopis, informace, biografie, politici

Jedenáctým prezidentem Spojených států amerických se v období 1845-1849 stal James Knox Polk. V politice se pohyboval dost dlouho. V letech 1835-1839 byl třináctým předsedou Sněmovny reprezentantů, aby se hned následně stal v letech 1839-1841 devátým guvernérem Tennessee. Byl velkým zastáncem jacksonské demokracie. Do dějin vstoupil díky rozšíření území USA, díky mexicko-americké válce.
Zasloužil se také o dohodu mezi Velkou Británií a USA, kdy byla mezi nimi doslova na spadnutí válka o spornou zemi Oregon. Po dohodě bylo území z větší části rozděleno. V roce 1846 se zasloužil o obrovské snížení celních sazeb a také dosáhl svého hlavního cíle, kdy prosadil znovuzřízení nezávislého systému státní pokladny.
James Knox Polk se narodil do velké rodiny jako nejstarší z deseti dětí. Jeho otec Samuel Polk byl otrokář, farmář a zeměměřič skotsko-irského původu. Matka Jane byla oddanou presbyteriánkou, zatímco jeho otec tuto víru odmítal. Přesto mu matka vštípila velmi přísnou ortodoxii, společně s celoživotními kalvinistickými rysy sebekázně spojené s tvrdou prací a zbožností.
Mezitím se Jamesův otec stal okresním soudcem. Tehdy se mladý Polk poprvé setkal s politikou. A protože už od mala trpěl chatrným zdravím, neviděl nikdo z jeho rodiny pravděpodobnost v podobě farmaření. Po prodělané operaci močových kamenů zůstal zřejmě sterilní, neboť nikdy neměl vlastní děti. Poté se vrhl na studium. Zapsal se na presbyteriánskou akademii v roce 1813. Následoval postup na Bradley Academy v Murfreesboro v Tennessee. O tři roky později byl přijat jako student druhého semestru na Univerzity of North Carolina v Chapel Hill. V roce 1925 se oženil se Sarah, ale manželství zůstalo bezdětné.
Po ukončení prezidentského úřadu v roce 1849, se Polk rozhodl vrátit do Tennessee. Tam ve věku 54 let zemřel po pouhých třech měsících od ukončení svého mandátu.Kdo byl James Knox Polk? Životopis James Knox Polk, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní údaje o osobě James Knox Polk

Národnost: americká
Datum narození: 2. listopadu 1795
Místo narození: srub v Pineville v Severní Karolíně
Datum úmrtí: 15. června 1849

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text James Knox Polk s jinými lidmina Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Umění? Znáte pojem Glukopur? Vzpomenete si na definici slova Čitatel? Vzpomenete si na definici slova Mrakodrap?

Klíčová slova: životopis, nežijící, lexikon, osobnosti, popis, politici, datum narození, kdy se narodil James Knox Polk?, zajímavosti, vysvětlení, místo narození, kdo to je, datum úmrtí, narození, kdo je James Knox Polk?, James Knox Polk

Pojem James Knox Polk je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat frázi James Knox Polk na Google obrázcích

Hledat videa s názvem James Knox Polk na Youtube

Vyhledat termín James Knox Polk v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz James Knox Polk ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo James Knox Polk ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo James Knox Polk například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby James Knox Polk

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl James Knox Polk? Kdy se narodil James Knox Polk? Kde se narodil James Knox Polk? Kdy zemřel James Knox Polk? James Knox Polk patří do sekce Politici

Text napsán pro Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka James Knox Polk dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost James Knox Polk i v jiné kategorii než je politici.