Kdo je to?
Kdo je Lleyton Hewitt? Životopis Lleyton Hewitt, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Lleyton Hewitt

Kdo je Lleyton Hewitt? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Lleyton Hewitt je bývalý slavný australský tenista. Hewitt se narodil v únoru 1981 v australském Adelaide. Jeho mladší sestra Jaslyn Hewitt byla také profesionální tenistkou. S tenisem začal Lleyton již v útlém věku. Mezi profesionály na okruhu ATP začal závodit od roku 1998. Profesionální kariéru ukončil až o osmnáct let později (2016).
Během své dlouhé profesionální kariéry dokázal vyhrát třicet turnajů ATP ve dvouhře a tři ve čtyřhře. Mezi jeho největší úspěchy patří dva grandslamové tituly ve dvouhře, a to z US Open 2001 a z Wimbledonu 2002. Na turnaji Australian Open 2005 prohrál ve finále s ruským tenistou Maratem Safinem. Na US Open 2000 Hewitt dokázal vyhrát titul ve čtyřhře. Dvakrát se radoval z vítězství na Turnaji mistrů ve dvouhře (2001, 2002) a v Davis Cupu (1999, 2003). Zúčastnil se také Letních Olympijských her v Londýně 2012, kde se však nejdále dostal do čtvrtfinále čtyřhry. Ve dvouhře vypadl již ve třetím kole.
Na první místo žebříčku ATP ve dvouhře se Hewitt dostal v listopadu 2001 jako nejmladší světová jednička historie. Bylo mu tehdy 20 let a 9 měsíců. Na postu světové jedničky se udržel 80 týdnů.
Lleyton Hewitt dostal přezdívku Rusty. Proslavil se také výkřikem "Come on!" (Do toho!), který používal při vyhraných výměnách. Nejčastěji hrával s tenisovou raketou značky Yonex.
Po konci profesionální kariéry se Hewitt stal trenérem. Trénoval také australský tým pro Davis Cup.
Lleyton Hewitt se roku 2005 oženil s australskou herečkou Bec Cartwright, se kterou vychovávají tři děti.
Roku 2022 se Hewitt dostal do Mezinárodní tenisové síně slávy.Kdo je Lleyton Hewitt? Životopis Lleyton Hewitt, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Lleyton Hewitt

Národnost: australská
Datum narození: 24. 2. 1981
Místo narození: Adelaide, Austrálie

Tento text (Lleyton Hewitt) můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Čistopis? Víte co je Stalking? Víte, co je to Pomologie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Atletika?

Klíčová slova: informace, vysvětlení, osobnost, kdy se narodil Lleyton Hewitt?, Lleyton Hewitt, sport, lexikon, wikipedie, národnost, místo narození, narození, kde se narodil Lleyton Hewitt?, život, sport, životopis, biografie

Pojem Lleyton Hewitt je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Lleyton Hewitt v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Lleyton Hewitt ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Lleyton Hewitt na Google obrázcích

Vyhledat pojem Lleyton Hewitt ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Lleyton Hewitt v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Lleyton Hewitt ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Lleyton Hewitt například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Lleyton Hewitt? Stručná biografie

Teďka již bezesporu víte Kdo je to Lleyton Hewitt? Kdy se narodil Lleyton Hewitt? Kde se narodil Lleyton Hewitt? Lleyton Hewitt patří do kategorie Sport

Kategorie sport, jezdec formule, lleyton Hewitt, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Lleyton Hewitt dejme tomu například na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lleyton Hewitt i v jiné kategorii než je sport.