Kdo je to?
Kdo byl Ludvík XVI? Životopis Ludvík XVI, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Kdo byl Ludvík XVI?

Kdo byl Ludvík XVI? Životopis, informace, biografie, panovníci

Ludvík XVI. byl francouzský král (vládnul v letech 1774-1792) z rodu Bourbonů. Ludvík se narodil na zámku ve Versailles jako třetí dítě ze sedmi Ludvíku Ferdinandu Bourbonskému a Marii Josefě Saské. Kvůli tradici získal titul vévoda z Berry a jméno Ludvík August. Když měl šest let, zemřel jeho starší bratr a měl se tedy stát nástupcem na trůn právě on. O pět let později zemřel jeho otec Ludvík Ferdinand a teprve v 11 letech bylo jisté, že se stane králem Francie. V 15 letech roku 1770 se oženil s Marií Antoinettou (dcerou Marie Terezie a Františka I. Štěpána) kvůli upevnění francouzsko-rakouských vztahů. Měli spolu celkem čtyři děti. Na trůn usedl roku 1774, po smrti Ludvíka XV. Kvůli špatné ekonomické situaci ve Francii Ludvík znovu svolal parlament, který byl v roce 1771 rozpuštěn. Francie uzavřela spojenectví s nově vzniklými koloniemi v Americe, čímž se dostaly do konfliktu s Anglií. Kvůli tomu se Francie dostala do ještě větších finančních potíží. K situaci se postavilo několik finančníků, ale nikdo a ani parlament se nedomluvili, a tak byl parlament opět roku 1787 rozpuštěn. Když v roce 1789 Ludvík svolal generální stavy, aby se domluvili na reformách daňového systému, rozpoutala se Velká francouzská revoluce. Následně padla pevnost Bastilla a král i s rodinou v roce 1791 utekli. Bohužel byl on i jeho rodina na hranicích zajata a poslána zpět do Paříže. Poté byl souzen, prohlášen za vlastizrádce a 21. 1. 1793 byl popraven (gilotinou) na Náměstí Revoluce.Kdo byl Ludvík XVI? Životopis Ludvík XVI, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Hlavní informace o osobě Ludvík XVI

Národnost: francouzská
Datum narození: 23. 8. 1754
Místo narození: Versailles, Francie
Datum úmrtí: 21. 1. 1793

Popis osobnosti Ludvík XVI můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Nepotismus? Znáte definici termínu Šrotovné? Znáte termín Surrealismus? Pamatujete si definici pojmu Humoreska?

Klíčová slova: informace, osobnosti, Kdy zemřel Ludvík XVI, osobnost, národnost, panovníci, vysvětlení, Ludvík XVI, panovníci, Ludvík XVI, narození, kdy se narodil Ludvík XVI?, lexikon, popis, životopis, kdo je Ludvík XVI?

Pojem Ludvík XVI je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Ludvík XVI zkuste tyto odkazy

Vyhledat výraz Ludvík XVI ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Ludvík XVI ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Ludvík XVI ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Ludvík XVI ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Ludvík XVI na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ludvík XVI například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ludvík XVI

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Ludvík XVI? Kdy se narodil Ludvík XVI? Kde se narodil Ludvík XVI? Kdy zemřel Ludvík XVI? Ludvík XVI patří do kategorie Panovníci

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Ludvík XVI dejme tomu např. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ludvík XVI i v jiné kategorii než je panovníci.