Kdo je to?
Kdo je Václav Hořejší? Životopis Václav Hořejší, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo je Václav Hořejší?

Kdo je Václav Hořejší? Životopis, informace, biografie, věda

Václav Hořejší je český mikrobiolog, biochemik, imunolog a vysokoškolský profesor. Hořejší se narodil v obci zvané Mlýnské Struhadlo. Po gymnáziu odešel do Prahy, kde vystudoval chemii na Přírodovědecké Fakultě Univerzity Karlovy (1968-1973). Poté pracoval jako vědecký aspirant na katedře biochemie. V následujících letech se vypracoval na vědeckého pracovníka Ústavu molekulární genetiky na ČSAV. Studoval zde hlavně struktury a funkce molekul leukocytů. Byl jedním ze zakladatelů Kruhu nezávislé inteligence a také Občanského fóra ústavu ČSAV se sídlem v pražské Krči.
Habilitoval roku 1995 (získal titul docent) a o pět let později se stal profesorem imunologie (2000). Později působil jako ředitel Ústavu molekulární genetiky AV ČR (2005-2017). Hořejší je vedoucím laboratoře, která zkoumá bílé krvinky. Doposud vydal na 190 vědeckých publikací. Spolupracoval s premiérem Bohuslavem Sobotkou jako jeho poradce v oblastech výzkumu a vědy pro vysoké školy (2014-2017).
Roku 1998 vydal publikaci s názvem Základy imunologie. Hořejší obdržel významná ocenění jako například Cenu ministryně školství, mládeže a tělovýchovy (2003), Medaili Za zásluhy II. stupně v oblasti vědy (2004) a nejvyšší vědecké ocenění v ČR – Národní cenu vlády Česká hlava za celoživotní přínos ve vědě (2020). Od roku 2003 je členem Učené společnosti ČR.Kdo je Václav Hořejší? Životopis Václav Hořejší, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní data o osobě Václav Hořejší

Národnost: česká
Datum narození: 14. 10. 1949
Místo narození: Mlýnské Struhadlo, Československo

Tento text (Václav Hořejší) můžete samozřejmě sdílet s přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Tabulátor? Rozumíte pojmu Licence? Vzpomněli byste si co znamená slovo Souvětí? Znáte pojem Lockdown?

Klíčová slova: Václav Hořejší, životopis, zajímavosti, osobnost, věda, biografie, datum narození, wiki, kde se narodil Václav Hořejší?, osobnosti, život, kdo je Václav Hořejší?, popis, lexikon, místo narození, vysvětlení

Pojem Václav Hořejší je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Václav Hořejší

Hledat videa s názvem Václav Hořejší na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Václav Hořejší ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Václav Hořejší na Google obrázcích

Vyhledat termín Václav Hořejší ve Wikipedii

Hledat výraz Václav Hořejší ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Václav Hořejší například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Václav Hořejší

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Václav Hořejší? Kdy se narodil Václav Hořejší? Kde se narodil Václav Hořejší? Václav Hořejší je v sekci Věda

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Doporučujeme taktéž hledat osobnost, osobu, člověka Václav Hořejší řekněme například na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav Hořejší i v jiné kategorii než je věda.