Kdo je to?
Kdo je Jiří Beran? Životopis Jiří Beran, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Kdo je Jiří Beran?

Kdo je Jiří Beran? Životopis, informace, biografie, politika

Jiří Beran je epidemiolog a vakcinolog. Po vystudování gymnázia v jihomoravském Tišnově šel studovat na Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Aby mohl pokračovat ve studiu na Vojenské lékařské akademii Jana Evangelisty Purkyně v Hradci Králové (dnes součást Univerzity obrany), potřeboval praxi. Proto strávil několik let v Kroměříži, kde pracoval jako vojenský obvodní epidemiolog. Poté mohl nastoupit na akademii, kde se stal odborným asistentem na katedře epidemiologie a získal též nadstavbovou atestaci z epidemiologie. Následně získal ještě atestaci z lékařské mikrobiologie.
Díky úspěšným výzkumům se Beran začal účastnit mezinárodních konferencí a přednášek, kde měla jeho práce značný ohlas. Na katedře epidemiologie získal místo zástupce vedoucího a zaměřil se hlavně na výzkum v oblasti vakcinologie a očkování. Zabýval se vývojem očkovacích látek proti chřipce, lymské borelióze nebo klíšťové meningoencefalitidě. Poté se začal zabývat zejména tropickými nemocemi, například ebolou. Roku 2001 získal místo ředitele Centra očkování a cestovní medicíny v Hradci Králové a o rok později ho prezident Václav Havel jmenoval profesorem. Především v oblasti tropického lékařství je Beran světově uznávaným odborníkem. Kritika z odborných kruhů přišla, když Beran v roce 2020 prodělal covid-19. Léčil se lékem Isoprinosin a jeho publikace o efektivitě přípravku následně kritizoval Český klub skeptiků Sisyfos. Rovněž Ministerstvo zdravotnictví upozornilo na Beranovy silné výroky, neboť nahrávají dezinformacím.Kdo je Jiří Beran? Životopis Jiří Beran, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Základní informace o osobě Jiří Beran

Národnost: česká
Datum narození: 21. února 1960
Místo narození: Brno

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jiří Beran? s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu DIY? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kraslice? Znáte definici termínu Zeolit? Znáte termín Home Office?

Klíčová slova: osobnost, vysvětlení, politika, wikipedie, kdo je Jiří Beran?, wiki, zajímavosti, biografie, Jiří Beran, místo narození, kde se narodil Jiří Beran?, životopis, lexikon, život, Jiří Beran, popis

Pojem Jiří Beran je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít Jiří Beran v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Jiří Beran ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jiří Beran ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Jiří Beran ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Beran například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Jiří Beran? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Jiří Beran? Kdy se narodil Jiří Beran? Kde se narodil Jiří Beran? Jiří Beran je v kategorii Politika

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Jiří Beran kupříkladu ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Beran i v jiné kategorii než je politika.