Kdo je to?
Kdo je to Jiří Beran? Životopis Jiří Beran, lidé, osobnosti z politika

Kdo je to Jiří Beran?

Kdo je to Jiří Beran? Stručný životopis

Jiří Beran je epidemiolog a vakcinolog. Po vystudování gymnázia v jihomoravském Tišnově šel studovat na Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Aby mohl pokračovat ve studiu na Vojenské lékařské akademii Jana Evangelisty Purkyně v Hradci Králové (dnes součást Univerzity obrany), potřeboval praxi. Proto strávil několik let v Kroměříži, kde pracoval jako vojenský obvodní epidemiolog. Poté mohl nastoupit na akademii, kde se stal odborným asistentem na katedře epidemiologie a získal též nadstavbovou atestaci z epidemiologie. Následně získal ještě atestaci z lékařské mikrobiologie.
Díky úspěšným výzkumům se Beran začal účastnit mezinárodních konferencí a přednášek, kde měla jeho práce značný ohlas. Na katedře epidemiologie získal místo zástupce vedoucího a zaměřil se hlavně na výzkum v oblasti vakcinologie a očkování. Zabýval se vývojem očkovacích látek proti chřipce, lymské borelióze nebo klíšťové meningoencefalitidě. Poté se začal zabývat zejména tropickými nemocemi, například ebolou. Roku 2001 získal místo ředitele Centra očkování a cestovní medicíny v Hradci Králové a o rok později ho prezident Václav Havel jmenoval profesorem. Především v oblasti tropického lékařství je Beran světově uznávaným odborníkem. Kritika z odborných kruhů přišla, když Beran v roce 2020 prodělal covid-19. Léčil se lékem Isoprinosin a jeho publikace o efektivitě přípravku následně kritizoval Český klub skeptiků Sisyfos. Rovněž Ministerstvo zdravotnictví upozornilo na Beranovy silné výroky, neboť nahrávají dezinformacím.Kdo je to Jiří Beran? Životopis Jiří Beran, lidé, osobnosti z politika

Hlavní data o osobě Jiří Beran

Národnost: česká
Datum narození: 21. února 1960
Místo narození: Brno

Tento text (Jiří Beran) můžete samozřejmě sdílet s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu DIY? Vzpomenete si na definici slova Nebozez? Znáte definici termínu Finanční gramotnost? Vzpomněli byste si na význam slova Afekce?

Klíčová slova: kdo to je, vysvětlení, politika, heslo, kdo je Jiří Beran?, synonymum, přesný význam, popis, lexikon, význam pojmu, význam, význam slova, původ slova, etymologie, pojem, termín

Pojem Jiří Beran je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Jiří Beran v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Jiří Beran ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Jiří Beran v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Jiří Beran na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Jiří Beran ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Beran například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Jiří Beran?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jiří Beran? Kdo to byl Jiří Beran? Kdy se narodil Jiří Beran? Kde se narodil Jiří Beran? Jiří Beran je v kategorii politika. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Jiří Beran řekněme třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Beran i v jiné kategorii než je politika.