Kdo je to?
Kdo byl Edvard Beneš? Životopis Edvard Beneš, slavní lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Edvard Beneš?

Kdo to byl Edvard Beneš? Stručný životopis

Edvard Beneš se stal v roce 1935 druhým prezidentem Československé republiky po Masarykovi. Svou politickou kariéru zahájil ještě za 1. světové války, kdy se účastnil protirakouského odboje. Později se stal československým ministrem zahraničí, později byl předsedou vlády. Po mnichovské dohodě abdikoval. V letech 1940 - 45 vedl československou exilovou vládu (prezidentem byl v té době Emil Hácha)a poté (od r. 1945 po smrti Háchy) byl prezidentem v ČSR až do své smrti.Kdo byl Edvard Beneš? Životopis Edvard Beneš, slavní lidé, osobnosti z politici

Hlavní data o osobě Edvard Beneš

Národnost: česká
Datum narození: 28.5.1884
Místo narození: Kožlany
Datum úmrtí: 3.9.1948

Tento text (Edvard Beneš) můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Remise? Znáte definici termínu Kosmologie? Znáte definici termínu Fara? Pamatujete si definici pojmu Společenská nebezpečnost?

Klíčová slova: odborný výraz, vysvětlení, co je to Edvard Beneš?, kdo je Edvard Beneš?, Edvard Beneš, wiki, přesný význam, význam pojmu, pojem, význam, co znamená, formulace, politici, kdo to je, etymologie, popis

Pojem Edvard Beneš je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Edvard Beneš doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít frázi Edvard Beneš ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Edvard Beneš ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Edvard Beneš ve Wikipedii

Najít pojem Edvard Beneš ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Edvard Beneš například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Edvard Beneš? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Edvard Beneš? Kdo to byl Edvard Beneš? Kdy se narodil Edvard Beneš? Kde se narodil Edvard Beneš? Kdy zemřel Edvard Beneš? Edvard Beneš je v sekci politici. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Edvard Beneš dejme tomu třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Edvard Beneš i v jiné kategorii než je politici.

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?