Kdo je to?
Kdo byl Edvard Beneš? Životopis Edvard Beneš, slavní lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Edvard Beneš?

Kdo to byl Edvard Beneš? Stručný životopis

Edvard Beneš se stal v roce 1935 druhým prezidentem Československé republiky po Masarykovi. Svou politickou kariéru zahájil ještě za 1. světové války, kdy se účastnil protirakouského odboje. Později se stal československým ministrem zahraničí, později byl předsedou vlády. Po mnichovské dohodě abdikoval. V letech 1940 - 45 vedl československou exilovou vládu (prezidentem byl v té době Emil Hácha)a poté (od r. 1945 po smrti Háchy) byl prezidentem v ČSR až do své smrti.Kdo byl Edvard Beneš? Životopis Edvard Beneš, slavní lidé, osobnosti z politici

Základní informace o osobě Edvard Beneš

Národnost: česká
Datum narození: 28.5.1884
Místo narození: Kožlany
Datum úmrtí: 3.9.1948

Líbí se stručný životopis s osobou Edvard Beneš? Pak se podělte s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Remise? Znáte pojem Moratorium? Znáte definici termínu Fara? Vzpomenete si na definici slova Kadidlo?

Klíčová slova: wiki, heslo, vysvětlení, lexikon, odborný výraz, přesný výraz, politici, význam slova, formulace, kdo je Edvard Beneš?, popis, co je to Edvard Beneš?, termín, definice, původ slova, kdo to je

Pojem Edvard Beneš je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Edvard Beneš lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Edvard Beneš na Youtube

Hledat frázi Edvard Beneš ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Edvard Beneš ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Edvard Beneš ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Edvard Beneš například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Biografie, životopis, kdo je to Edvard Beneš?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Edvard Beneš? Kdo to byl Edvard Beneš? Kdy se narodil Edvard Beneš? Kde se narodil Edvard Beneš? Kdy zemřel Edvard Beneš? Edvard Beneš je v kategorii politici. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Edvard Beneš kupř. v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Edvard Beneš i v jiné kategorii než je politici.

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?