Kdo je to?
Kdo byl Edvard Beneš? Životopis Edvard Beneš, slavní lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Edvard Beneš?

Kdo to byl Edvard Beneš? Stručný životopis

Edvard Beneš se stal v roce 1935 druhým prezidentem Československé republiky po Masarykovi. Svou politickou kariéru zahájil ještě za 1. světové války, kdy se účastnil protirakouského odboje. Později se stal československým ministrem zahraničí, později byl předsedou vlády. Po mnichovské dohodě abdikoval. V letech 1940 - 45 vedl československou exilovou vládu (prezidentem byl v té době Emil Hácha)a poté (od r. 1945 po smrti Háchy) byl prezidentem v ČSR až do své smrti.Kdo byl Edvard Beneš? Životopis Edvard Beneš, slavní lidé, osobnosti z politici

Hlavní informace o osobě Edvard Beneš

Národnost: česká
Datum narození: 28.5.1884
Místo narození: Kožlany
Datum úmrtí: 3.9.1948

Popis osobnosti Edvard Beneš můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Remise? Vzpomněli byste si co označuje výraz Neurologie? Znáte definici termínu Fara? Znáte termín Přepona?

Klíčová slova: lexikon, formulace, politici, Edvard Beneš, přesný význam, informace, význam, definice, kdo je Edvard Beneš?, vysvětlení, popis, heslo, etymologie, popis, co je to Edvard Beneš?, co znamená

Pojem Edvard Beneš je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Najít výraz Edvard Beneš na Google.cz

Zkusit najít Edvard Beneš ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Edvard Beneš ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Edvard Beneš ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Edvard Beneš například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Edvard Beneš

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Edvard Beneš? Kdo to byl Edvard Beneš? Kdy se narodil Edvard Beneš? Kde se narodil Edvard Beneš? Kdy zemřel Edvard Beneš? Edvard Beneš se nachází v sekci politici. Text vytvořen pro server Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Edvard Beneš řekněme ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Edvard Beneš i v jiné kategorii než je politici.

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?