Kdo je to?
Kdo je to Volnomyšlenkář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Volnomyšlenkář? Lidé, náboženství

Volnomyšlenkář

Jaký je význam slova Volnomyšlenkář? Co to znamená?

Volnomyšlenkářství vzniklo na přelomu 19. a 20. století a byl to ateistický směr, který si dal za cíl dosáhnout odluky církve od státu. Byl pokračováním liberálních myšlenek, které se v Evropě objevovaly už od konce 18. století. Dodnes je volnomyšlenkářství vnímáno jako druh ateismu. Nejznámějším vyznavačem volné myšlenky byl u nás Josef Svatopluk Machar.
Běžně se však výraz volnomyšlenkář užívá i pro člověka, který neuznává společenské konvence, je otevřený novým poznatkům a názorům a vyznačuje se dobrodružnou povahou či excentrickým chováním.Kdo je to Volnomyšlenkář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Volnomyšlenkář? Lidé, náboženství

Sdílejte tento text s heslem Volnomyšlenkář s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Pravěk? Znáte pojem Galangal? Vzpomenete si na definici slova Drahma? Vzpomenete si na definici slova Vitamín E?

Klíčová slova: informace, význam pojmu, význam slova, synonymum, vysvětlení, přesný význam, definice, co znamená, slovo, přesný výraz, Volnomyšlenkář, odborný výraz, termín, etymologie, heslo, původ slova

Pojem Volnomyšlenkář je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Volnomyšlenkář ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Volnomyšlenkář ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Volnomyšlenkář ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Volnomyšlenkář ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Volnomyšlenkář ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Volnomyšlenkář například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Co znamená Volnomyšlenkář? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Volnomyšlenkář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Volnomyšlenkář? Definice pojmu Volnomyšlenkář patří do kategorie Náboženství

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Vyzkoušejte nalézt informace pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz kupříkladu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v náboženství.