Kdo je to?
Kdo byl Vladimír Ráž? Životopis Vladimír Ráž, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Vladimír Ráž?

Kdo byl Vladimír Ráž? Životopis, informace, biografie, herectví

Vladimír Ráž byl český herec.
Vystudoval pražskou konzervatoř, od počátku kariéry se věnoval divadelnímu herectví. Na prknech Národního divadla hrál více než čtyřicet let.
Populárním se stal především díky svým rolím v oblíbených československých pohádkách. V Pyšné princezně (1952) si zahrál krále Miroslava a stal se prototypem pohádkového hrdiny. Hned o dva roky později získal roli v pohádce Byl jednou jeden král a později se objevil, tentokrát v roli záporné, v oblíbených Hrátkách s čertem.
Už od 50. let však hrál i v mnoha dramatech či historických filmech, některé z nich se bohužel nevyhnuly propagandistickému podtónu, většina si však zachovala filmovou kvalitu. Jmenujme například Stříbrný vítr (1954); Psohlavci (1954); Jan Žižka (1955); Romeo, Julie a tma (1959); Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou (1965).
Role získával i v divácky oblíbených televizních seriálech, např. Sňatky z rozumu (1968); 30 případů majora Zemana (1974-1979) nebo Zlá krev (1986).
Po celý život však kromě filmu hrál i na divadle a na jeho prknech mistrovsky ztvárnil řadu legendárních postav od D´Artagnana, přes cara Alexandra ve Vojně a míru až po shakespearovské role.
Byl i vynikajícím dabérem, jeho hlasem k českým divákům promlouvá například Old Shatterhand nebo novinář Fandor bojující proti Fantomasovi. Za své dabérské umění získal Cenu Františka Filipovského za celoživotní dílo.Kdo byl Vladimír Ráž? Životopis Vladimír Ráž, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Vladimír Ráž

Národnost: česká
Datum narození: 1. července 1923
Místo narození: Nejdek
Datum úmrtí: července 2000

Líbí se stručný životopis s osobou Vladimír Ráž? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Vimeo? Víte, co je to WiDi? Znáte pojem Celta? Rozumíte pojmu Osteoporóza?

Klíčová slova: datum narození, Kdy zemřel Vladimír Ráž, datum úmrtí, kdy se narodil Vladimír Ráž?, místo narození, wikipedie, osobnost, herectví, zajímavosti, národnost, život, kde se narodil Vladimír Ráž?, národnost, popis, biografie, narození

Pojem Vladimír Ráž je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Vladimír Ráž v dalších zdrojích

Najít slovo Vladimír Ráž ve Wikipedii

Najít heslo Vladimír Ráž ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Vladimír Ráž ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Vladimír Ráž na Youtube

Vyhledat heslo Vladimír Ráž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Vladimír Ráž například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Vladimír Ráž

Právě nyní již víte Kdo byl Vladimír Ráž? Kdy se narodil Vladimír Ráž? Kde se narodil Vladimír Ráž? Kdy zemřel Vladimír Ráž? Vladimír Ráž je v kategorii Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Doporučujeme vyhledat osobnost, osobu, člověka Vladimír Ráž dejme tomu např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vladimír Ráž i v jiné kategorii než je herectví.