Kdo je to?
Kdo byl Vladimír Ráž? Životopis Vladimír Ráž, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Vladimír Ráž

Kdo byl Vladimír Ráž? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Vladimír Ráž byl český herec.
Vystudoval pražskou konzervatoř, od počátku kariéry se věnoval divadelnímu herectví. Na prknech Národního divadla hrál více než čtyřicet let.
Populárním se stal především díky svým rolím v oblíbených československých pohádkách. V Pyšné princezně (1952) si zahrál krále Miroslava a stal se prototypem pohádkového hrdiny. Hned o dva roky později získal roli v pohádce Byl jednou jeden král a později se objevil, tentokrát v roli záporné, v oblíbených Hrátkách s čertem.
Už od 50. let však hrál i v mnoha dramatech či historických filmech, některé z nich se bohužel nevyhnuly propagandistickému podtónu, většina si však zachovala filmovou kvalitu. Jmenujme například Stříbrný vítr (1954); Psohlavci (1954); Jan Žižka (1955); Romeo, Julie a tma (1959); Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou (1965).
Role získával i v divácky oblíbených televizních seriálech, např. Sňatky z rozumu (1968); 30 případů majora Zemana (1974-1979) nebo Zlá krev (1986).
Po celý život však kromě filmu hrál i na divadle a na jeho prknech mistrovsky ztvárnil řadu legendárních postav od D´Artagnana, přes cara Alexandra ve Vojně a míru až po shakespearovské role.
Byl i vynikajícím dabérem, jeho hlasem k českým divákům promlouvá například Old Shatterhand nebo novinář Fandor bojující proti Fantomasovi. Za své dabérské umění získal Cenu Františka Filipovského za celoživotní dílo.Kdo byl Vladimír Ráž? Životopis Vladimír Ráž, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Vladimír Ráž

Národnost: česká
Datum narození: 1. července 1923
Místo narození: Nejdek
Datum úmrtí: července 2000

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Vladimír Ráž sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Spotify? Víte, co je to Binární soustava? Znáte pojem Ájurvédská masáž? Rozumíte pojmu Akcent?

Klíčová slova: zajímavosti, Kdy zemřel Vladimír Ráž, Vladimír Ráž, herectví, informace, lexikon, biografie, národnost, kdo je Vladimír Ráž?, osobnosti, Vladimír Ráž, národnost, osobnost, datum narození, wikipedie, život

Pojem Vladimír Ráž je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Vladimír Ráž v následujících vyhledávačích

Najít pojem Vladimír Ráž ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Vladimír Ráž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Vladimír Ráž na Google.cz

Najít pojem Vladimír Ráž ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Vladimír Ráž ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Vladimír Ráž například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Vladimír Ráž

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Vladimír Ráž? Kdy se narodil Vladimír Ráž? Kde se narodil Vladimír Ráž? Kdy zemřel Vladimír Ráž? Vladimír Ráž je v kategorii Herectví

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení.Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Vladimír Ráž řekněme v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vladimír Ráž i v jiné kategorii než je herectví.