Kdo je to?
Kdo byl Vladimír Ráž? Životopis Vladimír Ráž, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Vladimír Ráž?

Kdo to byl Vladimír Ráž? Stručný životopis

Vladimír Ráž byl český herec.
Vystudoval pražskou konzervatoř, od počátku kariéry se věnoval divadelnímu herectví. Na prknech Národního divadla hrál více než čtyřicet let.
Populárním se stal především díky svým rolím v oblíbených československých pohádkách. V Pyšné princezně (1952) si zahrál krále Miroslava a stal se prototypem pohádkového hrdiny. Hned o dva roky později získal roli v pohádce Byl jednou jeden král a později se objevil, tentokrát v roli záporné, v oblíbených Hrátkách s čertem.
Už od 50. let však hrál i v mnoha dramatech či historických filmech, některé z nich se bohužel nevyhnuly propagandistickému podtónu, většina si však zachovala filmovou kvalitu. Jmenujme například Stříbrný vítr (1954); Psohlavci (1954); Jan Žižka (1955); Romeo, Julie a tma (1959); Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou (1965).
Role získával i v divácky oblíbených televizních seriálech, např. Sňatky z rozumu (1968); 30 případů majora Zemana (1974-1979) nebo Zlá krev (1986).
Po celý život však kromě filmu hrál i na divadle a na jeho prknech mistrovsky ztvárnil řadu legendárních postav od D´Artagnana, přes cara Alexandra ve Vojně a míru až po shakespearovské role.
Byl i vynikajícím dabérem, jeho hlasem k českým divákům promlouvá například Old Shatterhand nebo novinář Fandor bojující proti Fantomasovi. Za své dabérské umění získal Cenu Františka Filipovského za celoživotní dílo.Hlavní data o osobě Vladimír Ráž

Národnost: česká
Datum narození: 1. července 1923
Místo narození: Nejdek
Datum úmrtí: července 2000

Tento text (Vladimír Ráž) můžete samozřejmě sdílet se známými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Vimeo? Znáte pojem Dermatovenerologie? Znáte pojem Marže? Vzpomenete si na definici slova Trailer?

Klíčová slova: kdo je Vladimír Ráž?, Vladimír Ráž, kdo to je, přesný výraz, popis, definice, formulace, lexikon, odborný výraz, co je to Vladimír Ráž?, termín, slovo, význam slova, herectví, heslo, přesný význam

Pojem Vladimír Ráž je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat slovo Vladimír Ráž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Vladimír Ráž ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Vladimír Ráž na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vladimír Ráž ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Vladimír Ráž například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Vladimír Ráž

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Vladimír Ráž? Kdo to byl Vladimír Ráž? Kdy se narodil Vladimír Ráž? Kde se narodil Vladimír Ráž? Kdy zemřel Vladimír Ráž? Vladimír Ráž je v kategorii herectví. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Vladimír Ráž dejme tomu např. na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vladimír Ráž i v jiné kategorii než je herectví.