Kdo je to?
Kdo je to, byl Dědic? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Dědic? Lidé, vztahy

Kdo je to Dědic?

Co znamená a jaký je význam slova Dědic?

V řeči zákona je dědicem taková fyzická nebo právnická osoba, na kterou přešla práva a závazky tzv. zůstavitele, tedy toho, kdo po sobě zanechal nějaké dědictví. Dědit lze pochopitelně nejen nemovitý majetek, ale třeba i nevyrovnané finanční závazky a v takovém případě je někdy výhodnější se nároku na dědictví vzdát. Co komu po jeho smrti připadne, může zůstavitel přesně definovat v závěti nebo ve své poslední vůli. Někoho je možné vydědit, tj. zbavit nároku na dědictví, např. dítě, které se chová nezdárně a způsobem, jaký jeho rodičům není po chuti. Pokud není napsána závěť, pak přesný podíl dědictví definuje zákon, který jasně říká, jaká část dědictví připadne dětem. manželce/ manželovi atd.Kdo je to, byl Dědic? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Dědic? Lidé, vztahy

Tento text (Dědic) můžete sdílet se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Crossfit? Vzpomenete si na definici slova Pašijový týden? Vzpomněli byste si co označuje výraz Solenoid? Vzpomněli byste si na význam slova Tragédie?

Klíčová slova: význam slova, co je to Dědic?, význam, informace, wiki, synonymum, definice, etymologie, kdo to je, co znamená, lexikon, popis, popis, přesný výraz, odborný výraz, pojem

Pojem Dědic je v kategorii Vztahy, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat výraz Dědic ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Dědic ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Dědic ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Dědic v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Dědic například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Vysvětlení významu slova Dědic, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Dědic? Kdo to byl Dědic? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Dědic? Definice pojmu Dědic je v kategorii vztahy. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, slovo, termín, výraz dejme tomu třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Dědic i v jiných kategoriích (než vztahy).

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.