Kdo je to?
Kdo je to, byl Typograf? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Typograf? Lidé, profese

Kdo je to Typograf?

Co znamená a jaký je význam slova Typograf?

Typograf je osoba, která se věnuje tiskovému písmu. Může se zabývat buď uměleckou torbou písma, nebo jeho umístěním na stránce, vzhledem titulků a celkovou grafickou úpravou. Za jednoho z prvních typografů je považován vynálezce knihtisku Johannes Gutenberg.
Písmo prošlo značnými proměnami, typograf pracoval s ruční sazbou, která byla postupně nahrazována modernějšími způsoby, nejdříve fototiskem, později digitálním tiskem.Kdo je to, byl Typograf? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Typograf? Lidé, profese

Sdílejte tuto stránku se slovem Typograf s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Kryptoměna? Znáte definici termínu Darjeeling? Víte, co je to Lyrická báseň? Pamatujete si definici pojmu Počasí?

Klíčová slova: termín, kdo je Typograf?, přesný význam, wiki, co je to Typograf?, odborný výraz, formulace, význam pojmu, kdo to je, význam, pojem, popis, význam slova, etymologie, slovo, co znamená

Pojem Typograf je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Typograf v následujících vyhledávačích

Zkusit najít slovo Typograf ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Typograf ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Typograf ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Typograf ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Typograf například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Co znamená Typograf? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Typograf? Kdo to byl Typograf? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Typograf? Definice pojmu Typograf je v sekci profese. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete se pokusit také najít výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo dejme tomu například v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie profese.