Kdo je to?
Kdo je to Přírodovědec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Přírodovědec? Lidé, profese

Přírodovědec

Co znamená a jaký je význam slova Přírodovědec?

Přírodovědec je vědec zabývající se některým oborem přírodních věd.
Do oblasti přírodních věd spadá například biologie, chemie či fyzika. V dřívějších dobách se přírodovědci mohli zabývat celou škálou vědních oborů, s tím, jak poznání postoupilo, se jednotliví přírodovědci specializovali a dnes používáme spíše termíny jako "chemik", "biolog", "fyzik" apod. I v rámci těchto vědních disciplín se pak dnes vědci často specializují na konkrétní vědecký problém.
Zkoumání přírodních jevů je s lidstvem v podstatě od počátku jeho vývoje. Za přírodní vědy se považují takové vědy, ve kterých jsou vědci schopni své závěry empiricky prokázat. Přírodní vědy pracují s daty získanými na základě pozorování, měření či experimentu.
Profesionální přírodovědec absolvoval univerzitní studium zaměřené na jeho obor. V rámci doktorského studia na českých univerzitách získávají absolventi v oblasti přírodních věd titul RNDr. tedy doktor přírodních věd.Kdo je to Přírodovědec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Přírodovědec? Lidé, profese

Tento text (Přírodovědec) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Desktop? Víte co je Lumen? Znáte pojem Šelak? Vzpomněli byste si co označuje výraz Terpentýn?

Klíčová slova: význam slova, wiki, etymologie, formulace, přesný výraz, pojem, lexikon, co znamená, odborný výraz, přesný výraz, Přírodovědec, profese, význam, přesný význam, původ slova, wikipedie

Pojem Přírodovědec je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Přírodovědec na Youtube

Hledat frázi Přírodovědec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Přírodovědec ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Přírodovědec ve Wikipedii

Najít termín Přírodovědec ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Přírodovědec například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Přírodovědec

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Přírodovědec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Přírodovědec? Definice pojmu Přírodovědec patří do kategorie Profese

Kategorie profese, hasič, přírodovědec, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Zkuste najít informace výraz, slovo, definici, slovíčko dejme tomu například na české Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Profese.