Kdo je to?
Kdo je to, byl Pohrobek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pohrobek? Lidé, vztahy

Kdo je to Pohrobek?

Jaký je význam slova Pohrobek? Co to znamená?

Jako pohrobek (latinsky posthumus) bývá označováno dítě, jehož otec zemřel dříve, než se narodilo. Právo na pohrobky v různých dobách pohlíželo různě. Někdy byli chápáni jako manželské děti, někdy za takové považovány nebyly, především tehdy, když mezi smrtí otce a narozením dítěte uplynula delší doba. Z českých dějin je nejznámějším pohrobkem král Ladislav. Českým králem se měl stát po Jiřím z Poděbrad. Nebyl jím ale dlouho, krátce před svou svatbou záhadně zemřel. Spekulovalo se o otravě, ale až ve 20. století bylo potvrzeno, že zemřel na akutní leukémii.Kdo je to, byl Pohrobek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pohrobek? Lidé, vztahy

Definici slova Pohrobek můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Křivice? Znáte definici termínu Cestopis? Pamatujete si definici pojmu Dogma? Pamatujete si definici pojmu Kosmologie?

Klíčová slova: definice, vztahy, wiki, Pohrobek, co je to Pohrobek?, přesný výraz, původ slova, slovo, pojem, heslo, přesný význam, etymologie, kdo to je, synonymum, odborný výraz, popis

Pojem Pohrobek je v kategorii Vztahy, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Pohrobek v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pohrobek ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Pohrobek ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Pohrobek ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Pohrobek na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Pohrobek například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Co znamená Pohrobek? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Pohrobek? Kdo to byl Pohrobek? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Pohrobek? Definice pojmu Pohrobek se nachází v kategorii vztahy. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, výraz, termín, heslo dejme tomu například ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Pohrobek i v jiné sekci než je kategorie vztahy.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.