Kdo je to?
Kdo je to, byl Pohrobek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pohrobek? Lidé, vztahy

Kdo je to Pohrobek?

Jaký je význam slova Pohrobek? Co to znamená?

Jako pohrobek (latinsky posthumus) bývá označováno dítě, jehož otec zemřel dříve, než se narodilo. Právo na pohrobky v různých dobách pohlíželo různě. Někdy byli chápáni jako manželské děti, někdy za takové považovány nebyly, především tehdy, když mezi smrtí otce a narozením dítěte uplynula delší doba. Z českých dějin je nejznámějším pohrobkem král Ladislav. Českým králem se měl stát po Jiřím z Poděbrad. Nebyl jím ale dlouho, krátce před svou svatbou záhadně zemřel. Spekulovalo se o otravě, ale až ve 20. století bylo potvrzeno, že zemřel na akutní leukémii.Kdo je to, byl Pohrobek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pohrobek? Lidé, vztahy

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Pohrobek? s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Křivice? Víte, co je to Recese? Pamatujete si definici pojmu Belvedér? Rozumíte pojmu Obezita?

Klíčová slova: definice, kdo to je, význam pojmu, kdo je Pohrobek?, synonymum, formulace, lexikon, co znamená, Pohrobek, přesný výraz, informace, heslo, wiki, popis, popis, odborný výraz

Pojem Pohrobek je v kategorii Vztahy, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Pohrobek lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Pohrobek ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Pohrobek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pohrobek ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Pohrobek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pohrobek například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Co znamená Pohrobek? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Pohrobek? Kdo to byl Pohrobek? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Pohrobek? Definice pojmu Pohrobek je v sekci vztahy. Sepsáno redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, definici, slovo, termín dejme tomu například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než vztahy).

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.