Kdo je to?
Kdo je to, byl Pohrobek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pohrobek? Lidé, vztahy

Kdo je to Pohrobek?

Jaký je význam slova Pohrobek? Co to znamená?

Jako pohrobek (latinsky posthumus) bývá označováno dítě, jehož otec zemřel dříve, než se narodilo. Právo na pohrobky v různých dobách pohlíželo různě. Někdy byli chápáni jako manželské děti, někdy za takové považovány nebyly, především tehdy, když mezi smrtí otce a narozením dítěte uplynula delší doba. Z českých dějin je nejznámějším pohrobkem král Ladislav. Českým králem se měl stát po Jiřím z Poděbrad. Nebyl jím ale dlouho, krátce před svou svatbou záhadně zemřel. Spekulovalo se o otravě, ale až ve 20. století bylo potvrzeno, že zemřel na akutní leukémii.Kdo je to, byl Pohrobek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pohrobek? Lidé, vztahy

Budeme rádi, pokud budete definici slova Pohrobek sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Křivice? Víte co je Apraxie? Pamatujete si definici pojmu Belvedér? Vzpomněli byste si co označuje výraz Tiché víno?

Klíčová slova: kdo to je, popis, formulace, etymologie, slovo, popis, vysvětlení, co je to Pohrobek?, pojem, co znamená, význam, heslo, význam slova, odborný výraz, vztahy, synonymum

Pojem Pohrobek je v kategorii Vztahy, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Pohrobek ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Pohrobek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Pohrobek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pohrobek ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pohrobek například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Pohrobek, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Pohrobek? Kdo to byl Pohrobek? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Pohrobek? Definice pojmu Pohrobek se nachází v sekci vztahy. Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též najít pojem, text, definici, řekněme například v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Pohrobek i v jiné sekci než v vztahy.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.