Kdo je to?
Kdo je to, byl Pohrobek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pohrobek? Lidé, vztahy

Kdo je to Pohrobek?

Jaký je význam slova Pohrobek? Co to znamená?

Jako pohrobek (latinsky posthumus) bývá označováno dítě, jehož otec zemřel dříve, než se narodilo. Právo na pohrobky v různých dobách pohlíželo různě. Někdy byli chápáni jako manželské děti, někdy za takové považovány nebyly, především tehdy, když mezi smrtí otce a narozením dítěte uplynula delší doba. Z českých dějin je nejznámějším pohrobkem král Ladislav. Českým králem se měl stát po Jiřím z Poděbrad. Nebyl jím ale dlouho, krátce před svou svatbou záhadně zemřel. Spekulovalo se o otravě, ale až ve 20. století bylo potvrzeno, že zemřel na akutní leukémii.Kdo je to, byl Pohrobek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pohrobek? Lidé, vztahy

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Pohrobek s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Křivice? Vzpomenete si na definici slova Swag? Pamatujete si definici pojmu Belvedér? Vzpomněli byste si na význam slova XBox?

Klíčová slova: kdo je Pohrobek?, popis, termín, co je to Pohrobek?, vztahy, význam pojmu, definice, lexikon, slovo, informace, popis, pojem, přesný výraz, heslo, přesný význam, význam

Pojem Pohrobek je v kategorii Vztahy, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat termín Pohrobek ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Pohrobek na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Pohrobek ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Pohrobek na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Pohrobek například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Pohrobek

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Pohrobek? Kdo to byl Pohrobek? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Pohrobek? Definice pojmu Pohrobek patří do sekce vztahy. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete také vyzkoušet hledat pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz například v české Wikipedii, kde můžete najít delší text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Pokuste se najít termín Pohrobek i v jiné kategorii než v vztahy.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.