Kdo je to?
Kdo je Nigel Mansell? Životopis Nigel Mansell, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Nigel Mansell

Kdo je Nigel Mansell? Životopis, informace, biografie, sport

Bývalý anglický pilot Formule 1 Nigel Ernest James Mansell se stal v tomto oboru mistrem světa v roce 1992. Díky své rychlosti a bravurnímu ovládání svého stroje se dostal do TOP desíti pilotů Formule 1.
Kariéra Nigela začala na motokárách. Na nich jezdil v letech 1976-1977. Hned v prvním roce působení ve Formuli Ford vyhrál z devíti závodů celkem šest. O rok později svůj rekord zvýšil, když z 42 závodů zvítězil 33x. Sotva seskočil ze stupně vítězů, přišla rána v podobě nemoci. Lékaři mu avizovali hrozbu paralýzy končetin. Bylo velké riziko, že už nikdy nebude moct chodit, tím pádem ani závodit. Mansell se nevzdal a z nemocnice si to namířil přímo na závodní okruhy, které byly celý jeho život.
Své štěstí pokoušel až do roku 1979. kdy prošel těžkou autonehodou. Vyšetření bylo neúprosné – zlomený obratel. Nebyl by to ale bojovník Mansell. Po návratu z nemocnice se mu podařilo nevídané. Stal se testovacím pilotem stáje Lotus ve Formuli 1. Ale jako by ho v tomto čase štěstěna opustila. Startoval na Velké ceně Rakouska. Absolvoval celkem pět závodů. Ani v jednom nedokázal bodovat.
Prolomit smůlu se mu podařilo až při změně značky. V roce 1985 jej angažoval Frank Williams jako druhého jezdce ke Keke Rosbergovi. Toho roku získal Nigel opět prvenství. Výstup na stupínek vítězů potom zopakoval ještě několikrát.Kdo je Nigel Mansell? Životopis Nigel Mansell, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Nigel Mansell

Národnost: anglická
Datum narození: 8. srpna 1953
Místo narození: Upton-on-Severn, Worcestershire

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Nigel Mansell s vašimi známými a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Víte co je Sandbox? Vzpomenete si na definici slova Květná neděle? Rozumíte pojmu OTG? Vzpomněli byste si na význam slova Fruktóza?

Klíčová slova: kdy se narodil Nigel Mansell?, kdo je Nigel Mansell?, datum narození, informace, wikipedie, vysvětlení, sport, popis, sport, Nigel Mansell, místo narození, lexikon, zajímavosti, Nigel Mansell, národnost, narození

Pojem Nigel Mansell je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Nigel Mansell

Vyhledat slovo Nigel Mansell ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nigel Mansell ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Nigel Mansell ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Nigel Mansell ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Nigel Mansell na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nigel Mansell například v metavyhledávači Info.com, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je Nigel Mansell? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Nigel Mansell? Kdy se narodil Nigel Mansell? Kde se narodil Nigel Mansell? Nigel Mansell patří do kategorie Sport

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Nigel Mansell kupříkladu v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Nigel Mansell i v jiné kategorii než je sport.