Kdo je to?
Kdo je Matěj Dadák? Životopis Matěj Dadák, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Matěj Dadák

Kdo je Matěj Dadák? Životopis, informace, biografie, herectví

Matěj Dadák je český herec, který se narodil 13. prosince 1975 v Brně. Pochází z herecké rodiny. Jeho dědečkem z otcovi strany je brněnský herec Otakar Dadák a druhým dědečkem je Stanislav Fišer, který se kromě herectví zaměřoval i na režii divadelních her a muzikálů v brněnské Redutě.
Díky tomuto uměleckému zázemí se Matěj již od raného věku dostával do divadelního prostředí. Od sedmi let navštěvoval dětský soubor Mraveneček a v roce 1991 se stal součástí Studia Dům, které fungovalo u divadla Husa na provázku.
Mezi roky 1993 a 1997 studoval činoherní herectví na Divadelní fakultě Janáčkovy akademie múzických umění. Ihned po úspěšném absolvování JAMU nastoupil do svého prvního angažmá v Huse na Provázku, odkud v roce 2000 přešel do pražského Činoherního klubu, kde setrval dodnes.
Za své herecké výkony byl dvakrát nominován na Cenu Alfreda Radoka.
Kromě herectví se Matěj Dadák věnuje i literatuře. Už díky prvotině s názvem Horowitz byl nominován na Cenu Magnesia Litera. V roce 2010 natočila Česká televize film Cizí příběh podle jeho scénáře, kde Matěj Dadák ztvárnil hlavní postavu.
Kromě Cizího příběhu jej mohli diváci vidět i ve filmech Stop, Malé lži a Lída Baarová.
Na kontě má také mnoho seriálových rolí. Již v roce 2001 si zahrál v oceňovaném seriálu Zdivočelá země a o dva roky později ztvárnil epizodní roli v oblíbené kriminálce Četnické humoresky. Mezi výčtem „jeho“ seriálů nechybí ani nekonečný seriál Ulice, pokud byste ale chtěli najít jediný typ seriálů, který je pro Matěje typický, byly by to snímky s kriminální tématikou. Zahrál si v Kriminálce Anděl, Policii Modrava, Specialistech a Mordpartě.
Manželkou Matěje Dadáka je oblíbená česká herečka Petra Hřebíčková, kterou si mohou diváci pamatovat například z romantické komedie Bezva ženská na krku, kde si zahrála spolu s Ondřejem Vetchým. Matěj s Petrou mají společného syna Šimona.Kdo je Matěj Dadák? Životopis Matěj Dadák, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Matěj Dadák

Národnost: československá, česká
Datum narození: 13. prosince 1975
Místo narození: Brno

Popis osobnosti Matěj Dadák můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Palmarín? Vzpomněli byste si na význam slova Vinkulace? Znáte termín Perkelt? Znáte definici termínu Protonová léčba?

Klíčová slova: wikipedie, Matěj Dadák, kdy se narodil Matěj Dadák?, kdo je Matěj Dadák?, životopis, osobnost, herectví, wiki, biografie, lexikon, život, popis, herectví, místo narození, národnost, datum narození

Pojem Matěj Dadák je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledejte bez špehování slovo Matěj Dadák ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Matěj Dadák ve Wikipedii

Najít výraz Matěj Dadák ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Matěj Dadák v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat výraz Matěj Dadák ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Matěj Dadák například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Matěj Dadák

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Matěj Dadák? Kdy se narodil Matěj Dadák? Kde se narodil Matěj Dadák? Matěj Dadák se nachází v kategorii Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Matěj Dadák řekněme například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Matěj Dadák i v jiné kategorii než je herectví.