Kdo je to?
Kdo je to Chovatel? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Chovatel? Lidé, záliby

Chovatel

Co znamená a jaký je význam slova Chovatel?

Chovatel je osoba, která jako svou zálibu chová jakékoliv zvíře. Většinou se jedná o domácí mazlíčky, jako jsou psy, kočky, morčata, křečci, myši, papoušci, andulky, želvy, rybičky, dále sem patří i hospodářská zvířata (krávy, koně, ovce, kozy, drůbež, holubi), ale mohou to být i netradiční zvířata jako například jedovatí hadi, pavouci, nebo dokonce šelmy.
Chovatelé mohou zvířata chovat buď pro potěšení, nebo pro užitek (vlna, maso).
V České republice existuje Český svaz chovatelů, celým názvem Český svaz chovatelů drobného zvířectva, který vznikl již v roce 1930 a navázal na Klub pěstitelů exotického ptactva. Tento svaz pořádá každoročně výstavy králíků, drůbeže, holubů a exotického ptactva, školí své členy a vydává pro ně specializované časopisy. Součástí svazu je i Sdružení chovatelů koček. Pro chovatele psů existují nejrůznější psí kluby a organizace, většinou věnované jednomu plemeni.
Ohledně akvaristiky (chovu rybiček a pěstování vodních rostlin) patří Česká republika k největším vývozcům rybiček a akvarijního zboží na světě. Není divu, vždyť akvárium má doma každý druhý Čech a jsou mnohdy i součástí restaurací, hotelů nebo nákupních center. A akvaristika má u nás i dlouhou tradici - první akvárium nechal postavit Jan Evangelista Purkyně pro Pražský fyziologický ústav Univerzity Karlovy již v roce 1856.Kdo je to Chovatel? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Chovatel? Lidé, záliby

Sdílejte tuto stránku se slovem Chovatel se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Dentální hygiena? Vzpomněli byste si na význam slova Osobní bankrot? Pamatujete si definici pojmu Zajišťovací příkaz? Znáte definici termínu Deflegmátor?

Klíčová slova: odborný výraz, Chovatel, vysvětlení, co znamená, synonymum, termín, informace, formulace, heslo, etymologie, wiki, význam slova, význam pojmu, lexikon, definice, přesný význam

Pojem Chovatel je v kategorii Záliby, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Chovatel

Hledat pojem Chovatel ve Wikislovníku

Hledat termín Chovatel na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chovatel ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Chovatel v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Chovatel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Chovatel například ve Wikipedii, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Vysvětlení významu slova Chovatel, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Chovatel? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Chovatel? Definice pojmu Chovatel je v kategorii Záliby

Kategorie záliby, milovník sušenek, chovatel, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Čerstvé informace hledejte výraz,heslo, text, pojem např. v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Chovatel hledat i v jiných kategoriích (než záliby).