Kdo je to?
Kdo je Danuše Nerudová? Životopis Danuše Nerudová, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Kdo je Danuše Nerudová?

Kdo je Danuše Nerudová? Životopis, informace, biografie, politika

Danuše Nerudová je česká ekonomka a bývalá rektorka Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně.
Vystudovala na Mendelově univerzitě obor hospodářská politika a správa. Získala tituly Ing. a Ph.D. Později dosáhla i profesury.
V roce 2018 se stala rektorkou Mendelovy univerzity. Byla první ženou na tomto postu a zároveň nejmladší rektorkou vůbec, proto bylo její jmenování považováno za přelomové a získalo velkou mediální pozornost. Ve vedení univerzity zůstala do roku 2022.
Jako ekonomka se zabývá daňovým systémem. Byla také předsedkyní Komise pro spravedlivé důchody a v období pandemie Covidu-19 se podílela na iniciativě KoroNERV-20, která se zabývala řešeními ekonomických dopadů pandemie. Dalším z témat, kterým se dlouhodobě věnuje, je rovnoprávnost mužů a žen v ekonomickém i sociálním systému.
V souvislosti s její osobou se často mluví o její možné kandidatuře na prezidentku České republiky.Kdo je Danuše Nerudová? Životopis Danuše Nerudová, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Hlavní informace o osobě Danuše Nerudová

Národnost: česká
Datum narození: 4. ledna 1979
Místo narození: Brno

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Danuše Nerudová sdílet s kolegy na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem IPA? Rozumíte pojmu Developer? Pamatujete si definici pojmu Ratifikace? Znáte pojem Biřmování?

Klíčová slova: lexikon, vysvětlení, kdy se narodila Danuše Nerudová?, datum narození, wiki, Danuše Nerudová, Danuše Nerudová, životopis, popis, wikipedie, informace, narození, politika, národnost, politika, kdo je Danuše Nerudová?

Pojem Danuše Nerudová je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít frázi Danuše Nerudová na Google.cz

Vyhledat pojem Danuše Nerudová ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Danuše Nerudová ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Danuše Nerudová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Danuše Nerudová ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Danuše Nerudová například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Danuše Nerudová?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Danuše Nerudová? Kdy se narodila Danuše Nerudová? Kde se narodila Danuše Nerudová? Danuše Nerudová je v kategorii Politika

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Danuše Nerudová dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Danuše Nerudová i v jiné kategorii než je politika.