Kdo je to?
Kdo je Danuše Nerudová? Životopis Danuše Nerudová, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Danuše Nerudová

Kdo je Danuše Nerudová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politika

Danuše Nerudová je česká ekonomka a bývalá rektorka Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně.
Vystudovala na Mendelově univerzitě obor hospodářská politika a správa. Získala tituly Ing. a Ph.D. Později dosáhla i profesury.
V roce 2018 se stala rektorkou Mendelovy univerzity. Byla první ženou na tomto postu a zároveň nejmladší rektorkou vůbec, proto bylo její jmenování považováno za přelomové a získalo velkou mediální pozornost. Ve vedení univerzity zůstala do roku 2022.
Jako ekonomka se zabývá daňovým systémem. Byla také předsedkyní Komise pro spravedlivé důchody a v období pandemie Covidu-19 se podílela na iniciativě KoroNERV-20, která se zabývala řešeními ekonomických dopadů pandemie. Dalším z témat, kterým se dlouhodobě věnuje, je rovnoprávnost mužů a žen v ekonomickém i sociálním systému.
V souvislosti s její osobou se často mluví o její možné kandidatuře na prezidentku České republiky.Kdo je Danuše Nerudová? Životopis Danuše Nerudová, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Základní informace o osobě Danuše Nerudová

Národnost: česká
Datum narození: 4. ledna 1979
Místo narození: Brno

Líbí se stručný životopis s osobou Danuše Nerudová? Pak se podělte s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Porter? Vzpomněli byste si na význam slova Nomen omen? Pamatujete si definici pojmu Akademický rok? Znáte definici termínu Marokánka?

Klíčová slova: národnost, datum narození, wiki, osobnost, kdo je Danuše Nerudová?, politika, místo narození, popis, kdy se narodila Danuše Nerudová?, vysvětlení, narození, osobnosti, informace, život, Danuše Nerudová, zajímavosti

Pojem Danuše Nerudová je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Danuše Nerudová hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít výraz Danuše Nerudová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Danuše Nerudová ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Danuše Nerudová na Youtube

Hledat termín Danuše Nerudová ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Danuše Nerudová ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Danuše Nerudová například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Danuše Nerudová? Stručná biografie

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Danuše Nerudová? Kdy se narodila Danuše Nerudová? Kde se narodila Danuše Nerudová? Danuše Nerudová je v kategorii Politika

Kategorie politika, sekretář , danuše Nerudová, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Danuše Nerudová dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Danuše Nerudová i v jiné kategorii než je politika.