Kdo je to?
Kdo je Danuše Nerudová? Životopis Danuše Nerudová, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Kdo je Danuše Nerudová?

Kdo je Danuše Nerudová? Životopis, informace, biografie, politika

Danuše Nerudová je česká ekonomka a bývalá rektorka Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně.
Vystudovala na Mendelově univerzitě obor hospodářská politika a správa. Získala tituly Ing. a Ph.D. Později dosáhla i profesury.
V roce 2018 se stala rektorkou Mendelovy univerzity. Byla první ženou na tomto postu a zároveň nejmladší rektorkou vůbec, proto bylo její jmenování považováno za přelomové a získalo velkou mediální pozornost. Ve vedení univerzity zůstala do roku 2022.
Jako ekonomka se zabývá daňovým systémem. Byla také předsedkyní Komise pro spravedlivé důchody a v období pandemie Covidu-19 se podílela na iniciativě KoroNERV-20, která se zabývala řešeními ekonomických dopadů pandemie. Dalším z témat, kterým se dlouhodobě věnuje, je rovnoprávnost mužů a žen v ekonomickém i sociálním systému.
V souvislosti s její osobou se často mluví o její možné kandidatuře na prezidentku České republiky.Kdo je Danuše Nerudová? Životopis Danuše Nerudová, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Hlavní informace o osobě Danuše Nerudová

Národnost: česká
Datum narození: 4. ledna 1979
Místo narození: Brno

Popis osobnosti Danuše Nerudová můžete sdílet s dalšími osobami na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Smrtnost? Rozumíte pojmu Špýchar? Pamatujete si definici pojmu SWIFT? Znáte pojem Odpočet DPH?

Klíčová slova: kdo je Danuše Nerudová?, wiki, informace, zajímavosti, wikipedie, osobnost, osobnosti, život, kde se narodila Danuše Nerudová?, Danuše Nerudová, popis, datum narození, kdy se narodila Danuše Nerudová?, Danuše Nerudová, životopis, lexikon

Pojem Danuše Nerudová je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít heslo Danuše Nerudová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Danuše Nerudová ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Danuše Nerudová ve Wikipedii

Zkusit najít Danuše Nerudová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Danuše Nerudová na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Danuše Nerudová například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Danuše Nerudová

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Danuše Nerudová? Kdy se narodila Danuše Nerudová? Kde se narodila Danuše Nerudová? Danuše Nerudová patří do kategorie Politika

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Danuše Nerudová dejme tomu např. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Danuše Nerudová i v jiné kategorii než je politika.