Kdo je to?
Kdo je Danuše Nerudová? Životopis Danuše Nerudová, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Kdo je Danuše Nerudová?

Kdo je Danuše Nerudová? Životopis, informace, biografie, politika

Danuše Nerudová je česká ekonomka a bývalá rektorka Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně.
Vystudovala na Mendelově univerzitě obor hospodářská politika a správa. Získala tituly Ing. a Ph.D. Později dosáhla i profesury.
V roce 2018 se stala rektorkou Mendelovy univerzity. Byla první ženou na tomto postu a zároveň nejmladší rektorkou vůbec, proto bylo její jmenování považováno za přelomové a získalo velkou mediální pozornost. Ve vedení univerzity zůstala do roku 2022.
Jako ekonomka se zabývá daňovým systémem. Byla také předsedkyní Komise pro spravedlivé důchody a v období pandemie Covidu-19 se podílela na iniciativě KoroNERV-20, která se zabývala řešeními ekonomických dopadů pandemie. Dalším z témat, kterým se dlouhodobě věnuje, je rovnoprávnost mužů a žen v ekonomickém i sociálním systému.
V souvislosti s její osobou se často mluví o její možné kandidatuře na prezidentku České republiky.Kdo je Danuše Nerudová? Životopis Danuše Nerudová, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Základní údaje o osobě Danuše Nerudová

Národnost: česká
Datum narození: 4. ledna 1979
Místo narození: Brno

Zaujala vás biografie osobnosti Danuše Nerudová? Potom se podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Smrtnost? Vzpomněli byste si co znamená slovo Pokosnice? Pamatujete si definici pojmu Vlastizrada? Víte co je Reálná mzda?

Klíčová slova: národnost, život, Danuše Nerudová, narození, datum narození, popis, kde se narodila Danuše Nerudová?, wikipedie, životopis, politika, osobnost, místo narození, zajímavosti, biografie, wiki, kdo je Danuše Nerudová?

Pojem Danuše Nerudová je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít termín Danuše Nerudová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Danuše Nerudová na Google obrázcích

Vyhledat termín Danuše Nerudová na Google.cz

Vyhledat výraz Danuše Nerudová ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Danuše Nerudová ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Danuše Nerudová například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Danuše Nerudová?

Právě jste zjistili Kdo je to Danuše Nerudová? Kdy se narodila Danuše Nerudová? Kde se narodila Danuše Nerudová? Danuše Nerudová je v sekci Politika

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Doporučujeme zkusit nalézt osobnost, osobu, člověka Danuše Nerudová například v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Danuše Nerudová i v jiné kategorii než je politika.