Kdo je to?
Kdo je to Benedict Cumberbatch? Životopis Benedict Cumberbatch, lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Benedict Cumberbatch?

Kdo je to Benedict Cumberbatch? Stručný životopis

Benedict Timothy Carlton Cumberbatch, je anglický filmový a divadelní herec. Herectví se věnoval již od školního věku, kdy nastupoval na soukromou školu Brambletye. Poté studoval na prestižní střední škole Harrow School v Londýně. Po absolvování odjel na rok do Tibetu, kde v klášteře učil místní obyvatele angličtinu. Vrátil se do anglického Manchesteru, kde na Victoria University of Manchester začal studovat herectví. Na Londýnské akademii hudby a dramatických umění studia dokončil (titul Master of Arts).
Hereckou kariéru odstartoval v roce 2001. Během začátků vyzkoušel hlavní role v několika anglických divadlech (Regent’s Park Open Air Theatre, Almeida Theatre, Royal Court, National Theater of London, Open Air Theatre). Za vedlejší roli ve hře Heda Gablerová byl nominován na cenu Lawrence Oliviera.
V televizi se objevil v seriálech Heartbeat (2004), Spooks a Silent Witness. V roce 2004 byl také nominován na cenu Bafta za roli ve filmu Hawking. O dva roky později Cumberbatch zazářil ve snímku Nezlomná vůle, za který byl odměněn cenou London Film Critics. Za minisérii The Last Enemy (2008) obdržel cenu Satelite za nejlepší herecký výkon. Cumberbatch se nejvíce proslavil v britském seriálu Sherlock Holmes (2010). Hrál v úspěšných filmech 12 let v řetězech (2013), Doctor Strange (2014). Za tuto roli byl poprvé nominován na Oscara. Objevil se také ve filmech ze série Marvel (Thor: Ragnarok, Avengers: Infinity War a Endgame, Doctor Strange 2).Kdo je to Benedict Cumberbatch? Životopis Benedict Cumberbatch, lidé, osobnosti z herectví

Základní údaje o osobě Benedict Cumberbatch

Národnost: anglická
Datum narození: 19. 7. 1976
Místo narození: Londýn, Anglie

Zaujala vás biografie osobnosti Benedict Cumberbatch? Potom se podělte s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Štóla? Znáte termín Cui bono? Víte, co je to Talek? Víte, co je to Teplo?

Klíčová slova: slovo, odborný výraz, kdo to je, přesný výraz, přesný význam, kdo je Benedict Cumberbatch?, lexikon, wiki, herectví, pojem, původ slova, informace, Benedict Cumberbatch, co je to Benedict Cumberbatch?, co znamená, termín

Pojem Benedict Cumberbatch je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Benedict Cumberbatch v následujících vyhledávačích

Hledat výraz Benedict Cumberbatch ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Benedict Cumberbatch ve Wikislovníku

Hledat slovo Benedict Cumberbatch ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Benedict Cumberbatch na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Benedict Cumberbatch například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Životopis, kdo je Benedict Cumberbatch? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Benedict Cumberbatch? Kdo to byl Benedict Cumberbatch? Kdy se narodil Benedict Cumberbatch? Kde se narodil Benedict Cumberbatch? Benedict Cumberbatch se nachází v kategorii herectví. Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Benedict Cumberbatch dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Benedict Cumberbatch i v jiné kategorii než je herectví.