Kdo je to?
Kdo je Benedict Cumberbatch? Životopis Benedict Cumberbatch, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Benedict Cumberbatch?

Kdo je Benedict Cumberbatch? Životopis, informace, biografie, herectví

Benedict Timothy Carlton Cumberbatch, je anglický filmový a divadelní herec. Herectví se věnoval již od školního věku, kdy nastupoval na soukromou školu Brambletye. Poté studoval na prestižní střední škole Harrow School v Londýně. Po absolvování odjel na rok do Tibetu, kde v klášteře učil místní obyvatele angličtinu. Vrátil se do anglického Manchesteru, kde na Victoria University of Manchester začal studovat herectví. Na Londýnské akademii hudby a dramatických umění studia dokončil (titul Master of Arts).
Hereckou kariéru odstartoval v roce 2001. Během začátků vyzkoušel hlavní role v několika anglických divadlech (Regent’s Park Open Air Theatre, Almeida Theatre, Royal Court, National Theater of London, Open Air Theatre). Za vedlejší roli ve hře Heda Gablerová byl nominován na cenu Lawrence Oliviera.
V televizi se objevil v seriálech Heartbeat (2004), Spooks a Silent Witness. V roce 2004 byl také nominován na cenu Bafta za roli ve filmu Hawking. O dva roky později Cumberbatch zazářil ve snímku Nezlomná vůle, za který byl odměněn cenou London Film Critics. Za minisérii The Last Enemy (2008) obdržel cenu Satelite za nejlepší herecký výkon. Cumberbatch se nejvíce proslavil v britském seriálu Sherlock Holmes (2010). Hrál v úspěšných filmech 12 let v řetězech (2013), Doctor Strange (2014). Za tuto roli byl poprvé nominován na Oscara. Objevil se také ve filmech ze série Marvel (Thor: Ragnarok, Avengers: Infinity War a Endgame, Doctor Strange 2).Kdo je Benedict Cumberbatch? Životopis Benedict Cumberbatch, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Benedict Cumberbatch

Národnost: anglická
Datum narození: 19. 7. 1976
Místo narození: Londýn, Anglie

Zaujala vás biografie osobnosti Benedict Cumberbatch? Potom se podělte s přáteli a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Štóla? Vzpomenete si na definici slova Pásová pila? Víte, co je to Satisfakce? Vzpomněli byste si na význam slova Fyziologický roztok?

Klíčová slova: wikipedie, životopis, vysvětlení, kdo je Benedict Cumberbatch?, kde se narodil Benedict Cumberbatch?, informace, biografie, datum narození, herectví, narození, popis, osobnosti, kdy se narodil Benedict Cumberbatch?, Benedict Cumberbatch, místo narození, národnost

Pojem Benedict Cumberbatch je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Najít termín Benedict Cumberbatch v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat pojem Benedict Cumberbatch na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Benedict Cumberbatch ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Benedict Cumberbatch ve Wikipedii

Vyhledat pojem Benedict Cumberbatch na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Benedict Cumberbatch například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Benedict Cumberbatch? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Benedict Cumberbatch? Kdy se narodil Benedict Cumberbatch? Kde se narodil Benedict Cumberbatch? Benedict Cumberbatch je v kategorii Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Benedict Cumberbatch dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Benedict Cumberbatch i v jiné kategorii než je herectví.