Kdo je to?
Kdo je Jiří Helekal? Životopis Jiří Helekal, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Jiří Helekal?

Kdo je Jiří Helekal? Životopis, informace, biografie, hudba

Jiří Helekal je český hudební zpěvák a skladatel. Narodil se v Praze, kde vystudoval hudební konzervatoř Jaroslava Ježka. Naučil se hrát na kytaru, housle, flétnu, akordeon, housle, violoncello, banjo a basu. Na konzervatoři studoval violoncello a skladbu. Od šestnácti let hrál v několika různých kapelách jako Komety, Juventus nebo Donald a Karkulka. Poté odešel do armády, kde zvítězil v umělecké soutěži za píseň Long Tall Sally. Po návratu z povinné vojenské služby v roce 1968 začal působit v kapele Shut Up Františka Ringo Čecha. Kapela tehdy hrávala v divadle Semafor a zde Helekal začal hrát také divadlo (hra Čarodějky a Kytice). V divadle působil s M. Šimkem, J. Grossmannem, J. Suchým a J. Šlitrem. Během 70. let chvíli koncertoval s kapelou Proměny a objevil se i na zahraničních koncertech v Polsku, Německu nebo Bulharsku. Získal Cenu publika a Cenu za autorství na Děčínské kotvě.
V 80. letech zpíval v kapele Maximum Petra Hanniga a také vystupoval s Orchestrem Československé televize. Debutové album 18 vydal roku 1982. Druhé album Jen mi věnuj kousek ráje vyšlo o šest let později (1988). Kromě vlastních skladeb skládal písně pro zpěváky jako Věra Martinová, Eva Pilarová, František Ringo Čech nebo Iveta Bartošová. Mimo jiné se objevil v muzikálech Kleopatra nebo Tři mušketýři.
Jiří Helekal hrál také ve filmech Lásky Emanuela Přibyla (1971), Otevřený kruh (1973), Plaváček (1986), Přátelé Bermudského trojúhelníku (1987), Pražákům, těm je hej (1990), Malovaný děti (2003), Rafťáci (2006) a Ženy v pokušení (2010).Kdo je Jiří Helekal? Životopis Jiří Helekal, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Jiří Helekal

Národnost: česká
Datum narození: 13. 2. 1947
Místo narození: Praha, Česká republika

Popis osobnosti Jiří Helekal můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Spíž? Vzpomněli byste si co označuje výraz Andragogika? Víte, co je to Mexická vlna? Znáte termín Žinčica?

Klíčová slova: hudba, hudba, Jiří Helekal, datum narození, osobnosti, život, zajímavosti, kdy se narodil Jiří Helekal?, místo narození, popis, vysvětlení, wiki, osobnost, národnost, biografie, narození

Pojem Jiří Helekal je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat termín Jiří Helekal ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Jiří Helekal ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Jiří Helekal na Google.cz

Zkusit najít Jiří Helekal v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Jiří Helekal na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Helekal například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Jiří Helekal?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Jiří Helekal? Kdy se narodil Jiří Helekal? Kde se narodil Jiří Helekal? Jiří Helekal je v sekci Hudba

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Jiří Helekal například ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Helekal i v jiné kategorii než je hudba.