Kdo je to?
Kdo byl Fritz Sauckel? Životopis Fritz Sauckel, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Fritz Sauckel

Kdo byl Fritz Sauckel? Životopis, informace, biografie, zločin

Ernst Friedrich Christoph Sauckel (známý pod jménem Fritz Sauckel) byl německý nacistický důstojník a organizátor pro dovoz pracovníků pro Německo ve druhé světové válce. Sauckel se narodil v německém městě Hassfurt do rodiny pošťáka a švadleny. Když jeho matka vážně onemocněla, musel Fritz odejít ze školy a starat se o rodinu. V patnácti letech nastoupil k námořnictvu jako obchodník. Ze začátku pracoval na švédské lodi, poté na norských a nakonec na německých lodích. Během první světové války při plavbě do Austrálie byla jeho loď zajata a pro Sauckela našli využití jako asistent ve Francii během celé války během let 1914-18.
Po válce se vrátil do rodného Německa a roku 1923 se stal členem strany NSDAP. Po čtyřech letech získal post župního vedoucího ve spolkové zemi Durynsko (1927). Dva roky na to byl jmenován předsedou poslaneckého klubu strany NSDAP (1929). V roce 1933 se z něj stal říšský místodržitel. Po devíti letech práce u NSDAP získal pozici generálního zmocněnce pro distribuci pracovních sil (za jeho působení ve funkci bylo násilně přesunuto do Německa na 5 miliónů pracovníků).
Po skončení druhé světové války byl Sauckel zatčen a v Norimberském procesu souzen. Za jeho zločiny proti lidskosti byl odsouzen k trestu smrti, který bylo vykonáno dne 16. 10. 1946. Byl popraven 11 dní před jeho narozeninami. Bylo mu 51 let.Kdo byl Fritz Sauckel? Životopis Fritz Sauckel, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní informace o osobě Fritz Sauckel

Národnost: německá
Datum narození: 27. 10. 1894
Místo narození: Hassfurt, Německo
Datum úmrtí: 16. 10. 1946

Popis osobnosti Fritz Sauckel můžete sdílet s dalšími osobami na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Dynamo? Víte co je Niacin? Znáte pojem Remdesivir? Vzpomněli byste si co označuje výraz Existenční minimum?

Klíčová slova: životopis, místo narození, zajímavosti, národnost, osobnosti, popis, kdy se narodil Fritz Sauckel?, nežijící, vysvětlení, kdo je Fritz Sauckel?, wikipedie, biografie, kdo to je, zločin, wiki, národnost

Pojem Fritz Sauckel je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít slovo Fritz Sauckel v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Fritz Sauckel ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Fritz Sauckel na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Fritz Sauckel na Youtube

Hledat frázi Fritz Sauckel ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Fritz Sauckel například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Biografie, životopis, kdo je to Fritz Sauckel?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Fritz Sauckel? Kdy se narodil Fritz Sauckel? Kde se narodil Fritz Sauckel? Kdy zemřel Fritz Sauckel? Fritz Sauckel je v kategorii Zločin

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Fritz Sauckel dejme tomu například ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Fritz Sauckel i v jiné kategorii než je zločin.