Kdo je to?
Kdo byl Fritz Sauckel? Životopis Fritz Sauckel, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Fritz Sauckel?

Kdo byl Fritz Sauckel? Životopis, informace, biografie, zločin

Ernst Friedrich Christoph Sauckel (známý pod jménem Fritz Sauckel) byl německý nacistický důstojník a organizátor pro dovoz pracovníků pro Německo ve druhé světové válce. Sauckel se narodil v německém městě Hassfurt do rodiny pošťáka a švadleny. Když jeho matka vážně onemocněla, musel Fritz odejít ze školy a starat se o rodinu. V patnácti letech nastoupil k námořnictvu jako obchodník. Ze začátku pracoval na švédské lodi, poté na norských a nakonec na německých lodích. Během první světové války při plavbě do Austrálie byla jeho loď zajata a pro Sauckela našli využití jako asistent ve Francii během celé války během let 1914-18.
Po válce se vrátil do rodného Německa a roku 1923 se stal členem strany NSDAP. Po čtyřech letech získal post župního vedoucího ve spolkové zemi Durynsko (1927). Dva roky na to byl jmenován předsedou poslaneckého klubu strany NSDAP (1929). V roce 1933 se z něj stal říšský místodržitel. Po devíti letech práce u NSDAP získal pozici generálního zmocněnce pro distribuci pracovních sil (za jeho působení ve funkci bylo násilně přesunuto do Německa na 5 miliónů pracovníků).
Po skončení druhé světové války byl Sauckel zatčen a v Norimberském procesu souzen. Za jeho zločiny proti lidskosti byl odsouzen k trestu smrti, který bylo vykonáno dne 16. 10. 1946. Byl popraven 11 dní před jeho narozeninami. Bylo mu 51 let.Kdo byl Fritz Sauckel? Životopis Fritz Sauckel, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní údaje o osobě Fritz Sauckel

Národnost: německá
Datum narození: 27. 10. 1894
Místo narození: Hassfurt, Německo
Datum úmrtí: 16. 10. 1946

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Fritz Sauckel s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Kachní zobák? Vzpomenete si na definici slova Java? Znáte pojem Slovo složené? Vzpomněli byste si na význam slova Úmrtnost?

Klíčová slova: osobnost, život, zločin, informace, vysvětlení, kdy se narodil Fritz Sauckel?, životopis, kde se narodil Fritz Sauckel?, nežijící, národnost, osobnosti, Fritz Sauckel, Fritz Sauckel, datum narození, datum úmrtí, zločin

Pojem Fritz Sauckel je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat slovo Fritz Sauckel ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Fritz Sauckel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Fritz Sauckel ve Wikipedii

Zkusit najít termín Fritz Sauckel na Google.cz

Hledat videa s názvem Fritz Sauckel na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Fritz Sauckel například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Fritz Sauckel? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Fritz Sauckel? Kdy se narodil Fritz Sauckel? Kde se narodil Fritz Sauckel? Kdy zemřel Fritz Sauckel? Fritz Sauckel se nachází v kategorii Zločin

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Fritz Sauckel kupříkladu v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Fritz Sauckel i v jiné kategorii než je zločin.