Kdo je to?
Kdo byl Fritz Sauckel? Životopis Fritz Sauckel, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Fritz Sauckel?

Kdo byl Fritz Sauckel? Životopis, informace, biografie, zločin

Ernst Friedrich Christoph Sauckel (známý pod jménem Fritz Sauckel) byl německý nacistický důstojník a organizátor pro dovoz pracovníků pro Německo ve druhé světové válce. Sauckel se narodil v německém městě Hassfurt do rodiny pošťáka a švadleny. Když jeho matka vážně onemocněla, musel Fritz odejít ze školy a starat se o rodinu. V patnácti letech nastoupil k námořnictvu jako obchodník. Ze začátku pracoval na švédské lodi, poté na norských a nakonec na německých lodích. Během první světové války při plavbě do Austrálie byla jeho loď zajata a pro Sauckela našli využití jako asistent ve Francii během celé války během let 1914-18.
Po válce se vrátil do rodného Německa a roku 1923 se stal členem strany NSDAP. Po čtyřech letech získal post župního vedoucího ve spolkové zemi Durynsko (1927). Dva roky na to byl jmenován předsedou poslaneckého klubu strany NSDAP (1929). V roce 1933 se z něj stal říšský místodržitel. Po devíti letech práce u NSDAP získal pozici generálního zmocněnce pro distribuci pracovních sil (za jeho působení ve funkci bylo násilně přesunuto do Německa na 5 miliónů pracovníků).
Po skončení druhé světové války byl Sauckel zatčen a v Norimberském procesu souzen. Za jeho zločiny proti lidskosti byl odsouzen k trestu smrti, který bylo vykonáno dne 16. 10. 1946. Byl popraven 11 dní před jeho narozeninami. Bylo mu 51 let.Kdo byl Fritz Sauckel? Životopis Fritz Sauckel, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní data o osobě Fritz Sauckel

Národnost: německá
Datum narození: 27. 10. 1894
Místo narození: Hassfurt, Německo
Datum úmrtí: 16. 10. 1946

Tento text (Fritz Sauckel) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Kachní zobák? Vzpomněli byste si co označuje výraz Fitness? Znáte pojem Gravírování? Znáte termín Virál?

Klíčová slova: národnost, zajímavosti, osobnosti, Fritz Sauckel, datum narození, kdy se narodil Fritz Sauckel?, kdo je Fritz Sauckel?, životopis, lexikon, kdo to je, biografie, život, wikipedie, datum úmrtí, osobnost, Fritz Sauckel

Pojem Fritz Sauckel je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledejte bez špehování slovo Fritz Sauckel ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Fritz Sauckel v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít termín Fritz Sauckel ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Fritz Sauckel ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Fritz Sauckel ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Fritz Sauckel například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Životopis, kdo je Fritz Sauckel? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byl Fritz Sauckel? Kdy se narodil Fritz Sauckel? Kde se narodil Fritz Sauckel? Kdy zemřel Fritz Sauckel? Fritz Sauckel je v sekci Zločin

Sepsáno redaktory Superia.cz. Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Fritz Sauckel dejme tomu na české Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Fritz Sauckel i v jiné kategorii než je zločin.