Kdo je to?
Kdo je Alec Baldwin? Životopis Alec Baldwin, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Alec Baldwin

Kdo je Alec Baldwin? Životopis, informace, biografie, herectví

Alec Rae Baldwin je americký filmový a seriálový herec. Baldwin se narodil v New Yorku ve čtvrti Long Island. Má další tři sourozence, kteří jsou rovněž filmovými herci. V mládí se Alec objevil v seriálech The Doctors (1980-82) a Knots Landing. Až do roku 1987 se věnoval hlavně hraní v televizních seriálech. Získal menší role v televizních filmech Sladká pomsta (1984), Vražda v uniformě (1986) nebo Alamo: Třináct dní ke svobodě (1987). Větší filmové role přišly v dalším roce, kdy si zahrál ve filmu Manželské etudy nebo v komedii Beetlejuice (1988). Po těchto úspěšných filmech získal Baldwin role v jeho nejznámějších filmech jako Hon na ponorku (1990), Konkurenti (1992), Na ostří nože (1997), Notting Hill (1999), Taková zvláštní rodinka, Pearl Harbor (2001), Letec (2004), Skrytá identita (2006), Mission: Impossible – Národ grázlů, Diagnóza: Šampión (2015), Zrodila se hvězda nebo Mission: Impossible – Fallout (2018).
Alec Baldwin se celkem třikrát objevil v animovaném seriálu Simpsnovi, kde hrál sám sebe. Dále si zahrál v 7 sériích amerického seriálu Studio 30 Rock v letech 2006-2013 nebo v seriálu Dr. Death (2021).
Při natáčení westernu Rust Alec Baldwin postřelil kameramanku ostrými náboji. Kameramanka zraněním později podlehla. Zbraní také zranil režiséra Joela Souzu. Stalo se tak 22. 10. 2021. Šlo o nešťastnou náhodu.Kdo je Alec Baldwin? Životopis Alec Baldwin, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Alec Baldwin

Národnost: americká
Datum narození: 3. 4. 1958
Místo narození: Long Island, New York, USA

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Alec Baldwin s jinými lidmina Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Ampér? Vzpomenete si na definici slova Monolit? Rozumíte pojmu Valium? Vzpomněli byste si na význam slova Tamaryšek?

Klíčová slova: herectví, biografie, popis, místo narození, wiki, datum narození, život, informace, vysvětlení, osobnost, herectví, narození, Alec Baldwin, zajímavosti, kdy se narodil Alec Baldwin?, kde se narodil Alec Baldwin?

Pojem Alec Baldwin je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít heslo Alec Baldwin ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Alec Baldwin ve Wikipedii

Zkusit najít termín Alec Baldwin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Alec Baldwin na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Alec Baldwin ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Alec Baldwin například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alec Baldwin

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Alec Baldwin? Kdy se narodil Alec Baldwin? Kde se narodil Alec Baldwin? Alec Baldwin patří do kategorie Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Alec Baldwin např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alec Baldwin i v jiné kategorii než je herectví.