Kdo je to?
Kdo je Alec Baldwin? Životopis Alec Baldwin, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Alec Baldwin?

Kdo je Alec Baldwin? Životopis, informace, biografie, herectví

Alec Rae Baldwin je americký filmový a seriálový herec. Baldwin se narodil v New Yorku ve čtvrti Long Island. Má další tři sourozence, kteří jsou rovněž filmovými herci. V mládí se Alec objevil v seriálech The Doctors (1980-82) a Knots Landing. Až do roku 1987 se věnoval hlavně hraní v televizních seriálech. Získal menší role v televizních filmech Sladká pomsta (1984), Vražda v uniformě (1986) nebo Alamo: Třináct dní ke svobodě (1987). Větší filmové role přišly v dalším roce, kdy si zahrál ve filmu Manželské etudy nebo v komedii Beetlejuice (1988). Po těchto úspěšných filmech získal Baldwin role v jeho nejznámějších filmech jako Hon na ponorku (1990), Konkurenti (1992), Na ostří nože (1997), Notting Hill (1999), Taková zvláštní rodinka, Pearl Harbor (2001), Letec (2004), Skrytá identita (2006), Mission: Impossible – Národ grázlů, Diagnóza: Šampión (2015), Zrodila se hvězda nebo Mission: Impossible – Fallout (2018).
Alec Baldwin se celkem třikrát objevil v animovaném seriálu Simpsnovi, kde hrál sám sebe. Dále si zahrál v 7 sériích amerického seriálu Studio 30 Rock v letech 2006-2013 nebo v seriálu Dr. Death (2021).
Při natáčení westernu Rust Alec Baldwin postřelil kameramanku ostrými náboji. Kameramanka zraněním později podlehla. Zbraní také zranil režiséra Joela Souzu. Stalo se tak 22. 10. 2021. Šlo o nešťastnou náhodu.Kdo je Alec Baldwin? Životopis Alec Baldwin, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Alec Baldwin

Národnost: americká
Datum narození: 3. 4. 1958
Místo narození: Long Island, New York, USA

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Alec Baldwin? s dalšími lidmi na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte co je Opuka? Znáte termín Satisfakce? Rozumíte pojmu Topůrko? Víte, co je to Bulina?

Klíčová slova: lexikon, datum narození, kdy se narodil Alec Baldwin?, osobnost, Alec Baldwin, wikipedie, vysvětlení, wiki, životopis, Alec Baldwin, místo narození, biografie, informace, herectví, osobnosti, kde se narodil Alec Baldwin?

Pojem Alec Baldwin je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít heslo Alec Baldwin ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alec Baldwin ve Wikimedia Commons

Najít výraz Alec Baldwin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Alec Baldwin ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Alec Baldwin ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Alec Baldwin například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Alec Baldwin?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Alec Baldwin? Kdy se narodil Alec Baldwin? Kde se narodil Alec Baldwin? Alec Baldwin patří do sekce Herectví

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Alec Baldwin řekněme třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alec Baldwin i v jiné kategorii než je herectví.