Kdo je to?
Kdo je Alec Baldwin? Životopis Alec Baldwin, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Alec Baldwin?

Kdo je Alec Baldwin? Životopis, informace, biografie, herectví

Alec Rae Baldwin je americký filmový a seriálový herec. Baldwin se narodil v New Yorku ve čtvrti Long Island. Má další tři sourozence, kteří jsou rovněž filmovými herci. V mládí se Alec objevil v seriálech The Doctors (1980-82) a Knots Landing. Až do roku 1987 se věnoval hlavně hraní v televizních seriálech. Získal menší role v televizních filmech Sladká pomsta (1984), Vražda v uniformě (1986) nebo Alamo: Třináct dní ke svobodě (1987). Větší filmové role přišly v dalším roce, kdy si zahrál ve filmu Manželské etudy nebo v komedii Beetlejuice (1988). Po těchto úspěšných filmech získal Baldwin role v jeho nejznámějších filmech jako Hon na ponorku (1990), Konkurenti (1992), Na ostří nože (1997), Notting Hill (1999), Taková zvláštní rodinka, Pearl Harbor (2001), Letec (2004), Skrytá identita (2006), Mission: Impossible – Národ grázlů, Diagnóza: Šampión (2015), Zrodila se hvězda nebo Mission: Impossible – Fallout (2018).
Alec Baldwin se celkem třikrát objevil v animovaném seriálu Simpsnovi, kde hrál sám sebe. Dále si zahrál v 7 sériích amerického seriálu Studio 30 Rock v letech 2006-2013 nebo v seriálu Dr. Death (2021).
Při natáčení westernu Rust Alec Baldwin postřelil kameramanku ostrými náboji. Kameramanka zraněním později podlehla. Zbraní také zranil režiséra Joela Souzu. Stalo se tak 22. 10. 2021. Šlo o nešťastnou náhodu.Kdo je Alec Baldwin? Životopis Alec Baldwin, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Alec Baldwin

Národnost: americká
Datum narození: 3. 4. 1958
Místo narození: Long Island, New York, USA

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Alec Baldwin sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte co je USB? Pamatujete si definici pojmu Vitamín A? Rozumíte pojmu Arganový olej? Vzpomněli byste si co znamená slovo Halloween?

Klíčová slova: osobnost, popis, kdy se narodil Alec Baldwin?, život, zajímavosti, herectví, datum narození, vysvětlení, Alec Baldwin, místo narození, kde se narodil Alec Baldwin?, wiki, narození, osobnosti, wikipedie, Alec Baldwin

Pojem Alec Baldwin je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Alec Baldwin v dalších zdrojích

Hledat heslo Alec Baldwin ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Alec Baldwin ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Alec Baldwin na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Alec Baldwin ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alec Baldwin ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Alec Baldwin například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alec Baldwin

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Alec Baldwin? Kdy se narodil Alec Baldwin? Kde se narodil Alec Baldwin? Alec Baldwin patří do kategorie Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Alec Baldwin např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alec Baldwin i v jiné kategorii než je herectví.