Kdo je to?
Kdo je Oscar Pistorius? Životopis Oscar Pistorius, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo je Oscar Pistorius?

Kdo je Oscar Pistorius? Životopis, informace, biografie, zločin

Oscar Pistorius je jihoafrický atlet, paralympionik, zlatý medailista a vrah vlastní přítelkyně. Pistorius se narodil ve městě Sandton v Jihoafrické republice. Od narození trpěl vrozenou vadou jeho dolních končetin (neměl lýtkové kosti). Když mu byl jeden rok, museli mu pod koleny amputovat nohy. I přes jeho handicap se věnoval různým sportům jako tenis, vodní pólo, ragby a atletika.
V osmnácti letech se zúčastnil Letních paralympijských her v řeckých Athénách, kde vybojoval zlatou medaili v běhu na 200 metrů a také bronzovou medaili v běhu na 100 metrů.
O čtyři roky později, na Letních paralympijských hrách v čínském Pekingu získal Pistorius celkem tři zlaté medaile, a to za běh na 100, 200 a 400 metrů. V běhu na 400 metrů dokonce zaznamenal světový rekord (47,49 s).
14. 2. 2013 byl Pistorius zatčen a vzat do vazby za vraždu své přítelkyně Reevy Steenkampové, kterou zastřelil v jejich domě v Pretorii. O týden později byl propuštěn z vazby na kauci (cca dva milióny korun). Soud měl pokračovat na začátku června a hrozilo mu, že dostane doživotní trest.
11. 9. 2014 bylo obvinění z úkladně vraždy zamítnuto, avšak o měsíc později byl Pistorius odsouzen na pět let vězení za vraždu z nedbalosti. Po třech letech (24. 11. 2017) mu pozměnili trest na 13 let a 5 měsíců.Kdo je Oscar Pistorius? Životopis Oscar Pistorius, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní data o osobě Oscar Pistorius

Národnost: jihoafrická
Datum narození: 22. 11. 1986
Místo narození: Sandton, Jihoafrická republika

Tento text (Oscar Pistorius) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Kvas? Víte co je Čistopis? Vzpomněli byste si co označuje výraz Přátelství? Vzpomněli byste si co označuje výraz Power jóga?

Klíčová slova: kdo je Oscar Pistorius?, zločin, zločin, život, lexikon, biografie, narození, životopis, popis, wiki, Oscar Pistorius, wikipedie, místo narození, Oscar Pistorius, vysvětlení, osobnosti

Pojem Oscar Pistorius je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Oscar Pistorius

Vyhledat výraz Oscar Pistorius ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Oscar Pistorius v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Oscar Pistorius ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Oscar Pistorius ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Oscar Pistorius na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Oscar Pistorius například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Oscar Pistorius? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Oscar Pistorius? Kdy se narodil Oscar Pistorius? Kde se narodil Oscar Pistorius? Oscar Pistorius se nachází v sekci Zločin

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Oscar Pistorius dejme tomu třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Oscar Pistorius i v jiné kategorii než je zločin.