Kdo je to?
Kdo je Oscar Pistorius? Životopis Oscar Pistorius, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Oscar Pistorius

Kdo je Oscar Pistorius? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, zločin

Oscar Pistorius je jihoafrický atlet, paralympionik, zlatý medailista a vrah vlastní přítelkyně. Pistorius se narodil ve městě Sandton v Jihoafrické republice. Od narození trpěl vrozenou vadou jeho dolních končetin (neměl lýtkové kosti). Když mu byl jeden rok, museli mu pod koleny amputovat nohy. I přes jeho handicap se věnoval různým sportům jako tenis, vodní pólo, ragby a atletika.
V osmnácti letech se zúčastnil Letních paralympijských her v řeckých Athénách, kde vybojoval zlatou medaili v běhu na 200 metrů a také bronzovou medaili v běhu na 100 metrů.
O čtyři roky později, na Letních paralympijských hrách v čínském Pekingu získal Pistorius celkem tři zlaté medaile, a to za běh na 100, 200 a 400 metrů. V běhu na 400 metrů dokonce zaznamenal světový rekord (47,49 s).
14. 2. 2013 byl Pistorius zatčen a vzat do vazby za vraždu své přítelkyně Reevy Steenkampové, kterou zastřelil v jejich domě v Pretorii. O týden později byl propuštěn z vazby na kauci (cca dva milióny korun). Soud měl pokračovat na začátku června a hrozilo mu, že dostane doživotní trest.
11. 9. 2014 bylo obvinění z úkladně vraždy zamítnuto, avšak o měsíc později byl Pistorius odsouzen na pět let vězení za vraždu z nedbalosti. Po třech letech (24. 11. 2017) mu pozměnili trest na 13 let a 5 měsíců.Kdo je Oscar Pistorius? Životopis Oscar Pistorius, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní informace o osobě Oscar Pistorius

Národnost: jihoafrická
Datum narození: 22. 11. 1986
Místo narození: Sandton, Jihoafrická republika

Popis osobnosti Oscar Pistorius můžete sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Holandská káva? Pamatujete si definici pojmu Badoo? Vzpomněli byste si co označuje výraz Skóre? Vzpomněli byste si co znamená slovo Boccia?

Klíčová slova: zločin, osobnosti, kdy se narodil Oscar Pistorius?, zajímavosti, kdo je Oscar Pistorius?, wiki, narození, informace, místo narození, kde se narodil Oscar Pistorius?, lexikon, Oscar Pistorius, popis, Oscar Pistorius, vysvětlení, wikipedie

Pojem Oscar Pistorius je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Oscar Pistorius hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít Oscar Pistorius ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Oscar Pistorius na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Oscar Pistorius ve Wikislovníku

Hledat slovo Oscar Pistorius ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Oscar Pistorius na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Oscar Pistorius například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v metavyhledávači Info.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Oscar Pistorius? Stručná biografie

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Oscar Pistorius? Kdy se narodil Oscar Pistorius? Kde se narodil Oscar Pistorius? Oscar Pistorius je v sekci Zločin

Kategorie zločin, trestanec, oscar Pistorius, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Oscar Pistorius kupříkladu ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Oscar Pistorius i v jiné kategorii než je zločin.