Kdo je to?
Kdo je Oscar Pistorius? Životopis Oscar Pistorius, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo je Oscar Pistorius?

Kdo je Oscar Pistorius? Životopis, informace, biografie, zločin

Oscar Pistorius je jihoafrický atlet, paralympionik, zlatý medailista a vrah vlastní přítelkyně. Pistorius se narodil ve městě Sandton v Jihoafrické republice. Od narození trpěl vrozenou vadou jeho dolních končetin (neměl lýtkové kosti). Když mu byl jeden rok, museli mu pod koleny amputovat nohy. I přes jeho handicap se věnoval různým sportům jako tenis, vodní pólo, ragby a atletika.
V osmnácti letech se zúčastnil Letních paralympijských her v řeckých Athénách, kde vybojoval zlatou medaili v běhu na 200 metrů a také bronzovou medaili v běhu na 100 metrů.
O čtyři roky později, na Letních paralympijských hrách v čínském Pekingu získal Pistorius celkem tři zlaté medaile, a to za běh na 100, 200 a 400 metrů. V běhu na 400 metrů dokonce zaznamenal světový rekord (47,49 s).
14. 2. 2013 byl Pistorius zatčen a vzat do vazby za vraždu své přítelkyně Reevy Steenkampové, kterou zastřelil v jejich domě v Pretorii. O týden později byl propuštěn z vazby na kauci (cca dva milióny korun). Soud měl pokračovat na začátku června a hrozilo mu, že dostane doživotní trest.
11. 9. 2014 bylo obvinění z úkladně vraždy zamítnuto, avšak o měsíc později byl Pistorius odsouzen na pět let vězení za vraždu z nedbalosti. Po třech letech (24. 11. 2017) mu pozměnili trest na 13 let a 5 měsíců.Kdo je Oscar Pistorius? Životopis Oscar Pistorius, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní informace o osobě Oscar Pistorius

Národnost: jihoafrická
Datum narození: 22. 11. 1986
Místo narození: Sandton, Jihoafrická republika

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Oscar Pistorius sdílet s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Lupénková pila? Znáte pojem Podmět? Vzpomněli byste si co označuje výraz Krtkův dort? Vzpomenete si na definici slova Singltrek?

Klíčová slova: Oscar Pistorius, kde se narodil Oscar Pistorius?, zločin, informace, popis, datum narození, vysvětlení, narození, osobnosti, osobnost, kdo je Oscar Pistorius?, Oscar Pistorius, životopis, zločin, biografie, wiki

Pojem Oscar Pistorius je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít slovo Oscar Pistorius ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Oscar Pistorius ve Wikipedii

Hledat heslo Oscar Pistorius na Google.cz

Vyhledat pojem Oscar Pistorius v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oscar Pistorius ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Oscar Pistorius například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Oscar Pistorius?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Oscar Pistorius? Kdy se narodil Oscar Pistorius? Kde se narodil Oscar Pistorius? Oscar Pistorius patří do kategorie Zločin

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Oscar Pistorius například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Oscar Pistorius i v jiné kategorii než je zločin.