Kdo je to?
Kdo je Miroslav Šimůnek? Životopis Miroslav Šimůnek, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Miroslav Šimůnek

Kdo je Miroslav Šimůnek? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Miroslav Šimůnek je český filmový, seriálový a divadelní herec, moderátor a model. Šimůnek se narodil v Jilemnici, kde docházel na místní základní školu. Následně se učil na Střední průmyslové škole strojní v nedalekém Vrchlabí. Během studií na střední škole hrával s ochotnickým spolkem z Jilemnice. Objevil se např. v pohádce Honza a princezna, kde hrál hlavní roli Honzy. Po maturitě na střední škole jeden rok pracoval pro pojišťovnu jako obchodní zástupce.
Roku 1997 se přihlásil na obor herectví na VOŠ herecká a moderátorská v pražské Michli. V průběhu studia Šimůnek hostoval v pražských divadlech a roku 1999 debutoval ve filmové pohádce režiséra Zdeňka Trošky Z pekla štěstí v hlavní roli Honzy. O rok později ztvárnil role ve dvou filmech režiséra Vladimíra Drhy – Početí mého mladšího bratra a Začátek světa (role Františka). V roce 2001 se chopil opět hlavní role Honzy v pokračování pohádky Z pekla štěstí 2. Doposud se Šimůnek objevil ve dvaceti filmových rolích. Vytvořil menší role v úspěšných snímcích jako Tristan a Isolda, Hezké chvilky bez záruky, v bondovce Casino Royale (2006), Svatba na bitevním poli (2008). Během pobytu v Anglii natočil v roce 2006 dvoudílné krimi A Good Murder. Později byl v kontaktu s Hollywoodem, kam na chvíli odjel. Bohužel neměl peníze a práci, a tak byl nucen se vrátit zpět do Česka. Během svého života žil celkem šest let v Jižní Americe, kde pracoval jako model. Vystupoval v pražském divadle Na Vinohradech.
Šimůnka televizní diváci určitě znají ze seriálů jako Ulice, Doktoři z Počátků (2014-2015), V.I.P. vraždy (2016), Ohnivý kuře (2016-2018), Krejzovi (2019), Sestřičky Modrý kód (2020-2021) a Dobré zprávy (2022). Dále se proslavil jako moderátor TV Prima, kde 10 let moderoval pořad Top Star. Působil také jako rozhlasový moderátor.
Miroslav Šimůnek byl již jednou ženatý. Nyní je svobodný a děti nemá.Kdo je Miroslav Šimůnek? Životopis Miroslav Šimůnek, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Miroslav Šimůnek

Národnost: česká
Datum narození: 5. 4. 1978
Místo narození: Jilemnice, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Miroslav Šimůnek sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Ayahuasca? Pamatujete si definici pojmu Dentální hygiena? Znáte definici termínu SSID? Vzpomněli byste si co znamená slovo Rumiště?

Klíčová slova: herectví, kdy se narodil Miroslav Šimůnek?, osobnost, herectví, informace, kdo je Miroslav Šimůnek?, vysvětlení, národnost, wikipedie, biografie, zajímavosti, wiki, Miroslav Šimůnek, životopis, popis, kde se narodil Miroslav Šimůnek?

Pojem Miroslav Šimůnek je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat výraz Miroslav Šimůnek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Miroslav Šimůnek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Miroslav Šimůnek ve vyhledávači Yandex

Najít termín Miroslav Šimůnek ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Miroslav Šimůnek ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Miroslav Šimůnek například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Miroslav Šimůnek?

Právě jste zjistili Kdo je to Miroslav Šimůnek? Kdy se narodil Miroslav Šimůnek? Kde se narodil Miroslav Šimůnek? Miroslav Šimůnek je v sekci Herectví

Kategorie herectví, blondýna herečka, miroslav Šimůnek, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Miroslav Šimůnek dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miroslav Šimůnek i v jiné kategorii než je herectví.