Kdo je to?
Kdo je Miroslav Šimůnek? Životopis Miroslav Šimůnek, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Miroslav Šimůnek?

Kdo je Miroslav Šimůnek? Životopis, informace, biografie, herectví

Miroslav Šimůnek je český filmový, seriálový a divadelní herec, moderátor a model. Šimůnek se narodil v Jilemnici, kde docházel na místní základní školu. Následně se učil na Střední průmyslové škole strojní v nedalekém Vrchlabí. Během studií na střední škole hrával s ochotnickým spolkem z Jilemnice. Objevil se např. v pohádce Honza a princezna, kde hrál hlavní roli Honzy. Po maturitě na střední škole jeden rok pracoval pro pojišťovnu jako obchodní zástupce.
Roku 1997 se přihlásil na obor herectví na VOŠ herecká a moderátorská v pražské Michli. V průběhu studia Šimůnek hostoval v pražských divadlech a roku 1999 debutoval ve filmové pohádce režiséra Zdeňka Trošky Z pekla štěstí v hlavní roli Honzy. O rok později ztvárnil role ve dvou filmech režiséra Vladimíra Drhy – Početí mého mladšího bratra a Začátek světa (role Františka). V roce 2001 se chopil opět hlavní role Honzy v pokračování pohádky Z pekla štěstí 2. Doposud se Šimůnek objevil ve dvaceti filmových rolích. Vytvořil menší role v úspěšných snímcích jako Tristan a Isolda, Hezké chvilky bez záruky, v bondovce Casino Royale (2006), Svatba na bitevním poli (2008). Během pobytu v Anglii natočil v roce 2006 dvoudílné krimi A Good Murder. Později byl v kontaktu s Hollywoodem, kam na chvíli odjel. Bohužel neměl peníze a práci, a tak byl nucen se vrátit zpět do Česka. Během svého života žil celkem šest let v Jižní Americe, kde pracoval jako model. Vystupoval v pražském divadle Na Vinohradech.
Šimůnka televizní diváci určitě znají ze seriálů jako Ulice, Doktoři z Počátků (2014-2015), V.I.P. vraždy (2016), Ohnivý kuře (2016-2018), Krejzovi (2019), Sestřičky Modrý kód (2020-2021) a Dobré zprávy (2022). Dále se proslavil jako moderátor TV Prima, kde 10 let moderoval pořad Top Star. Působil také jako rozhlasový moderátor.
Miroslav Šimůnek byl již jednou ženatý. Nyní je svobodný a děti nemá.Kdo je Miroslav Šimůnek? Životopis Miroslav Šimůnek, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Miroslav Šimůnek

Národnost: česká
Datum narození: 5. 4. 1978
Místo narození: Jilemnice, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Miroslav Šimůnek? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Ulož.to? Znáte termín Větný člen? Znáte definici termínu Osciloskop? Víte, co je to Starý zákon?

Klíčová slova: lexikon, kdy se narodil Miroslav Šimůnek?, Miroslav Šimůnek, herectví, osobnost, wikipedie, životopis, informace, Miroslav Šimůnek, osobnosti, datum narození, popis, kdo je Miroslav Šimůnek?, národnost, wiki, biografie

Pojem Miroslav Šimůnek je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat termín Miroslav Šimůnek na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Miroslav Šimůnek ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Miroslav Šimůnek ve Wikislovníku

Hledat pojem Miroslav Šimůnek ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Miroslav Šimůnek ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Miroslav Šimůnek například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Miroslav Šimůnek

Právě nyní již víte Kdo je to Miroslav Šimůnek? Kdy se narodil Miroslav Šimůnek? Kde se narodil Miroslav Šimůnek? Miroslav Šimůnek patří do kategorie Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Miroslav Šimůnek řekněme v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miroslav Šimůnek i v jiné kategorii než je herectví.