Kdo je to?
Kdo byl Karel Fiala? Životopis Karel Fiala, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Karel Fiala?

Kdo to byl Karel Fiala? Stručný životopis

Karel Fiala byl český zpěvák – tenorista, operní a muzikálový zpěvák, herec. Narodil se v Hrušově, v části Ostravy, kde se půsovdně vyučil kominíkem. Od roku 1947 studoval na pražské konzervatoři zpěv, kterou absolvoval roku 1952. Pokračoval studiem zpěvu na pražské AMU až do roku 1955. Během studií chvíli pracoval i v Národním divadle. V roce 1956 začal působit v pražském divadle Karlín, kde byl tenor sólistou několik desetiletí. Mezi jeho nejznámnější role patří operety Rosemarie, Veselá Vdova nebo My Fair Lady. V padesátých letech se začal objevovat i ve filmech jako Dalibor (1956), Dařbuján a Pandrhola (1959), ale jeho nejznámnější rolí je hlavní role ve slavné české komedii Limonádový Joe Aneb Koňská Opera (1964). Poté se ve filmech objevoval méně, a to zejména v menších rolích. Nejspíš proto, že od roku 1947 do roku 1968 byl v komunistické straně a nemohl si až tolik vybírat. V roce 1988 byl jmenován zasloužilým umělcem a v roce 2013 mu byla přidělena cena Thálie za celoživotní přínos muzikálu.Kdo byl Karel Fiala? Životopis Karel Fiala, slavní lidé, osobnosti z hudba

Hlavní informace o osobě Karel Fiala

Národnost: česká
Datum narození: 3. 8. 1925
Místo narození: Hrušov, Československo
Datum úmrtí: 3. 10. 2020

Popis osobnosti Karel Fiala můžete sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Intravilán? Vzpomněli byste si co znamená slovo Přírodnina? Znáte termín Ortopedie? Víte co je Zonky?

Klíčová slova: etymologie, informace, Karel Fiala, přesný význam, heslo, wiki, co znamená, definice, odborný výraz, význam slova, slovo, lexikon, původ slova, vysvětlení, synonymum, popis

Pojem Karel Fiala je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít frázi Karel Fiala ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Karel Fiala ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Karel Fiala na Youtube

Najít výraz Karel Fiala na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Fiala například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Karel Fiala?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Karel Fiala? Kdo to byl Karel Fiala? Kdy se narodil Karel Fiala? Kde se narodil Karel Fiala? Kdy zemřel Karel Fiala? Karel Fiala patří do sekce hudba. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Karel Fiala dejme tomu například ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Fiala i v jiné kategorii než je hudba.