Kdo je to?
Kdo je Jan Jakob? Životopis Jan Jakob, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Jan Jakob

Kdo je Jan Jakob? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Jan Jakob je český politik a poslanec. O roku 2021 předseda poslaneckého klubu TOP 09.
Studoval na VŠE v Praze a také politologii na Masarykově univerzitě v Brně.
V politice se angažoval od mládí. Počátky jeho politické kariéry jsou spojeny s KDU-ČSL, po založení TOP 09 se však přesunul k této straně. Za ni vystupuje jak v komunální politice, tak v té celostátní.
V roce 2010 se stal starostou Roztok a v této funkci zůstal i po několik dalších volebních období. V roce 2016 se dostal do zastupitelstva Středočeského kraje, mandát obhájil i o čtyři roky později, nicméně nakonec na něj rezignoval, aby se mohl soustředit na práci poslance. V roce 2021 se stal poslancem Parlamentu ČR, když jako náhradník vystřídal Miroslava Kalouska, který na svůj mandát rezignoval.
Následně kandidoval ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2021, v barvách koalice SPOLU, uspěl a stal se znovu poslancem.
V roce 2021 se stal předsedou poslaneckého klubu TOP O9 a také obhájil mandát místopředsedy této strany. V rámci Poslanecké sněmovny zasedá v Organizačním, Rozpočtovém a Volebním výboru a také v Podvýborech zaměřených například na média či financování územních samospráv.Kdo je Jan Jakob? Životopis Jan Jakob, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Jan Jakob

Národnost: česká
Datum narození: 2. prosince 1982
Místo narození: Vsetín

Sdílejte tuto stránku s osobností Jan Jakob s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Feromagnetismus? Víte co je Kyselina listová? Vzpomněli byste si co označuje výraz Idea? Vzpomněli byste si co označuje výraz Raspberry pi?

Klíčová slova: popis, kdy se narodil Jan Jakob?, wiki, wikipedie, osobnost, Jan Jakob, životopis, Jan Jakob, osobnosti, politici, informace, kdo je Jan Jakob?, život, datum narození, místo narození, zajímavosti

Pojem Jan Jakob je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat výraz Jan Jakob ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Jan Jakob ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Jan Jakob na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Jakob ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Jan Jakob ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Jakob například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Jakob

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Jan Jakob? Kdy se narodil Jan Jakob? Kde se narodil Jan Jakob? Jan Jakob patří do kategorie Politici

Kategorie politici, předseda, jan Jakob, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Jan Jakob dejme tomu např. v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Jakob i v jiné kategorii než je politici.