Kdo je to?
Kdo je Jan Jakob? Životopis Jan Jakob, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Jan Jakob?

Kdo je Jan Jakob? Životopis, informace, biografie, politici

Jan Jakob je český politik a poslanec. O roku 2021 předseda poslaneckého klubu TOP 09.
Studoval na VŠE v Praze a také politologii na Masarykově univerzitě v Brně.
V politice se angažoval od mládí. Počátky jeho politické kariéry jsou spojeny s KDU-ČSL, po založení TOP 09 se však přesunul k této straně. Za ni vystupuje jak v komunální politice, tak v té celostátní.
V roce 2010 se stal starostou Roztok a v této funkci zůstal i po několik dalších volebních období. V roce 2016 se dostal do zastupitelstva Středočeského kraje, mandát obhájil i o čtyři roky později, nicméně nakonec na něj rezignoval, aby se mohl soustředit na práci poslance. V roce 2021 se stal poslancem Parlamentu ČR, když jako náhradník vystřídal Miroslava Kalouska, který na svůj mandát rezignoval.
Následně kandidoval ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2021, v barvách koalice SPOLU, uspěl a stal se znovu poslancem.
V roce 2021 se stal předsedou poslaneckého klubu TOP O9 a také obhájil mandát místopředsedy této strany. V rámci Poslanecké sněmovny zasedá v Organizačním, Rozpočtovém a Volebním výboru a také v Podvýborech zaměřených například na média či financování územních samospráv.Kdo je Jan Jakob? Životopis Jan Jakob, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Jan Jakob

Národnost: česká
Datum narození: 2. prosince 1982
Místo narození: Vsetín

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jan Jakob sdílet s ostatnímina Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Indoktrinace? Víte, co je to Bungee jumping? Vzpomněli byste si co označuje výraz Abeceda? Rozumíte pojmu Krajní pravice?

Klíčová slova: narození, místo narození, národnost, osobnost, lexikon, wikipedie, datum narození, popis, zajímavosti, informace, Jan Jakob, životopis, wiki, kde se narodil Jan Jakob?, osobnosti, vysvětlení

Pojem Jan Jakob je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Jan Jakob

Zkusit najít pojem Jan Jakob na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Jakob ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Jan Jakob ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Jan Jakob ve Wikislovníku

Najít výraz Jan Jakob ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Jakob například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je Jan Jakob? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Jan Jakob? Kdy se narodil Jan Jakob? Kde se narodil Jan Jakob? Jan Jakob je v sekci Politici

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Jan Jakob dejme tomu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Jakob i v jiné kategorii než je politici.