Kdo je to?
Kdo je to Harpagon? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Harpagon? Lidé, fikce

Harpagon

Co znamená a jaký je význam slova Harpagon?

Harpagon je postava z Moliérovy hry Lakomec. Slovo se také ustálilo v přeneseném významu jako výraz pro lakomého člověka.
V Moliérově hře je Harpagon bohatý otec dvou dětí, který je však velmi chamtivý a hledí si jen svých peněz a svého pokladu. Pro vlastní bohatství je ochotný obětovat i štěstí svých dětí. Jde o chorobného lakomce, který svou chamtivostí tyranizuje své okolí.
Lakomec je komedie, která vyšla ve 2. polovině 17. století a je stále velmi oblíbenou divadelní hrou.Kdo je to Harpagon? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Harpagon? Lidé, fikce

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Western? Vzpomněli byste si na význam slova Rafting? Víte, co je to Epsomská sůl? Znáte definici termínu Fax?

Klíčová slova: informace, co znamená, formulace, Harpagon, význam, význam pojmu, definice, wiki, přesný výraz, lexikon, termín, etymologie, fikce, význam slova, synonymum, původ slova

Pojem Harpagon je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít heslo Harpagon ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Harpagon na Youtube

Najít pojem Harpagon ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Harpagon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Harpagon ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Harpagon například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Co znamená Harpagon? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Právě nyní již víte Kdo je to Harpagon? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Harpagon? Definice pojmu Harpagon je v kategorii Fikce

Kategorie fikce, super muž, harpagon, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít informace výraz,heslo, text, pojem kupříkladu ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci fikce.