Kdo je to?
Kdo je to Harpagon? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Harpagon? Lidé, fikce

Kdo je to Harpagon?

Jaký je význam slova Harpagon? Co to znamená?

Harpagon je postava z Moliérovy hry Lakomec. Slovo se také ustálilo v přeneseném významu jako výraz pro lakomého člověka.
V Moliérově hře je Harpagon bohatý otec dvou dětí, který je však velmi chamtivý a hledí si jen svých peněz a svého pokladu. Pro vlastní bohatství je ochotný obětovat i štěstí svých dětí. Jde o chorobného lakomce, který svou chamtivostí tyranizuje své okolí.
Lakomec je komedie, která vyšla ve 2. polovině 17. století a je stále velmi oblíbenou divadelní hrou.Kdo je to Harpagon? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Harpagon? Lidé, fikce

Budeme rádi, pokud budete definici slova Harpagon sdílet s přáteli a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Karanténa? Vzpomenete si na definici slova Byrokracie? Víte, co je to Rejsek? Vzpomněli byste si na význam slova SD karta?

Klíčová slova: heslo, přesný výraz, význam slova, Harpagon, popis, přesný výraz, fikce, význam pojmu, co znamená, původ slova, Harpagon, informace, definice, wiki, wikipedie, pojem

Pojem Harpagon je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít frázi Harpagon na Google.cz

Vyhledat termín Harpagon ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Harpagon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Harpagon ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Harpagon ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Harpagon například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Harpagon

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Harpagon? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Harpagon? Definice pojmu Harpagon je v sekci Fikce

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Doporučujeme taktéž hledat pojem, slovo, termín, definici třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci fikce.