Kdo je to?
Kdo je to Harpagon? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Harpagon? Lidé, fikce

Kdo je to Harpagon?

Jaký je význam slova Harpagon? Co to znamená?

Harpagon je postava z Moliérovy hry Lakomec. Slovo se také ustálilo v přeneseném významu jako výraz pro lakomého člověka.
V Moliérově hře je Harpagon bohatý otec dvou dětí, který je však velmi chamtivý a hledí si jen svých peněz a svého pokladu. Pro vlastní bohatství je ochotný obětovat i štěstí svých dětí. Jde o chorobného lakomce, který svou chamtivostí tyranizuje své okolí.
Lakomec je komedie, která vyšla ve 2. polovině 17. století a je stále velmi oblíbenou divadelní hrou.Kdo je to Harpagon? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Harpagon? Lidé, fikce

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Řečnická otázka? Vzpomněli byste si co znamená slovo After party? Víte, co je to Road movie? Víte co je Čistý obrat?

Klíčová slova: popis, odborný výraz, původ slova, pojem, wikipedie, přesný význam, definice, význam pojmu, synonymum, fikce, termín, heslo, wiki, vysvětlení, slovo, informace

Pojem Harpagon je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Harpagon v následujících vyhledávačích

Zkusit najít výraz Harpagon na Google obrázcích

Hledat slovo Harpagon ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Harpagon ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Harpagon na Youtube

Zkusit najít heslo Harpagon v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Harpagon například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Vysvětlení významu slova Harpagon, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Harpagon? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Harpagon? Definice pojmu Harpagon patří do kategorie Fikce

Napsáno redaktory Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Zkuste též najít informace pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz řekněme například v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis. Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v fikce.