Kdo je to?
Kdo je to Harpagon? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Harpagon? Lidé, fikce

Harpagon

Jaký je význam slova Harpagon? Co to znamená?

Harpagon je postava z Moliérovy hry Lakomec. Slovo se také ustálilo v přeneseném významu jako výraz pro lakomého člověka.
V Moliérově hře je Harpagon bohatý otec dvou dětí, který je však velmi chamtivý a hledí si jen svých peněz a svého pokladu. Pro vlastní bohatství je ochotný obětovat i štěstí svých dětí. Jde o chorobného lakomce, který svou chamtivostí tyranizuje své okolí.
Lakomec je komedie, která vyšla ve 2. polovině 17. století a je stále velmi oblíbenou divadelní hrou.Kdo je to Harpagon? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Harpagon? Lidé, fikce

Líbí se vám definice kdo je to Harpagon? Pak se podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Rozpočítadlo? Vzpomněli byste si na význam slova Impotence? Víte, co je to Scénář? Znáte definici termínu Veřejná zakázka?

Klíčová slova: informace, termín, původ slova, Harpagon, pojem, přesný výraz, formulace, význam, heslo, přesný výraz, wikipedie, wiki, přesný význam, fikce, definice, význam slova

Pojem Harpagon je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Harpagon

Hledejte bez špehování slovo Harpagon ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Harpagon ve Wikipedii

Hledat slovo Harpagon ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Harpagon ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Harpagon na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Harpagon například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Harpagon

Právě jste zjistili Kdo je to Harpagon? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Harpagon? Definice pojmu Harpagon je v kategorii Fikce

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste hledat informace pojem, výraz,termín, heslo řekněme třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Fikce).