Kdo je to?
Kdo je David Prachař? Životopis David Prachař, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

David Prachař

Kdo je David Prachař? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

David Prachař je český herec.
Vystudoval na DAMU, následně prošel několika divadly (Divadlo S.K. Neumanna, Činoherní klub aj.) až nakonec zakotvil na prknech Národního divadla.
David Prachař je především divadelní herec - proslulé je jeho ztvárnění Hamleta. Zahrál si i Macbetha a Cyrana a další slavné role klasického divadelního repertoáru. V shakespearovských úlohách jej mohli vídat i návštěvníci Letních shakespearovských slavností.
První filmové role začal sbírat už v 70. letech. Větší šance však začaly přicházet až ve 2. polovině 80. let. Je to například hlavní úloha v komedii Pot, lesk a potlesk (1989). Následovala Premiéra (1990), v 90. letech se objevoval v celé řadě pohádek. Ještě častěji jej diváci mohli na filmových plátnech a televizních obrazovkách vidět po roce 2000 - Stříbrná vůně mrazu (2005), Jménem krále (2009), Ať žijí rytíři! (2009), Případ pro lyžaře (2016) aj.
Je držitelem celé řady ocenění - Ceny Alfréda Radoka, Thálie i Ceny Františka Filipovského.
Jeho rodiči byli herci Ilja a Jana Prachařovi. Jeho dětmi jsou herci Jakub a Mariana Prachařovi.Kdo je David Prachař? Životopis David Prachař, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě David Prachař

Národnost: česká
Datum narození: 15. ledna 1959
Místo narození: Praha

Líbí se stručný životopis s osobou David Prachař? Pak se podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Pamflet? Vzpomněli byste si na význam slova Azimut? Vzpomněli byste si co znamená slovo Nikáb? Znáte definici termínu Bridž?

Klíčová slova: životopis, lexikon, osobnost, David Prachař, wiki, datum narození, kdo je David Prachař?, David Prachař, narození, národnost, herectví, kdy se narodil David Prachař?, osobnosti, kde se narodil David Prachař?, informace, herectví

Pojem David Prachař je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu David Prachař

Najít výraz David Prachař na Google obrázcích

Zkusit najít pojem David Prachař ve Wikislovníku

Najít pojem David Prachař ve Wikipedii

Hledat videa s názvem David Prachař na Youtube

Hledat slovo David Prachař ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo David Prachař například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby David Prachař

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to David Prachař? Kdy se narodil David Prachař? Kde se narodil David Prachař? David Prachař je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, muž zelené vlasy, david Prachař, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka David Prachař dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost David Prachař i v jiné kategorii než je herectví.