Kdo je to?
Kdo je to, byl Drvoštěp? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Drvoštěp? Lidé, historie

Kdo je to Drvoštěp?

Co znamená a jaký je význam slova Drvoštěp?

Drvoštěp bylo označení profese. Šlo o námezdního dělníka, který kácel dřevo v lesích a pak ho štípal na topení. Toto řemeslo bylo rozšířeno hlavně na Vysočině, kde se nacházejí hluboké lesy a lidé v nich hledali práci.
Jako drvoštěpové často v zimě pracovali i sedláci. Dřevo, které drvoštěp vytěžil, bylo využíváno jak na topení, tak dále zpracováváno.Kdo je to, byl Drvoštěp? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Drvoštěp? Lidé, historie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Drvoštěp? s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Lyrická báseň? Víte, co je to Semifinále? Víte, co je to Šindel? Rozumíte pojmu Bobrovka?

Klíčová slova: odborný výraz, co znamená, význam slova, etymologie, Drvoštěp, heslo, význam, vysvětlení, přesný výraz, wiki, synonymum, kdo je Drvoštěp?, kdo to je, termín, historie, původ slova

Pojem Drvoštěp je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Drvoštěp doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat termín Drvoštěp ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Drvoštěp ve Wikipedii

Vyhledat výraz Drvoštěp ve Wikislovníku

Hledat heslo Drvoštěp ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Drvoštěp například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Drvoštěp

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Drvoštěp? Kdo to byl Drvoštěp? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Drvoštěp? Definice pojmu Drvoštěp je v kategorii historie. Sepsáno redaktory Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste též najít výraz, definici, slovo, termín řekněme třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Drvoštěp hledat i v jiných kategoriích (než historie).